Jednym z najbardziej popularnych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej jest powiększanie piersi. Operacja te zyskała na popularności, gdy wiele ze sławnych kobiet, zaczęło bez skrępowania przyznawać się, że faktycznie powiększyły piersi i są z tego dumne. Powodów skorzystania z tej operacji może być wiele – od chęci wyrównania asymetrii, poprzez naprawę deformacji aż po względy czysto estetyczne. Jedno jest pewne, zabieg ten jest w zasięgu wielu kobiet i sprawia, że po nim czują się szczęśliwsze. Dlaczego?

Implanty powiększające piersi – które z nich wybrać?

Obecny rynek daje wiele możliwości doboru implantów, które będą doskonale dopasowane do kształtu i budowy klatki piersiowej pacjentki. To, jaki rozmiar wybierze kobieta, wbrew pozorom nie jest jedyną kwestią do rozstrzygnięcia. Pacjentki bowiem powinny przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj implantu oraz jego projekcję. Zdecydowana różnica w wyglądzie biustu będzie po operacji z wykorzystaniem implantów anatomicznych, a inna też po implantach okrągłych. Dlatego podczas konsultacji z lekarzem należy się skupić nie tylko na rozmiarze, ale również na innych parametrach, które sprawią, że twoje piersi będą wyglądały tak, jak zawsze marzyłaś.

Dlaczego kobiety poddają się zabiegom powiększania piersi?

Tak naprawdę, ile pacjentek, tyle powodów. Kobiety mają różne motywacje do tego, aby przejść operację powiększającą piersi. Niektóre z nich przez całe życie borykały się z małym biustem, co było powodem pojawienia się kompleksów. Inne dopiero po ciąży poczuły potrzebę operacji. A jeszcze inne od urodzenia nie mogły patrzeć na asymetrię pomiędzy swoimi piersiami. Każdy z tych powodów sprawia, że kobiety coraz częściej rozważają możliwość powiększenia piersi. Co więcej, mnogość rozmiarów i projekcji im ten wybór ułatwia. Nie każda kobieta stawia na to samo – niektóre chcą, aby efekt był widoczny, inne pragną subtelnych rezultatów – nowoczesne implanty umożliwiają to zarówno jednym, jak i drugim.

Implant anatomiczny czy okrągły?

O tym, który z implantów będzie w twoim przypadku najlepszym wyborem, tak naprawdę zdecydujesz podczas konsultacji z lekarzem. Pamiętaj, każdy implant będzie dobierany indywidualnie – ten sam rodzaj lub wielkość miseczki nie da identycznego rezultatu u dwóch różnych kobiet. Co więcej, czasem zdarza się, że lekarz proponuje dwa różne rozmiary implantów na każdą pierś pacjentki – wszystko przez różnice w budowie biustu. Jaki zatem implant wybrać? Jeśli chcesz powiększyć piersi w ten sposób, aby zmiana była bardziej naturalna i dyskretna wybierz implanty anatomiczne. Mają one kształt łezki, są większe na dole i mniejsze w górnej części. Jeśli natomiast zależy ci na bardziej wyrazistym rezultacie, wybierz implanty okrągłe, które z zasady mają bardziej równy kształt, tak samo wypukły w górnym, jak i dolnym biegunie piersi.

Do powiększania piersi należy się przygotować!

To operacja, która trwa do ok. 2 godzin, wymaga ogólnego znieczulenia, zatem musi zostać poprzedzona szeregiem badań. Przed zabiegiem powiększania piersi implantami powinnaś przestrzegać również diety, aby rekonwalescencja przebiegła sprawnie i abyś mogła jak najszybciej wrócić do normalnego funkcjonowania.

Dowiedz się więcej tutaj: https://drwitwicki.pl/zabiegi/piersi/powiekszanie-piersi/


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku