Jak dbać o kosiarki i podkaszarki?
Jak dbać o kosiarkę?
Bez względu na źródło zasilania kosiarki, w trakcie sezonu najważniejsze jest jej regularne i dokładne czyszczenie. Z urządzenia trzeba usuwać resztki trawy i ziemi. Mogą zalegać na nożu i w okolicach mechanizmu tnącego, a także w różnych szczelinach obudowy. Przy czyszczeniu noża warto pamiętać, by czynić to na sucho - inaczej możemy tylko przyspieszyć jego korozję.
Jeśli tylko nie przeraża nas odkręcanie i dokręcanie śrubek, od czasu do czasu dobrze jest również odkręcić całą obudowę. W środku z pewnością znajdziemy nieco zanieczyszczeń. Przy czyszczeniu trzeba też pamiętać o rodzaju zasilania. W przypadku kosiarek spalinowych przechylenie urządzenia może spowodować zalanie świec. Należy więc czyścić je po opróżnieniu baku. Potrzebujesz więcej informacji na temat czyszczenia i konserwacji kosy spalinowej? Zajrzyj na https://www.przewodnik-budowlany.com.pl/ogrody.
Jak konserwować kosiarkę przed zimą?
Na dokładne oczyszczenie kosiarki trzeba zwrócić uwagę zwłaszcza przed zimą. Odpowiednia konserwacja po zakończeniu sezonu sprawi, że urządzenie bez problemów przetrwa kilka miesięcy bezczynności. Jeśli w baku pozostało paliwo, trzeba je usunąć za pomocą odsysarki. Jeśli posiadamy kosiarkę czterosuwową, przed zimą trzeba też wymienić stary olej.
Bardzo ważny jest także odpowiedni stan filtra oraz świecy zapłonowej. Tę ostatnią najlepiej regularnie wymieniać - co około 120 godzin pracy. Jeśli jest jeszcze w dobrym stanie, trzeba będzie ją wyczyścić.
Uwagi domaga się również nóż kosiarki. Oprócz usunięcia zabrudzeń, najlepiej zakonserwować go środkiem antykorozyjnym. Jeśli zaś dopiero zastanawiasz się nad zakupem kosiarki, zajrzyj na https://sklep.powermat.pl/category/dom-i-ogrod-kosiarki.
Jak dbać o podkaszarkę?
Podkaszarki elektryczne i kosy spalinowe często są uzupełnieniem kosiarek. Pomagają w starciach z dużą trawą i w trudno dostępnych miejscach. Również takie urządzenia trzeba regularnie czyścić - najlepiej po każdym użyciu. Najważniejsze jest usuwanie resztek trawy. Jeśli pozostaną w okolicach głowicy tnącej, mogą zacząć gnić, co spowoduje korozję podkaszarki.
Podobnie jak w przypadku kosiarek, tak i przy kosach spalinowych regularnie trzeba sprawdzać stan filtrów oraz świecy. Jeżeli na tych elementach widać jakieś uszkodzenia, bezwzględnie trzeba je wymienić. Jeśli nie, wystarczy czyszczenie - filtry papierowe przedmuchujemy sprężonym powietrzem, gąbkowe można przetrzeć wilgotną szmatką.
Dodatkowym zadaniem będzie smarowanie przekładni kątowej. Używamy do tego smaru przekładniowego - najwygodniej wprowadzić go za pomocą strzykawki. Wygodne kosy spalinowe, o które warto zadbać, znajdziesz na https://sklep.powermat.pl/category/dom-i-ogrod-kosy-i-podkaszarki.
Przed zimą trzeba będzie także opróżnić zbiornik z paliwem. W przypadku podkaszarki akumulatorowej na koniec sezonu warto natomiast naładować do pełna akumulator. Głębokie rozładowanie akumulatora bardzo negatywnie wpłynie na jego możliwości.
Najczęściej zadawane pytania
Podobne artykuły:
Wersja do druku
Szukaj
Ciasto zza oceanu na świąteczny stół – przepis na sernik nowojorski
Podobno nowojorczycy wierzą, że ich sernik (zwany tam cheesecake) był pierwszy na świecie i nikt wcześniej takiego ciasta nie robił. Jakkolwiek było, war
Rozgrzewające zestawy herbat na zimowe wieczory - przewodnik po najlepszych kompozycjach
Herbaty rozgrzewające stanowią naturalną metodę na podniesienie temperatury ciała i poprawę samopoczucia podczas chłodnych dni. Odpowiednio dobrane kompo
Książeczka sanepidowska online. Czy można ją wyrobić zdalnie?
Książeczka sanepidowska, a konkretnie orzeczenie do celów sanitarno-epidemiologicznych, jest dokumentem, który oficjalnie potwierdza brak przeci
Jak wykonać efekt szronu na paznokciach z produktami Cosmetics Zone? Oto instrukcja krok po kroku
Stwórz z nami jedną z najbardziej oryginalnych zimowych stylizacji paznokci. Efekt szronu inspirowany jest mroźnym krajobrazem i jego szlachetnym pięknem. W
Jak umyć okno bez smug?
Mycie okien to jedno z tych zadań, które często odkładamy na później. Jednak gdy w końcu się do niego zabierzemy, chcemy, aby efekt był perfekcyjny. W