USG ogólne

USG, czyli badanie ultrasonograficzne, daje możliwość na szybkie wykrycie wielu chorób. Powszechnie stosowane jest w diagnostyce. Wykonuje się je również w trakcie trwania różnego rodzaju leczenia dla monitorowania postępów. 
Badanie nie jest inwazyjne dla pacjenta, wykonywane jest na miejscu z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Przebieg całego badania zajmuje nie więcej niż kilkanaście minut.
Przy badaniu lekarz otrzymuje obraz pacjenta, który może z dokładnością przeanalizować. W ten sposób można otrzymać wgląd do stanu konkretnych organów, części ciała lub układów. 

USG ortopedyczne

USG ortopedyczne jest to badanie ultrasonograficzne z zakresu ortopedii. 
Badanie w zakresie ortopedii obejmuje m.in.Podczas wykonywania USG pod diagnozę ortopedyczną lekarz może zaleć poruszanie kończyną żeby zaobserwować przebieg ruchu.
Powstały obraz przy wykonywaniu badania ultrasonograficznego pokazuje wszelkie zmiany w układzie kostnym, mięśniowym oraz w ścięgnach. Dzięki temu lekarz jest w stanie ocenić skalę problemu oraz dobrać właściwe leczenie. 
W przypadku kontuzji oraz uszkodzeń ruchu USG jest konieczne, ponieważ część z problemu może być całkowicie niewidoczne. Jeżeli zbagatelizujemy ból może dojść w naszym organizmie do groźnych powikłań. Ich leczenie wydłuży okres regeneracji. 

Ortopeda Warszawa

Ortopeda w Warszawie nie tylko wykona potrzebne badania, ale również wytyczy zajmie się leczeniem chorób ruchowych.
Konsultacja ortopedyczna potrzebna jest w przypadku każdych dysfunkcji narządów ruchu. Mogą one być spowodowane kontuzjami, ale również chorobami. Spotkanie z doświadczonym ortopedą pozwoli na odnalezienie źródła problemu.
Za pomocą dokładnych badań oraz profesjonalnego sprzętu, który wspiera innowacyjne metody leczenia pacjent jest w stanie powrócić do zdrowia dużo szybciej. 
Ortopeda zajmuje się również wyprowadzaniem z wady postawy. W przypadku problemów u dzieci warto udać się do dobrego ortopedy już na samym początku zauważenia nieprawidłowości.
Wybierając zespół przychodni specjalistycznych możesz być pewny personelu, który ma bogate doświadczenie zawodowe oraz najwyższej jakości wykonywanych usług. 
W odróżnieniu od kolejek w państwowym szpitalu klinicznym, prywatne centrum medyczne zapewni Ci szybkie terminy

Najczęściej zadawane pytania


Czy z problemami z kolanem należy udać się do ortopedy?

Tak ortopeda to lekarz zajmujący się właśnie narządem ruchu. Wszelkie nieprawidłowości związane z kolanami i innymi jego elementami, będą leczone właśnie przez tego specjalistę.

Czy ortopeda może skierować na rehabilitację?

Tak, jak najbardziej leży to w sferze jego uprawnień. Jeśli stwierdzi, że całkowity powrót do sprawności wymaga przeprowadzenia dopasowanych zabiegów, to zostaniemy na nie skierowani.

Kontuzja w czasie uprawiania sportu - kiedy udać się do ortopedy?

Najlepiej możliwie jak najszybciej. Jeśli mamy taką możliwość, to warto wcześniej przygotować zdjęcie RTG, oczywiście zależnie od urazu. Wielu specjalistów przeprowadza również już w gabinecie badanie USG ortopedyczne, które wykaże wszelkie nieprawidłowości.

Czemu ortopeda wykonuje USG?

To badanie jest w stanie uwidocznić wszelkie nieprawidłowości w stawach, kościach czy mięśniach. W związku z tym rozpoznanie będzie trafniejsze, a rozpoczęcie skutecznego leczenia skuteczniejsze.

Czy badanie USG jest konieczne przy kontuzjach?

Jest najlepszą możliwą opcją. Postawienie wcześnie dobrej diagnozy sprawia, że od razu wdrażamy odpowiednie leczenie, a to z kolei sprawia, że powrót do formy może zająć mniej czasu, a dodatkowo nie pojawią się kolejne uszkodzenia, bo będzie wiadomo co i jak leczyć.


Podobne artykuły:


Wersja do druku