Krzesełko do karmienia maluchów jest nieodzownym elementem wyposażenia wielu domów. To praktyczny mebelek, który pozwala nawet bardzo małym dzieciom zaistnieć przy stole. Posiada ono również szereg zalet dla rodziców. Wybierając odpowiedni dla model należy pod uwagę różne kryteria. Jakie? Podpowiadamy.


Krzesełka do karmienia a wiek dziecka

Dzieci mogą usiąść w krzesełku, gdy tylko ich postawa zacznie być w miarę stabilna, co ma miejsce zwykle między 7 a 8 miesiącem ich życia. Jeśli przestrzeń w krzesełku wydaje się zbyt duża, mogą pomóc reduktory siedziska lub zwinięty kocyk, aby maluch nie ześlizgnął się na bok. Dobre krzesełka do karmienia powinny spełniać co najmniej dwa ważne kryteria: z jednej strony muszą być bezpieczne, a z drugiej nie mogą być wykonane z żadnych szkodliwych substancji. Dobrze jest kupić model, który rośnie razem z naszą pociechą. Oznacza to, że dziecko będzie mogło siedzieć na nim we właściwej pozycji i na odpowiedniej wysokości, dopóki nie będzie mogło siedzieć na dużych krzesłach.

Kryteria bezpieczeństwa dla krzesełek do karmienia

Wybierając wysokie krzesełko, możemy od razu wykluczyć pewne ryzyko. Dziecko rzadko będzie spokojnie w nim siedzieć, dlatego dobra stabilność jest najwyższym priorytetem. Należy również zwrócić uwagę na następujące punkty: niełamliwy materiał, brak ostrych krawędzi, czy brak wystających śrub. Ważna jest również ochrona przed wyślizgnięciem się malucha. Jeśli krzesełko do karmienia ma kółka, musi być możliwe zamocowanie ich w stabilny sposób. Bez względu na to, jak bezpieczne jest wysokie siedzisko: nigdy nie pozwólmy dziecku siadać w nim samodzielnie, upadek z tej wysokości może prowadzić do zagrażających życiu urazów głowy. Oprócz bezpieczeństwa ważna jest również wygoda. Siedzisko i oparcie powinno być wyścielone materiałem o średniej twardości.

Krzesełka do karmienia w różnych wzorach

Istnieje wiele różnych wersji krzeseł do karmienia, zarówno pod względem materiału, jak i wzornictwa. Możemy wybrać model wykonany z drewna lub z metalu, to zależy od naszego osobistego gustu, ważne by spełniał wymienione kryteria bezpieczeństwa. Krzesła do karmienia są dostępne z własnym blatem oraz takie, które można wsunąć bezpośrednio koło stołu lub nawet je do niego przymocować. W sklepach dostępne są również modele, które są przymocowane do normalnego krzesła. Co jeszcze wziąć pod uwagę? Wskazane jest, aby pokrowce na tapicerkę były wykonane z odpornego na plamy, zmywalnego materiału i były zdejmowane. Decydując się na krzesełko do karmienia z regulacją rozmiaru, należy zwrócić szczególną uwagę na wysokiej jakości wykonanie, ponieważ będzie ono służyło przez kilka lat.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak montowa? fotelik dzieci?cy w samochodzie

Wersja do druku