Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom do makijażu możemy pozbyć się niedoskonałości, zadbać o swoją skórę, czy choćby poprawić swoje samopoczucie. Swoją drogą taka pielęgnacja potrafi być całkiem przyjemna. Oczywiście należy pamiętać o doborze właściwych kosmetyków, dobranych do rodzaju cery. Tutaj często pojawia się pytanie: gdzie i jak kupować kosmetyki do makijażu?


Zakup kosmetyków w drogerii stacjonarnej

Wiele osób kupuje kosmetyki do makijażu w drogeriach stacjonarnych. W końcu to bardzo wygodna forma. Na pewno do zalet można zaliczyć fakt, że ceny kosmetyków drogeryjnych są stosunkowo niskie, dodatkowo często można skorzystać z różnych promocji. Ale największą zaletą kupowania w drogeriach stacjonarnych jest to, iż można sprawdzić produkt. Dostępne są liczne testery, z których można skorzystać, ale też zawsze można poprosić o pomoc pracownika sklepu, który chętnie doradzi. Często dostępne są próbki, które można otrzymać w gratisie i w ten sposób przetestować jakość kosmetyków do makijażu, a także sprawdzić, czy pasują nam do cery. Jednocześnie dzięki temu unika się nieudanych zakupów i niepotrzebnego wydawania pieniędzy.

Dobrze wykonany makijaż wymaga dobrego oka do kolorów. Ulotka, opowieści koleżanki czy monitore komputera może ich nie oddać w 100%. Dlatego kolory najlepiej ocenić osobiście w sklepie.

Oczywiście są i wady kupowania w drogeriach stacjonarnych. Przede wszystkim zalicza się do nich czas, jaki trzeba w to zaintestować. Do drogerii trzeba dojechać, potem znaleźć na półce produkt, a jak wiadomo nie zawsze układane są one według logicznego schematu, a następnie czeka nas jeszcze przeprawa do kasy i oczekiwanie w kolejce. Dlatego alternatywą dla osób, które chcą zaoszczędzić czas jest…

 

Drogeria online – wygoda i korzystne ceny oraz duża oszczędność czasu

Coraz więcej osób kupuje kosmetyki do makijażu w drogeriach online. Swoją drogą wiele drogerii stacjonarnych prowadzi też sprzedaż internetową. Ale są też sklepy, które zajmują się tylko i wyłącznie sprzedażą online. Największą zaletą zakupów w sieci jest duża oszczędność czasu. Wszak zakupom nie towarzyszy cała oprawa związana z dojazdem czy staniem w kolejkach. Łatwo też znaleźć produkt, którego się szuka, wystarczy wpisać go w wyszukiwarkę na stronie. Dodatkowo w drogerii online wybór jest zwykle znacznie większy i można znaleźć często nawet produkty niszowe. Nie bez znaczenia są promocje, których jest zazwyczaj więcej. Nie trzeba też zawsze płacić za przesyłkę, wystarczy zrobić zakupy za określoną kwotę i można liczyć na darmową dostawę do domu. Jednak wadą takiego rozwiązania jest fakt, że nie możecie zapoznać się z danym kosmetykiem. Choć jeśli jest to produkt, który znacie, to nie ma takiej konieczności. Natomiast nowości lepiej kupować stacjonarnie, gdyż można skorzystać z próbnika. Ewentualnie można też zamawiać mniejsze testery za niewielką kwotę, aby najpierw sprawdzić produkt.

 

Zakupy kosmetyków do makijażu na aukcjach online

Bardzo dużą popularnością cieszą się aukcje internetowe, które często dotyczą również produktów do makijażu. W wielu przypadkach można zakupić pełnowartościowe kosmetyki, jednak po niższej cenie. Sprzedawane są także kosmetyki, które zostały już rozpoczęte, jednak nie pasowały danej kobiecie, dlatego postanowiła je sprzedać. Czasami okazuje się, że można je zakupić niemal za bezcen. Czy jednak warto kupować używane kosmetyki? Nie do końca, bo trzeba wziąć pod uwagę kwestię higieniczną, a ponadto to, że nie wiadomo, kiedy produkt był otwarty. Przy używaniu kosmetyków do makijażu trzeba zachować maksymalną higienę, dlatego nie należy kupować używanych podkładów, pudrów czy szminek. Weźcie też pod uwagę, że jeżeli ktoś sprzedaje markowe produkty po bardzo niskiej cenie, to może się okazać, że markowe wcale nie są, a to już pieniądze wyrzucone w błoto.

 

Zakup kosmetyków na stronie producenta

Czasami producenci kosmetyków także oferują sprzedaż online na swoich stronach. Dotyczy to chociażby kosmetyków ekologicznych, które często nie są dostępne w drogeriach. Oparte są one głównie na składnikach roślinnych i nie posiadają składników pochodzenia zwierzęcego. Są polecane dla wegan i wegetarian. Takie kosmetyki do makijażu świetnie sprawdzają się do wrażliwej skóry, gdyż nie wywołują podrażnień. W tym przypadku także warto na początku zakupić mniejszą tubkę podkładu czy mniejsze cienie lub tester produktu, aby sprawdzić jego jakość. Pamiętajcie jednak o największej zalecie zakupów u producenta, którą jest fakt, iż na pewno kupujecie oryginalny produkt.

Jak widzicie każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. A jaki jest Wasz wybór?


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku