Biustonosze bralette, czyli popularne “braletki” to bez wątpienia najmodniejsze staniki dekady. Są piękne, nowoczesne, a przy tym bardzo wygodne. Co więcej, pasują na różne rozmiary i rodzaje biustu, przez co są wybierane przez kobiety w niemal każdym wieku.

Jaki cechy powinien mieć idealny koronkowy biustonosz? Na co zwracać uwagę, gdy wybieramy swój pierwszy zupełnie miękki stanik? Jakie biustonosze bralette będą dobre na drobny, a jakie na duży biust? Na te pytania odpowiemy razem z marką White Rvbbit - producentem polskiej koronkowej bielizny, specjalizującej się właśnie w braletkach!

Koronkowy biustonosz braletka - jak wygląda?

Biustonosze bralette pojawiły się na rynku bieliźnianym ponad dekadę temu, jako odpowiedź na potrzeby młodych, nowoczesnych konsumentek. Pierwsze modele braletek przypominały zszyte ze sobą koronkowe trójkąty, dlatego braletki często nazywa się właśnie “biustonoszami trójkątnymi”. Im większą zdobywały popularność, tym więcej ekstrawagancji pojawiało się na rynku bieliźnianym. W ten sposób obok biustonoszy trójkątnych projektowano braletki z ozdobnymi paskami na dekolcie, biustonosze do sukienek z odkrytymi plecami a nawet koronkowe braletki wzmocnione fiszbinami. Producenci proponowali coraz to nowe rozwiązania, bo braletka okazała się nie tylko modowym dodatkiem, ale też jednym z najczęściej noszonych biustonoszy “na co dzień”.

Modna braletka z paskami 

Braletki z paskami na dekolcie zajmują tu miejsce szczególne, bo ich pojawienie się na rynku wyznaczało nowe trendy. Bielizna damska przestała pełnić rolę wyłącznie użytkową, a zaczęła być traktowana jako równoprawny element garderoby. Biustonosze z paskami do tej pory są stylizowane na topy, celowo eksponowane pod marynarkami czy dobierane do ubrań w taki sposób, by było je widać. Stąd tak duże pole do wykorzystania ozdobnych dodatków, które widać w kolekcjach wspomnianej marki White Rvbbit. Sklep online, w którym można kupić biustonosze braletki zachwyca ilością krojów i dodatków: braletki mają tu złote detale, ręcznie wszywane serduszka, a nawet ramiączka-warkoczyki, ręcznie wyplatane w pracowni “Króliczka”.

Biustonosze braletki na mały biust

Styliści mody często podkreślają, że biustonosze braletki to bielizna wprost stworzona na mały biust. Delikatne materiały świetnie wyglądają na drobnych kobietach, a efektowne kroje nie muszą być wzmacniane. Dzięki temu biustonosz może mieć zupełnie miękką formę, miseczki uszyte w całości tiulu, cienkie ramiączka i odważne wycięcia. Projektanci takich staników mogą skupić się na walorach estetycznych, na bok odkładając konieczność wszywania wzmocnień czy dodatkowych, zbierających paneli. To skutkuje pięknymi, romantycznymi wykończeniami i bielizną przypominającą małe dzieła sztuki.

Koronkowa braletka na duży biust

A co z biustonoszami na średnie i duże biusty? Czy koronkowa braletka może być tu idealnym wyborem? Oczywiście, że tak - warto jednak pamiętać o kilku prostych zasadach. Po pierwsze: warto przyjrzeć się materiałom i wybierać takie, które zapewnią komfort i optymalne zebranie. W przypadku biustonoszy braletek mogą być to elastyczne koronki, miękko dopasowujące się do linii ciała. Po drugie: dobrze jest wybrać miseczki wzmocnione gumami, które pozwolą na uniesienie biustu i zapewnienie stabilizacji. Po trzecie: im mniej skomplikowanych wycięć, tym lepiej. Większy i bardziej ciężki biust potrzebuje być otoczony koronką, więc krój złożony z samych pasków lub tasiemek może okazać się mało wygodny. 

A co jeśli serce podpowiada jeden model, a rozsądek zupełnie inny? Wtedy najlepiej poprosić o pomoc brafitterkę. Sklep internetowy White Rvbbit gwarantuje wsparcie doświadczonych konsultantek, które chętnie dobierają fasony i rozmiary. Co więcej - każda koronkowa bielizna - braletka, balkonetka czy pas do pończoch tej marki, są szyte na miejscu, w pracowni “Króliczka”, istnieje więc możliwość dopasowania bielizny nawet na indywidualne życzenie.


 

  
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

modne biustonosze

Wersja do druku