Gabinety medycyny estetycznej oferują coraz więcej małoinwazyjnych zabiegów, które w krótkim czasie pozwalają znacząco poprawić wygląd cery i skóry ? odżywić ją i wygładzić. Jednocześnie są przystępne cenowo, dzięki czemu większość pań może sobie na nie pozwolić i zadbać o siebie w wyjątkowy sposób.

Jednym z takich zabiegów jest mikronakłuwanie twarzy, czyli mezoterapia termoigłowa lub frakcyjna. Na czym polega? Kiedy warto się jej poddać? Gdzie możemy wykonać profesjonalne mikronakłuwanie naskórka?

Co to jest mikronakłuwanie?

Mikronakłuwanie, z angielskiego „microneedling”, to zabieg kosmetyczny polegający na wykonywaniu na skórze mikronakłuć za pomocą urządzenia wyposażonego w głowicę z mikroigłami.

Podczas nakłuwania powstają małe kanaliki, przez które do głębszych warstw skóry mogą dotrzeć składniki odżywcze, takie jak kwas hialuronowy, czynniki wzrostu, witaminy czy antyoksydanty.

Mikronakłuwanie stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz zwiększa przeznaskórkową absorpcję czynników aktywnych, przez co wyraźnie widoczny jest efekt odmłodzenia i wygładzenia.

Zabieg jest małoinwazyjny i bezpieczny. Skóra po nim szybko dochodzi do siebie. Zaczerwienienie i podrażnienie mijają już po kilku godzinach, maksymalnie po 2 dniach. Nie jest zatem konieczna żadna rekonwalescencja. Efekty i pełne wygojenie następują już po 5-7 dniach od zabiegu.

Aby utrwalić efekty mikronakłuwania, zaleca się wykonywanie 3-4 zabiegów co 3-4 tygodnie lub jeden zabieg w miesiącu powtarzany przez kolejne 3-4 miesiące.

Jak dzielimy mikronakłuwanie?

Zabieg mikronakłuwania można dopasować do potrzeb każdego pacjenta. W zależności od inwazyjności i zaleceń, możemy wyróżnić dwa rodzaje mikronakłuwania – mikronakłucia płytkie oraz głębokie.

Mikronakłucia płytkie są wykonywane na głębokość od 0,1 do 0,4 mm. Wspomagają wchłanianie substancji aktywnych z aplikowanych preparatów, na przykład kremów, serum czy ampułek. Tego rodzaju mikronakłuwanie jest zabiegiem nieinwazyjnym, dlatego można z niego korzystać podczas domowej pielęgnacji.

Mikronakłucia głębokie są wykonywane na głębokość od 1,0 do 4,0 mm. Nie tylko umożliwiają lepsze wchłanianie substancji aktywnych, ale także stymulują skórę do procesów naprawczych i odnowy.

Głębsze mikronakłucia mogą skutkować lekkim krwawieniem i podrażnieniem skóry, a wykonane w nieodpowiednich warunkach mogą nawet prowadzić do powstania zakażeń. Dlatego zabieg powinien być wykonywany w klinice, z zachowaniem najwyższych standardów higieny oraz przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Może Cię zainteresować: Zabieg Dermapen – wszystko, co musisz wiedzieć

Wskazania i przeciwwskazania do mikronakłuwania skóry

Zabieg mikronakłuwania skóry pomaga redukować niedoskonałości różnego pochodzenia. Dobór odpowiedniej długości igieł i substancji odżywczych pozwala na pełne spersonalizowanie zabiegu. Wskazania do jego wykonania to:

 • zmarszczki;
 • blizny różnego pochodzenia na twarzy i ciele;
 • rozstępy;
 • przebarwienia;
 • utrata elastyczności skóry na twarzy i ciele;
 • obniżenie kondycji skóry;
 • worki i cienie pod oczami;
 • zmiany potrądzikowe;
 • nadmierne wypadanie włosów.

Przeciwwskazaniem do zabiegu mikronakłuwania mogą być natomiast:

 • choroby skóry (łuszczyca, egzema);
 • otwarte rany, alergie oraz infekcje skórne;
 • nieuregulowana cukrzyca;
 • choroby wirusowe (opryszczka);
 • choroby grzybicze;
 • trądzik różowaty i pospolity w fazie aktywnej;
 • znamiona skórne, skłonność do powstawania bliznowców;
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, hemofilia;
 • choroba nowotworowa;
 • przyjmowanie niektórych leków (przeciwzakrzepowych, niesterydowych leków przeciwzapalnych);
 • ciąża i karmienie piersią.

Kto może skorzystać z mikronakłuwania skóry?

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg skierowany do osób powyżej 25. roku życia, chyba że osoba młodsza ma już zmiany potrądzikowe, które chciałaby usunąć. To także świetny sposób na poprawę kondycji skóry twarzy i ciała, redukcję płytkich zmarszczek, rozstępów oraz blizn czy poprawienie i wyrównanie kolorytu cery.

Mikronakłuwanie to świetny zabieg działający przeciwstarzeniowo, odżywczo i stymulująco. Powstałe mikrourazy pobudzają skórę do regeneracji, produkcji nowego kolagenu i w efekcie poprawienia jej stanu. Skóra staje się wyraźnie gęstsza, gładsza, odżywiona i elastyczna. Odzyskuje jędrność i blask.

W przeciwieństwie do innych zabiegów i operacji medycyny estetycznej, mezoterapia mikroigłowa nie zmienia znacząco naszego wyglądu. Pobudza procesy regeneracyjne, dzięki czemu po zabiegu skóra twarzy nie wygląda sztucznie, lecz świeżo i naturalnie.

Ceny zabiegów

Ceny mezoterapii igłowej wahają się między 300 złotych, a 700 złotych. Wszystko zależy od ilości zabiegów, długości mikroigieł czy rodzaju urządzenia wykorzystywanego do mikronakłuwania.

Royal Beauty Clinic to miejsce w Warszawie, które oferuje szereg zabiegów kosmetycznych, w tym mezoterapię igłową oraz nowoczesną mezoterapię frakcyjną Dermapen, w atrakcyjnych cenach i przemiłej atmosferze, pod okiem profesjonalistów. Zapraszamy do skorzystania z usług Royal Beauty Clinic i zapisania się na konsultację!Najczęściej zadawane pytania


Jak dzielimy mikronakłuwanie?

Zabieg mikronakłuwania można dopasować do potrzeb każdego pacjenta. W zależności od inwazyjności i zaleceń, możemy wyróżnić dwa rodzaje mikronakłuwania ? mikronakłucia płytkie oraz głębokie.

Kto może skorzystać z mikronakłuwania skóry?

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg skierowany do osób powyżej 25. roku życia, chyba że osoba młodsza ma już zmiany potrądzikowe, które chciałaby usunąć. To także świetny sposób na poprawę kondycji skóry twarzy i ciała, redukcję płytkich zmarszczek, rozstępów oraz blizn czy poprawienie i wyrównanie kolorytu cery.


Podobne artykuły:


Wersja do druku