Aranżacje wnętrz zwłaszcza te wykonywane samodzielne nie zawsze są prostym zadaniem tym bardziej jeśli urządzanym pomieszczeniem jest pokój dziecka. Pokój dziecka musi spełniać wiele funkcji, a zazwyczaj jest to bardzo mały metraż. Z tego powodu to zadanie może być całkiem sporym wyzwaniem dla rodziców, tym bardziej że muszą pogodzić swoje względy praktyczne, a także względy estetyczne dziecka. Obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań, które pomagają rodzicom w tym wyzwaniu. Można zainspirować się również różnymi stylami na przykład skandynawskim, retro, nowoczesnym czy z motywem przewodnim.
 

Co powinno znaleźć się w pokoju dziecka?

Pokój dziecka jest wielofunkcyjny, dlatego jest kilka elementów, które są w nim niezbędne. Dziecko potrzebuje miejsca do nauki, do spania oraz do relaksu czy zabawy. Poza tym musi mieć też miejsce na przechowywanie swoich rzeczy, ubrań, książek. Do tego celu najlepiej będą nadawać się będą różnego rodzaju komody, szafy, niezbędne jest także biurko i łóżko. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie motywu przewodniego na tych elementach. Tutaj idealnym wyborem będzie ulubiona postać, zwierzątko czy bajkowy bohater, którego dziecko bardzo lubi. Jeżeli rodzice chcą zaaranżować pokój dziecka w bardziej uniwersalny sposób, świetnie sprawdzą się meble w jednolitych kolorach. Jest to doskonały pomysł zwłaszcza dla rodziców tych dzieci, które bardzo często zmieniają ulubionych bohaterów lub zainteresowania.
Dzięki temu będzie można wymienić elementy dekoracyjne pokoju a nie całość. Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Można również dopasować styl mebli do płci dziecka lub urządzić pokój tematycznie. Popularnym motywem dla dziewczynek jest pokój księżniczki, a dla chłopca pokój piłkarza lub związany z samochodami. Niezależnie od tego, na który styl czy motyw w urządzaniu pokoju dla dziecka rodzice wybiorą warto pamiętać, aby w pokoju dziecka znalazły się przede wszystkim meble funkcjonalne, aby w przemyślany sposób zagospodarować przestrzeń dziecka. Obecnie dominują meble, które mają lekkość w sobie. Popularnym rozwiązaniem zwłaszcza w małych pomieszczeniach jest łączenie biurka z łóżkiem. Dobrym pomysłem są również zamykane szafki w biurku i komody z szufladami, które pomogą w łatwy sposób uporządkować rzeczy dziecka.

Jakie meble kupić do pokoju dzieci?

Wybierając meble dla dzieci warto zwrócić uwagę na jakość wykonania i bezpieczeństwo, ponieważ większość swojego czasu dziecko będzie spędzać w otoczeniu tych mebli. Ważne by były bezpieczne i stabilne. Warto zapoznać się z ofertą polskiego producenta mebli dla dzieci meblezbajki.pl. Meblom tego producenta zaufało już wielu zadowolonych klientów. Producent oferuje różnego rodzaju meble, które łatwo można połączyć w spójny komplet. Poza tym posiada on bogactwo wzorów i motywów inspirowanych zainteresowaniami dzieci czy też motywami bajkowymi, które każdemu dziecku przypadną do gustu. Ciekawą rzeczą w ofercie jest kufer na zabawki, który w łatwy sposób pomoże uporządkować chaos w pokoju dziecka.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku