Rozpoczynając pracę w nowym miejscu, warto wcześniej upewnić się, co do oferowanych przez przedsiębiorcę warunków. Jeśli planujesz pracę za granicą, dobrze sprawdź, czego będzie oczekiwał przyszły pracodawca oraz jakich profitów możesz się spodziewać. Firma Pricura prowadzi aktywną rekrutację na stanowisko opiekunki osób starszych w Niemczech. Warunki pracy są bardzo komfortowe, dlatego warto zapoznać się z ofertą pracy, jeśli myślisz o podjęciu zatrudnienia w sektorze opieki za granicą. Sprawdź szczegóły dotyczące zatrudnienia.


Opiekunki osób starszych w Niemczech — o czym musisz wiedzieć, przed podjęciem pracy 

Praca w opiece wymaga konkretnych umiejętności, doświadczenia, ale również pewnych cech charakteru, które staną się pomocne w wykonywaniu codziennych obowiązków. Pracodawca szczególnie podkreśla konieczność posiadania takich cech, jak cierpliwość, zrównoważenie, umiejętność skutecznej organizacji. Praca opiekunki to również konieczność zrozumienia ludzi, z którymi przyjdzie współpracować. Bardzo często osoby starsze chorują na demencję, a sama opieka może być związana z pomaganiem osobom leżącym, które nie są w stanie samodzielnie wykonać podstawowych czynności. Otwartość na drugiego człowieka, zrozumienie jego potrzeb — praca dla opiekunek osób starszych polega na budowaniu przeświadczenia u podopiecznych, że mogą poczuć się pewnie i bezpiecznie. Aby komunikacja z osobami w podeszłym wieku przebiegała sprawnie, ważna jest znajomość języka niemieckiego. Specjaliści z firmy Pricura podkreślają, że istotna jest również sama chęć rozwoju języka. 

Jak wyglądają warunki pracy w opiece w Niemczech?

Poza określonymi wymaganiami pracodawca ma również do zaoferowania konkretne warunki, które zadowolą poszukujących ofert pracy w opiece. Przede wszystkim, jako pracownik otrzymasz umowę o pracę opartą o etat. To ważny punkt, stanowiący podstawę rozpoczęcia pracy. Nie musisz martwić się stabilnością zatrudnienia, zleceniami czy kolejnymi umowami na zastępstwo. Praca w Niemczech to także wysokie zarobki, oraz premie dodawane do podstawowego wynagrodzenia. Jeśli pracownik decyduje się na pracę w święta, niedziele, dni będące z reguły dniami wolnymi od pracy, to otrzymuje za to dodatkowe dopłaty. Istotnym punktem dla wszystkich pracowników jest również ubezpieczenie zdrowotne, do którego zostaje zgłoszony przez pracodawcę. Poza ubezpieczeniem zdrowotnym, podejmując pracę z firmą Pricura, możesz liczyć również na zgłoszenie w funduszu emerytalnym. Nie musisz przejmować się również kosztami za dojazd z miejsca pracy do Polski i na odwrót, gdyż pracodawca zwraca koszty dojazdu.  

Gdzie szukać ofert pracy dla opiekunek w Niemczech?

Aktualne oferty pracy dla opiekunek opisywane są na stronie firmy Pricura. To na niej znajdziesz również prosty sposób aplikacji na stanowisko opiekunki. Wypełniając kwestionariusz osobowy, podając swoje podstawowe dane osobowe, zgłaszasz chęć aplikacji i wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym. To jeden z łatwiejszych sposobów i szybkich, sprawnych procesów prowadzących do podjęcia zatrudnienia. Jeśli zechcesz wybrać bardziej tradycyjną drogę, możesz zdecydować się na kontakt telefoniczny bądź mailowy z potencjalnym pracodawcą i dzięki rozmowie otrzymać więcej szczegółów na temat prowadzonych rekrutacji i aktualnych ofert. Zapoznaj się z dokładnymi warunkami i sprawdź się w zawodzie opiekunki seniorów.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku