Wybór dywanu do pokoju dziecka bywa wyzwaniem. Przyjęte jest, że w pokojach maluchów królują księżniczki, samochodziki czy pocieszne zwierzątka. Popularne też są wykładziny z dróżkami po których dziecko może jeździć samochodzikami. Często stosowanym rozwiązaniem są małe dywany z długim włosem przy łóżku. Bajkowe dywany dziecięce są piękne. Czy trzeba iść jednak zgodnie z linią trendu czy można urządzić pokój dziecka po swojemu lub według gustu dziecka? Niekoniecznie w stylu bajkowym?

 


Dywan jednokolorowy - spokojny design

Pokoje dzieci są zazwyczaj pełne kolorów, wzorów, obrazków i niezliczonych maskotek. Warto stonować trochę wygląd pomieszczenia i położyć jednobarwny dywan. Kolor może być spokojny na przykład popiel, błękit. Może też być mocny i wyrazisty. Zależy od upodobań dziecka, barw w pomieszczeniu oraz od koloru ścian. Warto zadbać o to by kolory w miejscu, gdzie dziecko często przebywa współgrały ze sobą. Ma to kilka zalet: efekt estetyczny, chęć dziecka do przebywania w pokoju bez zmęczenia oczu, poczucie spokoju i spójności w pomieszczeniu. Przebywanie w ładnie urządzonym pokoju i zabawa na miękkim, pluszowym dywanie zachwyci każde dziecko i da odetchnąć rodzicom.

 

Dywan shaggy - bezpieczna zabawa

Dywany z długim włosem to świetny wybór do pokoju dziecięcego. Są bardzo miękkie przez to dzieci z radością się na nich bawią. Ponad to przez swoją grubość doskonale izolują od podłoża przez co dziecko ma dodatkową ochronę przed zimną podłogą. Zwłaszcza w domach jednorodzinnych i braku ogrzewania podłogowego warto zwrócić na ten aspekt baczną uwagę. dywany z długim włosem dają też dodatkową ochronę, gdy dziecko biega i skacze. Na twardym podłoży łatwo o urazy - puszyste dywany shaggy mogą zapobiec wypadkom. Poza tym wygłuszają dźwięki przez co w pokoiku dziecka zwiększa się wrażenie spokoju i przytulności.

 

Dywany dziecięce - na co zwrócić uwagę?

• wysoka jakość wykonania - ważne by służył dziecku przez długi czas

• odporność na zabrudzenia - istotne by dywan był z materiału, który można będzie łatwo przywrócić do formy. Wypadki typu: rozlany sok, malowanie po dywanie czy rozmazana nutella z pewnością będą się zdarzać

• antypoślizgowy - nie będzie się przemieszczał, gdy dziecko biega. Zapobiegnie to upadkom.

• antyalergiczny - w przypadku alergii nie trzeba rezygnować z dywanów. Wystarczy zakupić dywan z naturalnych włókien. Może być wełniany - nie ma wtedy warunków do rozwoju roztoczy

• odpowiednia grubość - amortyzacja upadków (dywan shaggy)

Dywan to ważny element wyposażenia pokoju dziecięcego. Niemal każde dziecko uwielbia zabawy podłogowe więc warto zadbać by mogły odbywać się one w bezpiecznych warunkach. Przy wyborze prócz estetyki koniecznie trzeba przeanalizować takie kwestie jak wiek dziecka, rodzaje ulubionych zabaw, stopień aktywności dziecka. Można wtedy bez trudu dobrać idealny dywan dla dziecka.

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku