Organizując wesele, chcemy stworzyć niezapomniany klimat, który podkreśli charakter tej chwili, da gościom okazję do wyśmienitej zabawy, a parze młodej jeszcze bardziej pozwoli cieszyć się tym czasem. Jeśli przyjęcie ma się dobyć w ciepłych miesiącach wiosennych lub letnich, organizacja uroczystości na świeżym powietrzu wydaje się kuszącą perspektywą. Wesela w ogrodzie w otoczeniu bujnej zieleni i kolorowych, kwitnących kwiatów nie wymagają zbyt wiele dodatkowej oprawy, ponieważ same okoliczności są na tyle wyjątkowe, że tworzą uroczą scenerię. Może zatem garden party to dobry pomysł organizacji wesela? 


Jak zabrać się do przygotowania wesela w ogrodzie?

Pierwszą kwestią będzie wybór miejsca. Takie przyjęcie można urządzić we własnym ogrodzie, na terenie należącym do hotelu lub restauracji, a także w naszym ulubionym zakątku, który na ten czas stanie się salą weselną. Każde z tych rozwiązań ma swoje mocne strony. Ważne jest jedynie, aby przemyśleć kwestie zaplecza, które będzie zapewniało warunki do zabawy i świętowania. Ślub i wesele, nawet jeśli odbywają się pod chmurką, muszą mieć zabezpieczone kryte miejsce, w którym wstawiony będzie poczęstunek oraz gdzie będzie można się skryć w razie potrzeby. Do tego celu doskonale sprawdzi się namiot. Tego typu zadaszenie nie odgrodzi zupełnie od okolicznej przyrody, ale da też bezpieczne miejsce odpoczynku. Pod namiotem można też zorganizować barek, który ze względu na wyjątkowe miejsce w ogrodzie może mieć zabawną formę, jak barek karnister.

Chcesz zorganizować wesele w ogrodzie? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przyjęcie weselne organizowane na dworze stwarza nieco inne warunki niż takie, które odbywa się w tradycyjnej sali. Warto to wykorzystać i nadać mu rustykalny, sielski charakter. Jeśli postawimy na elementy korespondujące z całością wesele w ogrodzie stanie się niezapomnianym przeżyciem. Jak to zrobić? Świetnie będą wyglądały dodatki dekoracje wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno, słoma, czy polne kwiaty. Już na etapie zapraszania gości można wprowadzić w klimat, wręczając drewniane zaproszenia ślubne. Podczas przyjęcia można ustawić dekoracje na drewnianych balach i uczynić z nich motyw przewodni spotkania. Dobrym pomysłem będzie też zadbanie o takie drobiazgi jak zawieszka na wódkę wykonana z drewna, czy fotobudka nawiązująca do rustykalnego klimatu. Jeśli chcemy zorganizować wesele w ogrodzie, możemy stworzyć niezapomniany czas, który na długo zapadnie w pamięć naszych gości. Jeśli zdecydujemy się zamiast sali weselnej, na własny ogród będzie mniej zobowiązująco, ale nadal przyjemnie. 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku