Jeszcze niedawno wiele osób sceptycznie podchodziło do tematu szukania drugiej połówki poprzez portal randkowy lub aplikacje randkowe. Ale wiele się w tej kwestii zmieniło. Dziś mnóstwo par poznaje się właśnie online. Co więcej, niejednokrotnie są to pary, które tworzą szczęśliwe, trwałe związki. Czy właściwie są portale randkowe i czego można się po nich spodziewać?


 
1. Portale randkowe - czy warto?
2. Czy na portalu randkowym można znaleźć miłość?
3. Na to uważaj, gdy umawiasz się przez internet
4. Jak znaleźć najlepszy portal randkowy?
Poznawanie ludzi przez internet to bardzo interesująca, a zarazem ryzykowna sprawa. Warto mieć tego świadomość, gdy zaglądamy na internetowe portale randkowe. Oczywiście nie oznacza to, że powinniśmy rezygnować ze szczęścia. Po prostu, w sieci należy zachować ostrożność i z rozsądkiem podchodzić do randkowania z nieznajomymi osobami.

1. Portale randkowe - czy warto?

Praca z domu lub w jednopłciowym środowisku, brak kontaktu z rówieśnikami, zwykła nieśmiałość, mieszkanie w małej miejscowości... jest wiele powodów, dla których ludzie rejestrują się na portalach randkowych. O ile jeszcze niedawno powszechne było przekonanie, że w serwisach tego typu co najwyżej można spotkać kandydata na przygodny sex, o tyle obecnie za pomocą portali randkowych tworzy się wiele par na całe życie. A sex? Jeśli obie strony mają na to ochotę, i to można znaleźć na konkretnych portalach.
Aplikacje randkowe i portale tego typu mają naprawdę dużo zalet. Po pierwsze, są sporą oszczędnością czasu. Dzięki wirtualnej rozmowie możemy ocenić, czy osoba, z którą czatujemy, jest dla nas odpowiednia. Po drugie, przy użyciu portali randkowych mamy możliwość poznać osoby, których prawdopodobnie nie bylibyśmy w stanie spotkać przy innej okazji.
Co więcej, serwisy randkowe to także doskonała opcja dla osób nieśmiałych lub takich, które w rzeczywistym życiu nie za bardzo mają gdzie poznać drugą połówkę. Po prostu, korzystanie z aplikacji randkowych i portali zwiększa nasze szanse na szczęście w życiu uczuciowym.

2. Czy na portalu randkowym można znaleźć miłość?

Nie brakuje osób, które patrzą na randki internetowe jak na możliwość poznania osoby, z którą można stworzyć niezobowiązującą relację. Warto to wziąć pod uwagę i pamiętać o tym, by uniknąć ewentualnych rozczarować. Wybierając portale towarzyskie, zastanówmy się, jakie mamy oczekiwania i czego się spodziewamy po rozmówcy. Grunt to znaleźć kogoś, kto w podobny sposób patrzy na życie.
Oczywiście znalezienie prawdziwej miłości, czy to w realnym życiu, czy to online, nie jest proste. Ale w obu przypadkach jest jak najbardziej możliwe. Jest wiele par, które poznały się przez internet. Dziś tworzą szczęśliwe związki, zakładają rodziny. Jeśli marzysz o tym samym, po prostu zrób pierwszy krok i spróbuj szczęścia.
Nieważne czy decydujemy się na darmowy portal randkowy, czy też na płatne opcje, zawsze najwięcej zależy od nas.

3. Na to uważaj, gdy umawiasz się przez internet

Jeśli umawiamy się z kimś, kogo dobrze znamy, np. z pracy, sprawa jest prostsza. Jeśli randkujemy z osobą, którą poznaliśmy przez internet, oczywiście należy zachować wzmożoną czujność. Pamiętajmy, że darmowe portale randkowe bywają pełne nieprawdziwych profili, osób podszywających się pod kogoś innego czy nawet oszustów, którzy szukają swoich potencjalnych ofiar. Lepiej korzystać zatem z najpopularniejszych portali randkowych, gdzie trzeba się liczyć z uiszczeniem opłaty, ale można się spodziewać jak najwyższych standardów.
Nie wiesz, jak znaleźć najpopularniejsze portale randkowe? Czytaj dalej.

4. Jak znaleźć najlepszy portal randkowy?

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło "portale randkowe, by przekonać się, że jest ich mnóstwo. Każdy z nich będzie próbował zwabić użytkownika efektownymi, kolorowymi reklamami i gwarancją, że właśnie w tym jednym serwisie można znaleźć drugą połówkę. Jeśli nie chcemy poczuć się rozczarowani, najlepiej zapoznać się z opinią innych użytkowników i sprawdzić, jakie są ich doświadczenia w związku z danym portalem. Warto też skorzystać z podpowiedzi, które znajdziemy np. tutaj: https://dobre-portale-randkowe.pl/. W ten sposób nie tracimy niepotrzebnie czasu i nie narażamy się na nieprzyjemności.
Dobra zasada to zwracanie uwagi na liczbę użytkowników serwisu – im więcej, tym lepiej, gdyż są dużo większe szanse na znalezienie kogoś odpowiedniego dla siebie. Ponadto serwisy randkowe, które nie są zbyt popularne, prawdopodobnie są zbyt drogie, nieatrakcyjne lub mają szereg innych problemów.
Zarówno osoby heteroseksualne, jak i homoseksualne, mogą znaleźć drugą połówkę za pomocą portali randkowych. Co więcej, możemy też wybierać pomiędzy typowo matrymonialnymi stronami, jak i takimi, których użytkownicy nastawieni są raczej na dobrą zabawę. To, na co Ty się zdecydujesz, zależy tylko od Ciebie. Możesz także wyszukać portale katolickie, które łączą w pary osoby o podobnych zasadach i wartościach.
A czy Ty wiesz już, na jaki portal randkowy się zdecydujesz?Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku