Od niepamiętnych czasów symbol koła był utożsamiany z jednością i całością, stałością i cyklicznością. Koło było kształtem idealnym, oznaczającym nieskończoność. Jest wszechobecne w przyrodzie. Kojarzy się z poczuciem przynależności.

Od niepamiętnych czasów symbol koła był utożsamiany z jednością i całością, stałością i cyklicznością. Koło było kształtem idealnym, oznaczającym nieskończoność. Jest wszechobecne w przyrodzie. Kojarzy się z poczuciem przynależności.

To wszystko powoduje, że mamy bardzo pozytywne skojarzenia z tym kształtem. Pozwólmy mu zagościć w naszym otoczeniu, we wnętrzach, w których spędzamy większość czasu.

Bez względu na rodzaj parkietów i posadzek, po których stąpamy, znajdziemy miejsce na okrągłe dywany https://7kd.pl/219-dywany-okragle.

Modne aranżacje wnętrz

Większość pomieszczeń, w których żyjemy, ma prostokątne kształty. Również meble i pozostałe elementy wyposażenia są najczęściej pełne „ostrych” kształtów. Okrągłe dywany będą doskonale łagodziły charakter wystroju i stanowił ciekawy element aranżacji. Musimy się zastanowić, jakie wymiary i kolor powinien mieć ten dominujący akcent wystroju. Dywany tego typu stanowią naturalny wybór dla osób zdecydowanych, pragnących się wyróżnić. Wnętrza zyskają harmonię i poczucie intymności.

Okrągłe dywany w żaden sposób nie ograniczają powierzchni podłogi. Sprawiają, że pomieszczenie staje się większe optycznie. Mogą również pełnić funkcję ochronną dla naszych podłóg, które stają się bezpieczniejsze i pozbawione zarysowań. Okrągłe dywany doskonale prezentują się w stylizacjach rustykalnych, a także w minimalistycznych, nowoczesnych i loftowych aranżacjach. Mogą wprowadzić nieco nonszalancki charakter do wnętrza, jak również podkreślać eleganckie wykończenie pomieszczenia.

Dywany okrągłe – gdzie zastosować?

Salony to miejsca, w których sprawdzą się doskonale dywany okrągłe i owalne. Mamy do wyboru różne wielkości, wzory i materiały. Na wielkich, pustych podłogach możemy położyć dywan o dużej średnicy, nawet 300 czy 400 cm, ale pamiętajmy, by zbytnio nie przytłoczył pomieszczenia i pięknie prezentował swoje okrągłe kształty. Dla odmiany możemy wybrać dwa nieco mniejsze egzemplarze. Przesuwając je i układając w dowolnych kombinacjach, możemy zyskać za każdym razem inny wygląd salonu.

Dywany okrągłe stanowią piękne elementy w pokojach dziecięcych. Niewielki dywan o miękkiej fakturze i z ciekawym wzorem będzie uzupełnieniem przytulnego miejsca. Dzieci uwielbiają zabawy na podłodze. Dywan zapewni im izolację od chłodnej podłogi i stanie się centrum wydarzeń w dziecięcym pokoju.

Łazienki są pomieszczeniami, gdzie najłatwiej zaadaptuje się okrągły dywanik. Dobrany odpowiednio do kolorystyki łazienki sprawi, że zyska ona znacznie na jego obecności.

Cechy idealnego dywanu

Współczesne dywany okrągłe prezentują wyszukaną stylistykę i są w stanie zagwarantować najbardziej wyszukane i oryginalne aranżacje wnętrz. Cechuje je wysoka jakość, duża odporność na zniszczenia i zanieczyszczenia. W przypadku zabrudzeń są łatwe w czyszczeniu.

Dzisiejsze dywany wykonane są z miękkich i przyjemnych w dotyku materiałów. Chodzenie po nich gołą stopą staje się prawdziwą przyjemnością.

Znajdź model dywanu okrągłego wpisującego się w Twoje potrzeby i ciesz się ciekawymi aranżacjami, jakie zapewnia.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku