W przypadku butów narciarskich płeć ma znaczenie. Kobieca stopa ma zupełnie inną budowę i wrażliwość niż jej męski odpowiednik, dlatego także ta część sprzętu narciarskiego powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb każdej pani. W tym artykule sprawdzimy, gdzie tkwią różnice i jaki produkt spełni nawet najwyższe wymagania narciarek.

Buty narciarskie dla kobiet – jak wyglądają?

Kobiety zwykle mają mniejsze stopy od mężczyzn i to jest główny wyznacznik różnic w budowie buta narciarskiego dla pań. Damskie buty narciarskie mają niższą cholewkę i są bardziej miękkie. Nie jest to wyłącznie kwestia wygody - buty dla pań zwyczajnie nie muszą znosić bardzo dużych obciążeń. Damskie obuwie narciarskie zwęża się ku przodowi, przez co buty lepiej przylegają do nogi, co ułatwia szusowanie po stokach.

Damskie buty narciarskie są:

  • stosunkowo lekkie;
  • dosyć miękkie;
  • obłe w kształcie;
  • dostępne w wielu różnych kolorach.

To wszystko powoduje, że nawet odpowiedni rozmiar męskich butów narciarskich może nie być odpowiedni dla kobiet. Warto także pamiętać, że kobiety, które czują dyskomfort w nawet odpowiednio dobranym obuwiu, powinny sięgnąć po buty narciarskie na szeroką stopę.

Jak dopasować buty narciarskie do damskiej stopy?

Zacznijmy od rozmiaru. Długość stopy mierzymy na odcinku od najdalej wysuniętego palca do końca pięty. Tę długość należy porównać z tabelami producenta obuwia i wybrać rozmiar o około 1 cm większy niż wskazywałaby na to długość stopy. Stopa powinna luźno leżeć w bucie, ale jednocześnie swoboda nie może być zbyt duża - w końcu but musi spełniać przede wszystkim funkcję ochronną.

Rodzaj obuwia będzie również zależny od stylu jazdy, np. w jeździe sportowej potrzebujemy dynamiki jazdy, więc warto do rozmiaru buta nie dodawać dodatkowego centymetra. Ograniczy to może wygodę, ale wpłynie także bezpośrednio na siłę nacisku na narty, przez co możliwe będzie zwiększenie prędkości.

Czy istnieją buty idealne dla kobiet? Buty narciarskie Salomon!

Lekkie, ciepłe i wygodne – takie są buty narciarskie Salomon dla kobiet (https://skiracecenter.pl/15-buty-narciarskie-damskie). Te cechy dotyczą właściwie każdego z produktów tej marki, a każda z nich wskazuje przede wszystkim na komfort użytkowania. Buty narciarskie Salomon to niezależnie od przeznaczenia synonim jakości i trwałości, dlatego modele dla kobiet są nie tylko wygodne, ale także precyzyjne. Wystarczy wybrać produkt odpowiedni do danego typu jazdy, a wieloletnie zadowolenie z użytkowania mamy wręcz gwarantowane.

Buty narciarskie Salomon w wersji dla kobiet to także szereg udogodnień, które wynoszą te produkty na wyższy poziom. Z tymi butami zapomnieć można o dyskomforcie w środkowej części stopy. Niektóre modele we wnętrzu buta posiadają wyjmowane wkładki, które redukują ucisk i poprawiają trzymanie pięty w bucie. Ale nie tylko funkcjonalność jest przecież ważna w przypadku butów narciarskich. Salomon pomyślał także o trwałym i nietypowym wyglądzie swoich butów. Poliuretanowe wzmocnienie dodaje butom błysku i trwałości ze względu na odporność tego materiału na ścieranie. Ale Salomon to nie tylko buty narciarskie dla pań – wszystkie modele znajdziesz na: https://skiracecenter.pl/.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku