Zabawa tablicą manipulacyjną to czynność, z której mogą czerpać radość zarówno dzieci, jak i rodzice. Pozwala uwolnić ręce i skupić się na innych ważnych aspektach rozwoju. Tablice edukacyjne to tablice sensoryczne, które dostarczają wielu możliwości zabawy i edukacji za jednym razem. 

 

Tablice manipulacyjne dla dzieci mogą być dostosowane do każdego wieku, dzięki czemu będą wykorzystywane przez długi czas. Dzięki takiej zabawie stymulowane są wszystkie zmysły, które pozwalają maluchowi na zrównoważony rozwój. Tego typu tablice manipulacyjne to idealny pomysł na spersonalizowany prezent, który posłuży przez długi czas jako wartościowe narzędzie do edukacji.

Tablice manipulacyjne to idealna zabawka?

Tablice edukacyjne to inaczej tzw. tablice Montessori, które zyskały popularność na całym świecie. Niejednokrotnie są wykorzystywane do zajęć terapeutycznych. Mają wpływ na rozwój dziecka, a gwarantują dobrą zabawę i funkcjonalne wykorzystanie wspólnie spędzanego czasu. Tablice edukacyjne są całkowicie bezpieczne, a różne przedmioty (klocki, klamki, guziki, włączniki itp.) poprawiają zdolności manualne każdego dziecka. Największym atutem jest rozwój maluchów we własnym tempie i dobór zabawek edukacyjnych według własnych potrzeb.

Jak jest zrobiona tablica manipulacyjna?

Tablica manipulacyjna jest nierzadko wykonana z drewna i zawiera różne dodatkowe elementy w zależności od zainteresowań dziecka. Nie ma ograniczeń co do dodatków. Liczy się kreatywność oraz możliwość zaczepienia lub zamontowania danych elementów. Tego typu tablice nie zabierają dużo miejsca, przez co mogą zostać zamontowane na ścianie w pokoju dziecięcym i stanowić idealne uzupełnienie dekoracyjne. Rodzic może w dowolnym momencie ściągnąć tablicę i ją zmodyfikować lub po prostu użyć do zabawy na ziemi lub stole.

W jaki sposób odpowienio korzystać z tablicy manipulacyjnej?

Dzieci mogą używać klocków lub innych elementów, aby odkrywać nowe kształty i przesuwać je za pomocą tablicy manipulacyjnej. Wyciąganie ramion to kolejny sposób na ćwiczenia podczas zabawy! Możesz dowiedzieć się, co lubią Twoje dzieci i jakie mają nawyki. Te plansze są wykonane zgodnie z zaleceniami wiekowymi i zapewniają wiele ciekawych sposobów na zabawę. W tego typu zabawie dziecko jest zachęcane do odkrywania swoich zmysłów. Zbadają, co się dzieje, gdy coś wyjmą, otworzą drzwi, nacisną guzik lub włożą coś do ust. Ten rodzaj tablicy sensorycznej zapewnia dziecku dużą elastyczność w zakresie interakcji. Z łatwością utrzyma przedmioty codziennego użytku, które intrygują dzieci, jak magnesy.

Czy zabawki edukacyjne będą udanym prezentem?

Wiele dzieci posiada swoje ulubione przedmioty, które z powodzeniem można wykorzystać podczas wykonywania lub zakupu tablicy integracyjnej. Zakup tego typu tablicy zwykle nie jest taki prosty, ponieważ na półkach sklepów z zabawkami znajdują się głównie zabawki wspierane działaniami marketingowymi.

Aby dzieci cieszyły się daną zabawką, musi ona być dostosowana do ich potrzeb oraz poziomu rozwoju. Tablica manipulacyjna nie może być zbyt prosta oraz oczywista, ponieważ dziecko straci nią zainteresowanie. W wielu przedszkolach i żłobkach znajdziemy tego typu tablice, które głównie służą jako pomoce dydaktyczne. Tablice są bardzo skutecznym narzędziem do dokonywania nowych odkryć i patrzenia na rzeczy w zupełnie innym świetle. To jest również świetny sposób, aby poświęcić dziecku całą swoją uwagę i pozwolić mu odkryć potencjał swojej inteligencji! Kolejną ciekawą opcją jest możliwość personalizacji elementów w stylu Montessori. Można także wygrawerować lub wyrzeźbić swoje imię w drewnie, a nawet coś innego o osobistym znaczeniu.

Gdzie kupić odpowiednie tablice manipulacyjne?

Możesz kupić taką tablicę sensoryczną przez Internet w niskiej cenie na diverti.pl. Firma specjalizuje się w zabawkach sensorycznych (np. wirująca kula ziemska), ale posiada również inne produkty edukacyjne przydatne w szkołach i przedszkolach. Każda zabawka wymaga spełnienia szeregu warunków wstępnych, zanim będzie mogła zostać wprowadzona do produkcji, a proces obejmuje wiele etapów. Muszą być wykonane zgodnie ze standardami jakości i odpowiadać potrzebom wszystkich klientów. Obejmuje to sprawdzenie (odpowiedniego) materiału, upewnienie się, że wszystkie limity fabryczne są spełnione i przetestowanie go na dzieciach. W Diverti.pl jesteśmy oddani pomaganiu dzieciom w osiąganiu sukcesów w ich edukacyjnych przedsięwzięciach. Dzięki nam można czuć się pewnie, ponieważ dokładamy wszelkich starań, aby nasze pomoce naukowe i zabawki były jak najlepszej jakości pod względem użytych materiałów oraz funkcjonalnym. Rozwój Twojej pociechy jest w najlepszych rękach!

 
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

szko?a medyczna

Wersja do druku