Komfort cieplny jest istotnym czynnikiem wpływającym na nasze samopoczucie. Dotyczy to każdej sytuacji – zarówno codziennych aktywności, jak i zażywania odrobiny ruchu, o wyczynowym sporcie już nie wspominając. I choć z przymrużeniem oka mówi się, że to kobiety są większymi „zmarzluchami”, to jesteśmy przekonani, że zarówno panie, jak i panowie chcą na co dzień czuć odpowiednią temperaturę i brak wilgotnej skóry. Dziś jednak zajmiemy się szczególnie damską odzieżą termoaktywną i sprawdzimy, czym powinna charakteryzować się ta najlepsza.

Damska odzież termoaktywna – termoregulacja pod kontrolą

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest rzecz jasna regulacja temperatury ciała oraz odprowadzanie wilgoci. Dobra damska odzież termoaktywna musi być na posterunku w każdej sytuacji – podczas siedzenia za biurkiem w pracy, w kolejce na pocztę, podczas uprawiania jogi czy pilatesu, ale także przy bieganiu lub jeździe na rowerze. Jak to możliwe, że odzież, a zwłaszcza bielizna termoaktywna, spełni swoje zadanie we wszystkich tych sytuacjach?

Wszystko zawdzięcza ona odpowiedniej konstrukcji. Jeśli chodzi o bieliznę, powinna być ona maksymalnie lekka, delikatna w dotyku, najlepiej bezszwowa i idealnie w więcej, niż jednym dostępnym kolorze. Dzięki temu można ją nosić zawsze i wszędzie, a także – co może mieć szczególne znaczenie w damskiej dzieży termoaktywnej – do każdej kreacji.

Co się zaś tyczy ubrań takich jak koszulka czy bluza, design także ma niebagatelne znaczenie, ale w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na funkcjonalność takiej odzieży. Naturalne włókna bawełny, wzbogacone o nowoczesne włókna pliamidowe powodują, że taka damska odzież termoaktywna jest nie tylko wygodna i ma doskonałe właściwości termoregulacyjne, ale też jest bardzo wytrzymała. Ponadto nie chłonie zbyt szybko przykrych zapachów i nie szkodzi jej wielokrotne pranie.

Wyjątkowa bawełna – noś ją tak, jak ci wygodnie

Dobra damska odzież termoaktywna, a już w szczególności bielizna, musi być też dobrze skrojona – tak, by można było bez trudu nosić ją do jeansów, dresów, ale też pod garsonkę czy po prostu w czasie uprawiania sportu. I to w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach. Za to odpowiada już bezpośrednio surowiec, z jakiego odzież jest wykonana. A nie ma lepszego materiału pod tym względem, niż ten, który powstał z wełny owiec merynosów.

Dlaczego wełna merino staje się tak popularna? Bo opiera się zarówno chłodom, jak i upałom. Jej właściwości termoregulacyjne, a co za tym idzie – zdolność do odprowadzania wilgoci – są doskonałe. Wszystko dlatego, że owce merynosy żyją w miejscach, gdzie zmagają się z bardzo dużą różnicą temperatur w ciągu roku. Ich wełna zatem jest prawdziwą tarczą na warunki atmosferyczne, co skrzętnie wykorzystują najlepsi projektanci damskiej odzieży termoaktywnej.


Najczęściej zadawane pytania


Czy odzież termoaktywna sprawdzi się w czasie uprawiania sportu?

Tak i to w różnych porach roku, gdy za oknem jest nieco chłodniej, a chcemy np. wyjść pobiegać lub pospacerować na świeżym powietrzu. Często nieco cieplejszą bieliznę termiczną poleca się również na narty. W czasie uprawiania sportu zachowamy w niej optymalny komfort cieplny, a jednocześnie będzie nam bardzo wygodnie.

Gdzie kupić dobrej jakości odzież termoaktywną?

Jeśli zależy nam na wysokiej jakości, to z pewnością warto odwiedzić sklepy sportowe w naszej okolicy i zorientować się w ofercie ubrań termoaktywnych. Z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Czy odzież termoaktywna dostępna jest w różnych kolorach i wzorach?

Tak. Jeśli więc chcesz wyglądać stylowo w czasie uprawiania sportu, to warto rozejrzeć się za wariantem, który najbardziej Ci się spodoba i skomponować cały komplet odzieży termoaktywnej.

Czy bieliznę termoaktywną można założyć pod ubranie zimą?

Tak i jest to bardzo wskazane. Jeśli wychodzisz na zimowy spacer, to taka dopasowana bielizna termoaktywna doskonale sprawdzi się pod spodnie czy bluzę. Nie będzie widoczna, będzie idealnie przylegać do skóry, a Tobie będzie zdecydowanie cieplej. To również doskonały sposób, aby uniknąć przeziębienia.

Co najbardziej wyróżnia bieliznę termoaktywną?

Jest to przede wszystkim jej zdolność do odprowadzania potu. Chodzi o to, że jest ona skonstruowana w taki sposób, że będzie Ci w niej ciepło, a jednocześnie nie będziesz się mokra w czasie intensywnego wysiłku, gdyż pot będzie odprowadzany na zewnątrz, a Twojemu ciału będzie zapewniona odpowiednia temperatura.


Podobne artykuły:


Wersja do druku