Usuwanie blizn laserem jest bezpieczną i trwałą metodą. Dowiedz się, dlaczego warto wybrać laser, z czym wiąże się zabieg oraz na jaki koszty powinnaś się przygotować.

Usuwanie blizn laserem: najprostsza i najbezpieczniejsza metoda

Usuwanie blizn przy pomocy lasera to sprawdzony i stosowany od lat sposób na pozbycie się niechcianych “pamiątek” po chorobach, operacjach, zabiegach czy wypadkach. Laser pozwala na punktowe usuwanie zarówno niewielkich zmian, takich jak na przykład te powstałe w czasie ospy czy walki z trądzikiem, jak i większych, obejmujących znaczne obszary ciała. To, jak szybko widać efekty zabiegu związane jest z rodzajem blizny, jej kondycją, czasem i sposobem powstania, a także doświadczeniem osoby przeprowadzającej zabieg i jakością sprzętu przez nią używanego.

Na czym polega usuwanie blizn laserem?

Zabieg usuwania blizn laserem nie wymaga specjalnego przygotowania. Jedyne, o co proszony jest pacjent, to odstawienie wszelkich leków, preparatów i kosmetyków światłouczulających. Nie zaleca się także przeprowadzanie zabiegu na świeżo opalonej skórze, a także niemożliwe jest poddanie się działaniu lasera w czasie aktywnej infekcji wirusowej. Jeśli nie występują inne przeciwwskazania, jak ciąża, laktacja, epilepsja czy zaawansowana, nieleczona cukrzyca, można przystąpić do zabiegu o każdej porze dnia. Zabieg nie wyłącza z aktywności codziennej: jedynymi dolegliwościami z nim związanymi jest delikatny dyskomfort czy pieczenie w miejscu poddanym zabiegowi, jednak zazwyczaj mija on po paru godzinach i nie wymaga stosowania środków przeciwbólowych.

Specjalista kieruje na bliznę punktowo oddziałującą wiązkę światła. Ta ogrzewa tkanki do wysokiej temperatury, doprowadzając do pojawienia się kontrolowanego stanu zapalnego, w wyniku którego dochodzi do przebudowywania struktury skóry. Usuwanie blizn laserem jest zatem inicjowaniem i wspomaganiem naturalnych procesów regeneracyjnych.

Ile kosztuje usuwanie blizn laserem?

Koszt usuwania blizn laserem zależny jest od wielkości blizny, jej głębokości, a tym samym, liczby sesji, jakie muszą być wykonane, by osiągnąć upragniony efekt. Zazwyczaj jednorazowa sesja usuwająca pojedynczą zmianę zamyka się w koszcie 100-500 złotych.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

cukrzyca

Wersja do druku