Pielęgnowanie włosów z zachowaniem świadomości i dużym zaangażowaniem może przynieść wiele satysfakcjonujących efektów. Kosmyki na całej długości niezależnie od koloru i typu włosów mogą być lśniące, miękkie i sprężyste. Jedną z najciekawszych metod skutecznej poprawy wyglądu i stanu włosów jest olejowanie. Sposobów olejowania włosów jest kilka i należy stosować ten, który jest najodpowiedniejszy dla własnych włosów.


Olejowanie na sucho

Pierwszym i najbardziej podstawowym sposobem olejowania włosów, z którego korzysta najwięcej osób zwłaszcza na początku swojej przygody ze świadomą pielęgnacją jest nakładanie produktu na suche włosy. Najpierw należy dokładnie rozczesać całe włosy, aby podczas nakładania oleju nie wyrywać pasm splątanych w kołtunach. Wybrany do zabiegu olej najpierw wylewa się na dłonie i delikatnie rozcierana. Następnie produkt ostrożnie wczesuje się w kolejne pasma własnymi rękoma. Ilość oleju należy dobierać do indywidualnych potrzeb, lecz nie warto przesadzić. Znacznie lepsze jest ponowne dołożenie oleju niż zastosowanie od razu zbyt dużej ilości. Do metody nakładania na suche włosy najlepiej sprawdzają się oleje o najbardziej rzadkiej konsystencji. 

Olejowanie na mokro

Jeśli olejowanie na sucho nie jest najbardziej odpowiednie dla włosów warto spróbować metody na mokro. Oznacza to konieczność zwilżenia włosów wodą na całej długości. Ważne jest, aby woda nie była zbyt gorąca lub zimna. Najlepiej namoczyć włosy wodą o letniej temperaturze. Najlepiej nie moczyć jednocześnie skóry głowy, gdyż olej należy nakładać wyłącznie na długości. Olejowanie na mokro sprawia, że gęstsze oleje mogą lepiej zadziałać niż gdyby zostały nałożone na całkowicie suche włosy. Tak jak podczas olejowania na sucho, tak również w metodzie na mokro ważne jest wcześniejsze rozczesanie wszystkich pasm. Jeśli pominie się ten etap niestety należy się liczyć z ryzykiem wyrwania niektórych włosów.

Olejowanie na podkład

Olejowanie na tak zwany podkład to metoda, w której na włosy lekko zwilżone wodą nakłada się dodatkowy produkt. Najczęściej jest to odpowiednio dopasowana odżywka nawilżająca lub regenerująca. Olejowanie na podkład uważane jest za najskuteczniejszy sposób olejowania, lecz wymaga z pewnością nieco więcej zaangażowania. Bardzo ważne jest również dokonanie właściwego wyboru produktu, który zostanie nałożony na włosy pod olej.

Zmywanie oleju i pierwsze efekty

Olejowanie włosów może sprawić, że włosy w krótkim czasie staną się wygładzone, lśniące i mięsiste. Jednak bardzo ważne jest poprawne nakładanie produktu, a następnie dokładne zmywanie. Niedomyty olej sprawia, że włosy pomimo użycia szamponu wydają się być brudne i przede wszystkim tłuste. Jeśli stosowany przez kilka tygodni olej nie przynosi żadnej poprawy w wyglądzie i stanie włosów warto rozważyć znalezienie innego produktu. Oleje, które można z powodzeniem stosować w świadomej pielęgnacji różnią się wielkością swoich cząsteczek, a tym samym mogą całkowicie inaczej wpływać na różne rodzaje włosów.

Po więcej zapraszamy na https://hair-shop.pl/


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

porost w?os?w

Wersja do druku