Terapię, można porównać do sportowego zespołu, ponieważ podczas niej ściśle współpracujesz ze swoim terapeutą, aby określić cele, opracować strategię i poprawić swoje zdrowie psychiczne. Pacjenci, którzy ufają swoim terapeutom, uważają terapię za przyjemniejszą, mniej stresującą i bardziej satysfakcjonującą. Jeżeli wizyty w gabinecie stacjonarnym Cię stresują, wybierz porady lekarskie online, które możesz odbyć ze swojego bezpiecznego miejsca.

Wybór odpowiedniej usługi terapii online dla Ciebie

Wybierając odpowiednią internetową platformę terapeutyczną, należy porównać kilka ważnych czynników. Porady lekarskie online, mogą się różnić w zależności od placówki.

 • Koszt

Porównaj ceny, jakie oferują specjaliści za wizytę. Warto zrobić rozeznanie, aby znaleźć lekarza lub terapeutę, którego specjalizacja okaże się najlepszą dla Ciebie pomocą, przy jak najniższych kosztach. Upewnij się, czy na pewno rozmowy wideo są wliczone w cenę? Czy masz nieograniczoną ilość wiadomości do specjalisty? Czy Twoje ubezpieczenie obejmuje pomoc finansową?

 • Funkcje

Porównaj główne funkcje, takie jak czat, wideo, a także funkcje dodatkowe, takie jak prowadzenie dziennika i zasoby dotyczące zdrowia psychicznego.

 • Prywatność

Terapia online nie jest tak ściśle regulowana, jak inne usługi telezdrowia. Poszukaj informacji online, aby zobaczyć, jakie informacje są gromadzone i udostępniane.

 • Komunikacja

Wolisz wiadomości tekstowe, czy połączenia głosowe? A co z rozmowami wideo? Czy możesz w każdej chwili wysłać wiadomość do swojego terapeuty? Czy istnieje aplikacja na smartfona? Warto wziąć wszystkie te aspekty pod uwagę przy wyborze, aby kontakt ze specjalistą był dla nas jak najbardziej odpowiedni.

 • Łatwość użytkowania

Prawdopodobnie będziesz często korzystać ze strony internetowej, czy aplikacji platformy telemedycznej przez długi czas. Upewnij się, że jest ona łatwa w użyciu i zrozumiała, a wsparcie użytkownika jest dostępne, jeśli go potrzebujesz.

 

Psycholog czy psychoterapeuta?

Nie wiesz, czego potrzebujesz? Podczas porad lekarskich online z psychologiem, czy terapeutą możesz skupić się na takich aspektach, jak:

 • Problemy miłosne

Terapia par to pomocna metoda, podczas której Ty i Twój partner rozmawiacie z terapeutą i pracujecie nad poprawą swojego związku. Ten rodzaj leczenia może poprawić komunikację, dążyć do rozwiązywania sporów i wzmacniać więź.

 • Wiek dojrzewania

Terapia nastolatków jest przeznaczona specjalnie dla osób w wieku od 13 do 19 lat. Ten rodzaj terapii może zapewnić osobom w wieku dojrzewania szczególnie bezpieczną przestrzeń do rozmowy o problemach, z którymi się zmagają.

 • Lęk

Jest to jeden z najczęstszych powodów wizyt u specjalisty. Lęk jest wysoce uleczalny i możliwy do opanowania przez terapeutę online. Pacjenci zwracają się głównie z lękiem społecznym, czy fobiami, z którymi nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie.

 • Depresja

Terapia skoncentrowana na radzeniu sobie z depresją i łagodzeniu objawów może zapobiec samotnej walce z nią. Dzięki poradom lekarskim online możemy otrzymać fachową pomoc w radzeniu sobie z kryzysami i epizodami depresyjnymi.

 • Zaburzenie afektywne dwubiegunowe

Istnieją różne rodzaje terapii choroby afektywnej dwubiegunowej, w tym sesje indywidualne i grupowe. Pacjenci, którzy potrzebują pomocy, mogą skorzystać z porad lekarskich online, znaleźć grupy wsparcia i zmienić zachowania z pomocą terapeuty lub psychiatry.

 • Zaburzenie obsesyjno-kompulsywne (OCD)

OCD to coś więcej niż mycie rąk setki razy dziennie, jest to zaburzenie lękowe, które należy traktować poważnie. Metody, takie jak terapia poznawczo-behawioralna oraz terapia ekspozycyjna mogą ułatwić życie wielu osobom, u których zdiagnozowano OCD.

 

 

Poznaj swojego nowego terapeutę. Podejdź do tego partnerstwa otwarcie i uczciwie. Masz prawo zmienić swojego terapeutę, zadawać liczne pytania i jasno wyrażać swoje oczekiwania względem leczenia, czy terapii. Myśl długofalowo i skup się na znalezieniu kogoś, z kim czujesz się komfortowo. Porady lekarskie online, są bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku przeprowadzania terapii, dlatego warto korzystać z tego rozwiązania.


Najczęściej zadawane pytania


Czy terapia online to dobry wybór?

W wielu przypadkach tak. Niektórzy są chorzy i nie mogą dojeżdżać do terapeutów, jednak potrzebują odpowiedniego wsparcia. Innym razem chcemy korzystać z pomocy fachowca, którzy przyjmuje daleko od naszego miejsca zamieszkania. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, które ma wielu zwolenników, choć oczywiście nadal wiele osób twierdzi, że w żaden sposób nie da się zastąpić spotkania twarzą w twarz z terapeutą.

Czy terapia online sprawdzi się dla pacjentów onkologicznych?

W takim wypadku jak najbardziej jest to odpowiednie rozwiązanie. Osoby z nowotworami często już w szpitalu potrzebują wsparcia i terapii, a wyczerpujące leczenie, nie pozwala im na swobodne korzystanie z niej w różnych miejscach. Dlatego możliwość łączenia się z terapeutą online, może bardzo pomóc zarówno choremu, jak i bliskim.

Jakie zaburzenia można leczyć na terapii online?

Terapia może dotyczyć zaburzeń lękowych, depresji, zaburzeń kompulsywnych, zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, problemów wieku dojrzewania, problemów miłosnych.

Czy terapia online będzie rejestrowana?

Takie spotkania są regulowane, masz prawo dowiedzieć się, czy Twoje rozmowy ze specjalistą będą rejestrowane i zapisywane. W większości przypadków jednak nie są.

Jakie są zalety terapii online?

Możesz łączyć się bezpośrednio z domu, nie musisz nigdzie dojeżdżać i ponosić związanych z tym kosztów. Zdecydowanie oszczędzasz również w ten sposób czas. Wiele osób chętnie wybiera więc właśnie terapie online.


Podobne artykuły:


Wersja do druku