Świece sojowe cieszą się coraz większą popularnością. Nie powinno to dziwić, bowiem ich właściwości odznaczają się znaczącą przewagą nad tradycyjnymi świecami parafinowymi. Dodatkowo warianty roślinne są idealnym dopełnieniem wnętrz. Dlaczego tak chętnie kolejne osoby sięgają po świece sojowe? Co je wyróżnia spośród konkurencyjnych produktów?
 
Nowa moda czy coś więcej?
 
Mogłoby się wydawać, że rosnące zainteresowanie sojowymi świecami to tylko aktualna moda. Z pewnością w części przypadków tak właśnie jest. Warto jednak zauważyć, że korzyści płynących z ich stosowania jest znacznie więcej. I to nie tylko dla użytkownika, ale również dla naturalnego środowiska.
 
Przede wszystkim warto wspomnieć, że świeca sojowa wypala się znacznie dłużej, niż jej parafinowy odpowiednik. Wosk roślinny równomiernie spala się ze ścianek naczynia, a czas palenia może być nawet o 50% dłuższy niż w przypadku tradycyjnego produktu. Ponadto warto zauważyć, że parafina jest pochodną ropy naftowej, a to w konsekwencji powoduje wytwarzanie się sadzy oraz przyczynia się do kumulacji niebezpiecznych chemikaliów. Te z kolei są odpowiedzialne m.in. za rozwój nowotworów, nasilenie się problemów z oddychaniem, układem krążenia czy układem nerwowym. W przypadku wosku roślinnego takiego ryzyka nie ma.
 
Niebanalne kompozycje
 
Świece zapachowe kupowane są nie tylko po to, by odświeżać wnętrze wybraną wonią. Choć ta oczywiście uprzyjemnia użytkowanie i wprowadza miłą atmosferę, warto jednak pamiętać, że świece sojowe powstają w wielu kreatywnych kompozycjach, co znacząco ułatwia podkreślenie oryginalnego charakteru domu lub mieszkania. Wśród odlewów znajdują się różne kształty, bowiem asortyment rynkowy nie ogranicza się wyłącznie do tradycyjnych walców czy brył. Oczywiście najpopularniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem, za którym przemawia stabilność konstrukcji i intensywność zapachu jest świeca sojowa w szklanym słoiczku, ale szerokość możliwości jest prawie nieograniczona.
 
Jak świeca sojowa pomaga dopełnić wnętrze?
 
Świece sojowe są świetnym elementem dekoracyjnym. Ich wyjątkowy i wielowątkowy aromat, pozwala na dopasowanie do charakteru domu, mieszkania czy konkretnego pomieszczenia. Tak powstałe świece zapachowe mogą nie tylko uprzyjemnić codzienne czynności, ale stać się jednym z elementów wystroju docenianym przez odwiedzanych gości
 
Świeca sojowa o oryginalnym kształcie w połączeniu z nietuzinkowym zapachem stanowi nie lada gratkę dla wszystkich lubujących się w aranżowaniu własnych przestrzeni. Szeroki wybór asortymentu z pewnością pozwoli idealnie dopasować ten element do reszty wystroju i jeszcze bardziej go wyróżnić.
 
Dlaczego lepiej wybierać świece sojowe niż parafinowe?
 
Na koniec warto przyjrzeć się różnicom pomiędzy świecami sojowymi, a tymi tworzonymi z parafiny. Prócz wspomnianej szkodliwości dla zdrowia czy praktyczności pod względem zwiększonego czasu palenia, warto również mieć świadomość dotyczącą wpływu na środowisko naturalne. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że świece sojowe są biodegradowalne, co z kolei oznacza, że nie kopcą, a tym samym nie podnoszą poziomu dwutlenku węgla w powietrzu. Ponadto wosk roślinny jest w 100% naturalny, co oznacza, że jego pozyskanie i późniejsze użytkowanie jest po prostu lepsze dla środowiska, niż korzystanie ze świec parafinowych.
 
Wobec wielu korzyści płynących z naturalnej alternatywy, wybór wydaje się prosty. Nie dziwi więc fakt, że świece sojowe coraz bardziej zyskują na popularności. Należy przyjąć, że taki stan rzeczy będzie co najmniej utrzymywał się przez najbliższe lata, aż w końcu być może całkowicie wyprze dotychczas stosowane produkty.
 
Świece sojowe – Podsumowanie
 
Wyjątkowość aromatu, który idealnie wpasowuje się w przestrzeń naszych domów, pozwala na stworzenie niebanalnego i relaksującego połączenia dla naszych zmysłów. Świeca sojowa to również idealny dodatek do naszych wspomnień oraz jako pomysł na ekologiczny prezent. Mnogość wyboru oraz szeroki wachlarz dostępnych aromatów to pole do spełnienia naszych najskrytszych i najpotrzebniejszych doznań.
 
Życzymy samych pięknych zapachów J

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku