Ferie już niedługo a ty nie wiesz gdzie pojechać.

Ferie już niedługo a ty nie wiesz gdzie pojechać. Jedź na ferie do Karpacza (https://karkonoski.com) najlepszego miejsca na wypoczynek zimą.

Idealne ferie w Karpaczu

Zima, śnieg i narty chyba nie ma lepszego połączenia na udany dzień. Jeżeli jesteś dopiero początkujący lub nigdy nie miałeś styczności z nartami, nic się nie martw. Jest tu bardzo dużo szkółek narciarskich z pomocnymi i profesjonalnymi instruktorami. Z ich pomocą nauka to łatwizna. Nie musisz specjalnie kupować sprzętu, tutejsze wypożyczalnie wszystko przygotowały. Stoki narciarskie są czyste i zadbane. Możesz wybrać stok dostosowany do twoich umiejętności. Wybór jest bardzo duży. Jeżeli Karpacz to dla Ciebie za mało, fantastyczne stoki znajdziesz też w Szklarskiej Porębie i Świeradowie-Zdroju.

Najlepszy nocleg na ferie w Karpaczu

Po całym dniu na zimnie z pewnością chętnie zjesz dobry ciepły posiłek. Dlatego najlepiej wybrać obiekt zapewniający wyżywienie. Komfortowe pokoje pozwolą odpocząć po zwiedzaniu i całym dniu na stoku. Polecamy pensjonat „Karkonoski SPA”. Tu będziesz mógł zrelaksować się w jacuzzi i skorzystać z odprężającego masażu. Jeżeli zabierzesz dzieci, zadbają tutaj, aby się nie nudziły. Specjalnie z myślą o maluchach przygotowano animacje i sale zabaw. Kuchnia uwzględniła preferencje dzieci i zapewniono dla nich specjalne menu. Ważna informacja jest taka, że obiekt akceptuje bon turystyczny.

Karpacz tu zawsze jest wesoło

Będąc w Karpaczu, narty nie są jedyną opcją do spędzania czasu. Jest tu wiele atrakcji, które wypełnią twój dzień. Podczas brzydkiej pogody do waszej dyspozycji są aquaparki. Fajna zabawa czeka też na Ciebie w kręgielni. Zorganizuj dla waszej rodzin turniej. Zobaczysz, ile będzie frajdy. Odwiedź świątynie „Wang”, która przyjechała tutaj aż z Norwegii. Ciekawą atrakcją jest też wieża widokowa w Świeradowie-Zdrój. Po wejściu na szczyt będziesz się czuł, jakbyś spacerował w chmurach. Zapraszamy cię do spędzenia ferii w Karpaczu. Tutaj każdy będzie się dobrze bawił niezależnie od wieku.


Najczęściej zadawane pytania


Co warto zobaczyć w Karkonoszach?

Karkonosze są idealnym miejscem na rodzinny wypoczynek. Jeśli planujesz tam urlop, to koniecznie powinnaś zobaczyć kilka najważniejszych miejsc w regionie. Pierwszym z nich będzie miejscowość Karpacz. Oprócz tego warto udać się do Huty szkła Julia, gdzie będzie można zwiedzić zakład i prowadzone są warsztaty dla dzieci, w szklarskiej Porębie znajduje się rodzinny park rozrywki Esplanada. Pamiętajmy, że jak wypoczynek w górach, to nie możesz o nich zapominać. Najwyższy szczyt Karkonoszy, to Śnieżka, na którą warto wejść. Oprócz tego udajmy się na Śnieżne Kotły i do schroniska Samotnia, na Kocioł Wang, wyciąg na Małą Kopę, a zima sprawdźmy miejscowe stoki narciarskie.

Czy warto jechać na urlop do Karpacza?

Karpacz będzie doskonałym punktem wypadowym, jeśli chcemy przejść kilka ciekawych górskich tras. W okolicy znajdują się zarówno długie, całodniowe szlaki, jak i krótsze i zdecydowanie bardziej romantyczne pętle. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Co zabrać ze sobą na Śnieżkę?

Najlepiej zastosować się do wskazówek ratowników GOPR, którzy wskazują, że powinniśmy przede wszystkim mieć dobre buty z protektorem. Najlepiej jeśli są one specjalnie przeznaczone do tego typu aktywności, jakim są górskie wycieczki. Nawet jeśli jest ciepło do plecaka spakujmy kurtkę, zabierzmy też nakrycie głowy, picie i prowiant.

Jak długo idzie się na Śnieżkę?

Wejście na szczyt Śnieżki zajmie nam około 2,5 godziny, zejście 1,5 godziny. Trasa ma około 5,9 km, natomiast suma podejść wynosi 800 metrów.

Skąd najłatwiej wejść na Śnieżkę?

Dróg na Śnieżkę jest sporo. Można na nią wejść, jak i wjechać, gdyż od strony Czech kursuje kolejka gondolowa, która wjeżdża na sam szczyt. Można na nią wjechać również od Polskiej strony, jednak tutaj podróżujemy z Karpacza na 4 -osobowej kanapie, jedynie do Kopy pod Śnieżką, skąd na szczyt czeka nas jeszcze około 3 kilometrowy spacer. Wśród pieszych tras najpopularniejsza i najłatwiejsza jest ta prowadzona z Karpacza, nazywana ceprostradą. Jest to szeroka, kamienna droga, którą dojdziemy na sam szczyt.


Podobne artykuły:

metody nauczania

Wersja do druku