Udane przyjęcie urodzinowe dla dziecka powinno być kolorowe i obfitować w atrakcyjne zabawy. Rodzice, przygotowując imprezę, często szukają tematycznych dekoracji, dzięki którym będą mogli stworzyć niepowtarzalny klimat w tym jakże ważnym dla ich pociechy dniu. Zatem, jak wybrać idealne dekoracje na urodziny dziecka?

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze dekoracji urodzinowych?

Obecnie w sklepach z dekoracjami można znaleźć bardzo wiele ciekawych propozycji dla dzieci w każdym wieku. Dlatego warto wiedzieć, na co trzeba zwrócić uwagę, szukając dekoracji urodzinowych, a będą to przede wszystkim takie kryteria jak:

  • motyw przewodni urodzin,
  • wiek dziecka,
  • miejsce imprezy.

Organizując przyjęcie urodzinowe, rodzice powinni wybrać motyw przewodni, który będzie zgodny z zainteresowaniami i preferencjami ich pociechy. Dużą popularnością cieszą się na przykład dekoracje urodzinowe z superbohaterami, postaciami z bajek, zwierzątkami, czy dinozaurami. Nie bez znaczenia będzie również wiek dziecka, ponieważ to, co ucieszy przedszkolaka, niekoniecznie musi spodobać się uczniowi szkoły podstawowej. Ostatnim ważnym aspektem jest miejsce imprezy, dlatego trzeba ustalić, czy odbędzie się ona w domu, na sali zabaw, w restauracji, czy może na świeżym powietrzu.

Rodzaje dekoracji urodzinowych dla dzieci

Podstawową dekoracją, o której marzy każde dziecko, są girlandy z balonów. Przy czym tworząc dekoracje urodzinowe z balonów, warto pamiętać, by zostawić kilka pojedynczych sztuk dla dzieci biorących udział w imprezie. Najmłodsi szczególnie uwielbiają balony wypełnione helem w kształcie cyfr, piłek, serduszek lub postaci z ulubionych bajek. Świetnym pomysłem będzie również zamówienie papierowych czapeczek, trąbek, gwizdków oraz specjalnych wizytówek na stół. Dobra dekoracja na urodziny powinna być także odpowiednio widoczna, dlatego można zdecydować się na efektowne girlandy i banery do zawieszenia na wejściu do pokoju lub sali. W sklepach z dekoracjami rodzice znajdą również zabawne akcesoria do robienia zdjęć oraz atrakcyjne ozdoby na tort.

Jak udekorować stół na urodziny dziecka?

Szukając ciekawych dekoracji do położenia na stole, które jednocześnie będą praktyczne i wygodne w użyciu, warto rozważyć tematyczne serwetki, papierowe talerzyki, kubeczki i słomki. Przy czym dobrze jest podpisać każdy kubeczek imieniem dziecka, aby uniknąć sytuacji, gdy dwoje dzieci będzie piło z jednego naczynia. Na stole mogą się znaleźć także papierowe patery na ciastka, podstawki do ciast, kolorowe obrusy, czy oryginalne pikery do babeczek. Strasznym dzieciom na pewno spodobają się także mieszadełka do napojów oraz artystyczne pudełka na lody.

Dzieci uwielbiają również konfetti, ozdobne wstążki, serpentyny i brokatowe dekoracje, a także preferują wesołe i żywe kolory oraz akcesoria, którymi będą mogły swobodnie się pobawić. Dlatego warto zaangażować pociechę w zakup dekoracji urodzinowych, tym bardziej że dzieci w takich kwestiach są nieocenionym doradcami. Ponadto ważne, aby wybrane dekoracje podobały się zaproszonym gościom i pięknie wyglądały na pamiątkowych zdjęciach. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

dekoracje wn?trza

Wersja do druku