Jadalnia to bardzo ważne pomieszczenie w całym domu, czy mieszkaniu. Dlatego warto zadbać o odpowiednio dobrane oświetlenie, które będzie funkcjonalne i nastrojowe. Najważniejszą częścią tego pomieszczenia jest stół. Za pomocą właściwego oświetlenia, można w łatwy sposób zwrócić na niego uwagę. Istnieje wiele form oświetlenia, które doskonale sprawdzą się w jadalni.

 

Lampy wiszące - umieszczone nad stołem

Lampy wiszące stanowią bardzo popularną formę oświetlenia. Szczególnie w jadalni odgrywają bardzo ważną rolę. Najczęściej umieszczane są nad stołem, stanowiąc tym samym główne źródło światła. Pamiętaj, że rozmiar lampy ma także bardzo duże znaczenie. Nad stołem lepiej będzie wyglądać niewielka lampa, która nie przytłoczy tej przestrzeni. W tym przypadku doskonale sprawdzi się lampa Azzardo, dostępna w sklepie Lamp Design. Co więcej, w wysokich pomieszczeniach świetnie będzie wyglądać kilka lamp, umieszczonych nad średnim stołem. Takie oświetlenie nadaje ciekawy efekt wizualny, a ponadto w sposób równomierny oświetla pomieszczenie.

Kształt lampy a stół? - jak dopasować?

Lampy, które są umieszczone nad stołem, powinny mieć także odpowiedni kształt. W ten sposób idealnie dopasujesz je do stołu. W przypadku gdy posiadasz stół o okrągłym kształcie, doskonale sprawdzą się kuliste formy oświetlenia. Jeśli jest to natomiast stół kwadratowy, lepiej będą prezentować się lampy o geometrycznych kształtach. Jednakże możesz postawić na kontrastowe oświetlenie. W ten sposób Twoja jadalnia zyska ciekawy element dekoracyjny.

Żyrandol w jadalni - jaki wybrać?

Żyrandol to także jedna z najpopularniejszych form oświetlenia. Zazwyczaj zawiesza się je nieco wyżej niż tradycyjne lampy wiszące. Żyrandole wyróżnia ciekawa forma, dlatego też z łatwością dopasujesz je do stylu wnętrza. Istnieje możliwość wyboru pomiędzy wieloma modelami, które doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. W sklepie lamp Design znajdziesz idealnie oświetlenie do salonu, a także do innych pomieszczeń, między innymi, plafony z kryształkami, czy kinkiety na klatkę schodową.

Jaką barwę i natężenie światła wybrać do salonu?

Wybierając żarówkę do jadalni, zwróć uwagę, by nie tylko równomiernie oświetlają pomieszczenie, ale także nikogo nie oślepiała. Najlepiej sprawdzą się ciepłe barwy światła. Takie oświetlenie zapewni najlepszy komfort podczas spędzania wspólnego czasu i posiłków. Jeśli jednak jadalnia jest połączona z salonem, może być konieczne zastosowanie także innych źródeł światła. W jadalni sprawdzą się także lampy stojące, czy kinkiety.

Ze względu na ważne funkcje jadalni, warto we właściwy sposób zadbać o oświetlenie tego pomieszczenia. Odpowiednie oświetlenie nada niezwykłego klimatu pomieszczeniu i pomoże zrelaksować się i cieszyć wspólnymi posiłkami. Pamiętaj, że masz możliwość wyboru pomiędzy wieloma modelami lamp, które najczęściej są umieszczane nad stołem. Jeśli jadalnia jest połączona z innymi pomieszczeniami, przydadzą się dodatkowe źródła światła, takie jak lampa stojąca, czy kinkiety.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

lampy

Wersja do druku