Rozważasz podjęcie pracy jako opiekunka osoby starszej w Niemczech? Poznaj wady i zalety tego rozwiązania i sprawdź, na co zwrócić uwagę, przeglądając ogłoszenia.

 


Społeczeństwa wielu krajów rozwiniętych starzeją się. Oznacza to, że procent osób starszych w ludności danego państwa rośnie, zaś udział dzieci i młodzieży w ogólnej liczbie ludności spada. Nie inaczej jest u naszych zachodnich sąsiadów. Osoby starsze często wymagają opieki, a ich bliscy nie zawsze mogą poświęcić im wystarczająco dużo czasu. Stąd rośnie popularność zawodu opiekunki osób starszych w Niemczech. Czujesz, że to praca dla Ciebie? Zanim wpiszesz w internetową wyszukiwarkę praca opieka Niemcy, poznaj wady i zalety pracy opiekunki w Niemczech, i sprawdź, jak wybrać wartościowe oferty.
 

 Gdzie szukać oferty pracy dla opiekunek w Niemczech?

W Internecie nie brakuje ofert pracy dla opiekunek w Niemczech. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „praca opiekunka niemcy”, a będziesz mogła przebierać w dziesiątkach ogłoszeń. Jak rozpoznać dobrą agencję pracy? Przede wszystkim musi oferować legalne zatrudnienie i gwarantować swoim pracownikom wsparcie koordynatora na cały czas trwania zlecenia. Warto się upewnić, czy firma organizuje i opłaca ubezpieczenie swoim pracownikom.

Najlepiej jeśli agencja zapewnia pracę w opiece na niemieckich warunkach. W takiej sytuacji wszystkie składki, jakie Ci się należą, będą odprowadzane w Niemczech. Dzięki temu po określonym czasie pracy będzie Ci przysługiwać świadczenie rentowo-emerytalne. Więcej zalet tego rozwiązania poznasz na: https://efekt-24.pl/warunki-pracy.

Przeglądając oferty pracy dla opiekunek w Niemczech, warto zwrócić uwagę na warunki zatrudnienia. Upewnij się, czy proponowane wynagrodzenie jest wyrażone w kwocie netto czy brutto. Ponadto ogłoszenie powinno zawierać informacje na temat osoby starszej, która potrzebuje opieki (np. na jakie schorzenia cierpi, czy porusza się samodzielnie itp.) oraz dokładny opis obowiązków przyszłej opiekunki. Przed podjęciem pracy sprawdź również, jakie warunki lokalowe będziesz mieć na miejscu.

 

 Praca opiekunki w Niemczech – wady i zalety

Jednym z głównych powodów, dla którego Polki rozważają podjęcie pracy opiekunki w Niemczech są wysokie zarobki. Wynagrodzenie waha się zazwyczaj w przedziale od 1500 do 2000 euro miesięcznie, co jest relatywnie wysoką sumą w stosunku do zarobków w Polsce.

Co więcej znalezienie zatrudnienia na tym stanowisku nie wymaga ukończenia specjalistycznych studiów – liczą się przede wszystkim kompetencje miękkie, takie jak cierpliwość czy empatia, i znajomość języka.

Ponadto nasz kraj sąsiaduje z Niemcami, więc chociaż jest to praca za granicą, to dość wciąż do Polski jest relatywnie blisko, zwłaszcza jeśli mieszkasz w zachodniej części Polski.

Praca za granicą to doskonała okazja do podszkolenia języka – nie ma lepszej szkoły niż kontakt z native speakerami na co dzień.

Wśród minusów pracy jako opiekunka w Niemczech można wymienić rozstanie z rodziną i przyjaciółmi. Dla niektórych osób problemem może być również bariera językowa, jednak można szybko ją usunąć, zapisując się na kurs języka niemieckiego.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku