Profesjonalne sprzątanie wymaga stosowania wysokiej jakości sprzętów. Jednym z często wybieranych przez ekipy zajmujące się utrzymaniem porządku jest myjka ciśnieniowa. Do wyboru są dwie wersje tego urządzenia – zimnowodne i gorącowodne. Jeżeli szukasz takiej, która będzie wszechstronna, postaw na któryś z modeli marki Portotecnica.


Myjki ciśnieniowe dzisiaj są znacznie bardziej popularne niż jeszcze kilka lat temu. Na pewno wynika to z tego, że są łatwiej dostępne, a także kosztują mniej niż kiedyś. Jednak cena zależy głównie od tego, jaki rodzaj urządzenia wybierzesz (konstrukcja, moc, akcesoria dodatkowe). Do użytku domowego wystarczą sprzęty kompaktowe, w profesjonalnych myjniach czy firmach porządkowych jest zapotrzebowanie na myjki emitujące wodę pod wyższym ciśnieniem (zob. https://i-posprzatane.pl/maszyny-i-urzadzenia-sprzatajace/myjki-cisnieniowe/).
 

Jak działają myjki ciśnieniowe?

Centralnym elementem wyposażenia myjki ciśnieniowej jest pompa. Generuje ona ciśnienie, pod wpływem którego następuje uruchomienie strumienia wody. Przez przewód jest ona dostarczana do pistoletu natryskowego. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie silnik napędzający pracę urządzenia. Producenci stosują ekologiczne silniki elektryczne, profesjonalne silniki spalinowe, które mogą działać przez dłuższy czas oraz akumulatory wystarczające do mycia niewielkich powierzchni blisko domu.

Ważne są podzespoły zastosowane w myjkach. Wśród nich filtr i wąż zasysający, dzięki któremu możliwe jest pobieranie wody ze zbiorników (np. beczek na deszczówkę czy oczek wodnych). Podstawowe myjki emitują zimną wodę, z kolei bardziej rozbudowane są wyposażone w moduły grzewcze. Mogą one ogrzewać ciecz nawet do temperatury 100 stopni Celsjusza – mycie ciepłą wodą jest skuteczniejsze i pozwala lepiej usunąć zabrudzenia. 

 

Do jakich prac wykorzystasz myjki ciśnieniowe?

Myjki ciśnieniowe nadają się do wielu zastosowań zarówno w gospodarstwach domowych, jak również firmach profesjonalnie sprzątających powierzchnie. Sprawdzą się w czyszczeniu:
 

  • elewacji budynków,

  • narzędzi ogrodowych,

  • kostki brukowej na tarasach, ścieżkach, podjazdach,

  • samochodów, rowerów, motocykli i innych,

  • ogrodzenia,

  • basenów.

Oprócz usuwania typowych zabrudzeń z błota czy kurzu, myjki ciśnieniowe świetnie uporają się także z resztkami farby czy rdzy, a nawet udrożnią rury, w których zgromadził się osad. Kluczowe jest przy tym odpowiednie ustawienie ciśnienia. Jeśli wypuścisz zbyt mocny strumień wody, to może on nawet spowodować wybicie szyby czy powstanie wklęśnięcia w blachach. Niektóre przedmioty wręcz lepiej umyć ręcznie, jeśli obawiasz się ich uszkodzenia.


 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku