Bogata oferta maseczek pielęgnacyjnych dostępnych w drogeriach zachęca do zakupów. Jednak, czy maski do twarzy kupowane w popularnych sieciówkach zadbają o cerę tak samo dobrze, jak profesjonalne produkty stosowane w gabinetach kosmetycznych? Poznaj główne różnice pomiędzy zwykłymi kosmetykami drogeryjnymi a zaawansowanymi maskami na twarz i dowiedz się, czy warto je kupować! Jeśli porównujesz ze sobą kosmetyki profesjonalne i ich sklepowe odpowiedniki, na pierwszy plan wysuwa się różnica cenowa. Warto jednak przyjrzeć się jednym i drugim nieco dokładniej. Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz pomiędzy maseczkami do twarzy.

Maska profesjonalna vs maska drogeryjna – dobór składników

Często sporą różnicą pomiędzy różnymi maskami na twarz są zawarte w nich składniki. Kosmetyki drogeryjne zazwyczaj opierają się na kilku podstawowych substancjach. Mają one dobroczynny wpływ na cerę, do której są przeznaczone. Jednak, gdy chcesz sięgnąć po bardziej zaawansowaną pielęgnację lub twoja skóra jest wymagająca, odpowiedzią są tylko profesjonalne kosmetyki. W gabinetowych produktach pielęgnacyjnych skład maseczek do twarzy jest zwykle bardziej zróżnicowany. Często elementem są składniki aktywne, wyciągi roślinne i koncentraty. Nie jest także rzadkością zastosowanie specjalnie opracowanych związków, które pomagają troszczyć się o cerę ze specyficznymi potrzebami.

Czy profesjonalne maseczki są skuteczniejsze?

Skuteczność kosmetyków jest związana nie tylko z ich składem, ale też z zagęszczeniem poszczególnych związków w produkcie. Nawet taka maseczka drogeryjna, która ma skład zbliżony do maseczki profesjonalnej, może dawać mniej spektakularny efekt ze względu na mniejsze stężenie substancji aktywnej. Warto przy tym zaznaczyć, że równie istotne są proporcje pomiędzy poszczególnymi składnikami preparatu. Maska na twarz kupiona w sklepie lub drogerii często składa się głównie z bazy kosmetycznej, a wszelkie dodatkowe substancje pielęgnacyjne występują w niewielkich ilościach. Taki preparat do pielęgnacji nie przyniesie tak spektakularnego efektu, jakiego być może spodziewasz się po zastosowaniu maseczki.

Profesjonalne maski na twarz – czy warto je kupować?

Obecnie drogerie oferują szeroki asortyment kosmetyków. Znajdziesz w nich maski w płachcie, maski żelowe na twarz, a także maseczki bezpieczne do stosowania w ciąży. Taka różnorodność zachęca do zakupów i jednocześnie skłania do zastanowienia się, czy warto płacić wyższą cenę za maseczki dla profesjonalistów. Przykładowo, maska glinkowa kupiona w drogerii może być znacznie tańsza, niż zaawansowany produkt. Często maseczki gabinetowe dostępne są w większych ilościach, niż tradycyjne saszetki kupowane w drogeriach. Na przykład, maski do twarzy stosowane w salonach kosmetycznych można nabyć w tubkach lub słoiczkach (przykładowe maski w tubkach), dzięki czemu można je stosować przez dłuższy czas bez potrzeby kupowanie nowego opakowania. W ten sposób oszczędzasz czas poświęcany na zakupy. Szybsze pojawianie się efektów, gwarantowane bezpieczeństwo stosowania, sprawdzony skład i wysokie stężenie substancji aktywnych przemawiają za tym, aby wybierać kosmetyki profesjonalne. 

Czy maseczki profesjonalne stosuje się tylko w gabinetach kosmetycznych?

Używane w gabinetach kosmetycznych profesjonalne maski na twarz stosuje się w celu ukojenia twarzy po zabiegu i nadania jej pożądanej miękkości i gładkości. Jednak, aby na co dzień cieszyć się promienną, odżywioną i nawilżoną cerą o wyrównanym kolorycie, warto włączyć nakładanie maseczki do swoich zwykłych rytuałów pielęgnacyjnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś w swoim domowym SPA stosowała te same kosmetyki, które nakłada na twarz kosmetyczka w gabinecie.

Zainwestuj w siebie i postaw na skuteczną i profesjonalną pielęgnację twarzy na co dzień. Zamień tanie kosmetyki z drogerii na profesjonalne kremy i maski kosmetyczne. Sama zobaczysz, że na efekty nie będziesz musiała długo czekać!Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

kosmetyki naturalne

Wersja do druku