Pokój dziecięcy to skarbnica wspomnień zarówno malucha, jak i jego rodziców. Warto dokładnie przemyśleć, jak powinien wyglądać pokój dziecka. Małe dzieci to czujni obserwatorzy, dlatego dobrym pomysłem będą dekoracje przykuwające uwagę. Tapeta pieski, kotki czy inne zwierzątka z pewnością przypadnie do gustu niejednemu maluchowi! O co jeszcze warto zadbać? Podpowiadamy!


Co jest ważne w wystroju pokoju?

Meblując pokój dla dziecka, dobrze jest mieć wszystkie potrzebne przedmioty blisko. Znajdź pojemne szafki, wygodne łóżko lub łóżeczko i niezbędne meble, które znacznie ułatwią codzienne zajmowanie się pociechą. Aby urozmaicić ściany, możesz wykorzystać akcesorium, jakim jest tapeta pieski, aby dziecko mogło zawiesić na czymś oko w swoim pokoju. W pokoju malucha oczywiście muszą znaleźć się również zabawki odpowiednie do jego wieku, żeby mógł bawić się nie tylko z rodzicami, ale także sam ze sobą.
 
W miarę rozwijania się dzieci dostrzegają kształty oraz kolory coraz lepiej, dlatego z biegiem czasu coraz bardziej będą im się podobać tapety pieski i inne dekoracje, znajdujące się w pokoju. Tapeta pieski pełnią nie tylko funkcję ozdobną, ale również edukacyjną! To doskonały sposób na wizualną stymulację dziecka, które dopiero zaczyna odróżniać od siebie kształty i kolory. Delikatne barwy sprawdzą się doskonale w pokoju dziecięcym. Nie będą męczyć oczu malucha i są znane z działania uspokajającego.

Dodatki naścienne, czy stojące?

Po wybraniu koloru ścian, mebli i tematyki pomieszczenia pozostaje tylko dobrać do niego odpowiednie dodatki. Dzięki dodaniu akcesoriów takich jak tapeta pieski, czy maskotki lub dziecięce obrazki maluch z pewnością poczuje się w swoim pokoju przytulnie i wygodnie. To właśnie ich zadaniem jest nadanie wnętrzu odpowiedniego klimatu, które dziecko będzie przyjemnie wspominać. Najbezpieczniejszymi dla dziecka dekoracjami będą tapety pieski i inne, które umieszczone na ścianach nie stanowią żadnego zagrożenia dla dziecka.
 
Stojące, ciężkie dekoracje mogą ulec zniszczeniu, spaść lub zrobić dziecku krzywdę. Najlepiej jako stojące dekoracje wybrać metryczkę, lub wielkie pluszaki, które z pewnością zwiększą poczucie bezpieczeństwa malucha kiedy już będzie spać w pokoju samodzielnie. Można również skomponować ze sobą tematykę akcesoriów. Sprawa znacznie się ułatwia jeśli maluch ma swoje ulubione zwierzę. Tapeta pieski świetnie wygląda na ścianie w połączeniu ze stojącą pod nią ogromną maskotką pieska, która może być ozdobą w pokoju, jak i również ulubioną p

Najczęściej zadawane pytania


Jak przechowywać zabawki w pokoju małego dziecka?

Najlepszym rozwiązaniem są pudla na zabawki, lub specjalne regały z pojemnikami. Nie dość, że zabawki nie walają się wszędzie po pokoju, to jeszcze dziecko uczy się ich odkładania do odpowiednich pojemników i zachowywania porządku.

Ozdoby na ścianach -jak wkomponować wesołe dodatki w aranżacji pokoju dziecka?

Naklejki i obrazki na ścianach sprawiają, że staje się on weselszy. Musimy jednak uważać, aby nie przesadzić. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie na taką kompozycję jednej ściany.

Dodatki do pokoju dziecka - jak zagospodarować podłogę?

Warto zwrócić na nią szczególną uwagę. Można np. na środku położyć miękki dywan pasujący aranżacyjnie do całości wnętrza. Z pewnością stanie się on ulubioną przestrzenią do zabawy, zarówno samodzielnej dziecka, jak i wspólnej z rodzicami.

Dodatki do pokoju dziecka - jak przechowywać maskotki?

Chyba dla wielu mam maskotki są prawdziwą zmorą - oczywiście tylko z uwagi na ilość. Dla każdego kto nas odwiedza właśnie pluszak jest najprostszym upominkiem dla malucha, wiec szybko uzbieramy cała kolekcję. Problem pojawia się gdy trzeba je jakoś przechowywać. Jednym z lepszych pomysłów jest duży kosz z materiału ustawiony w kącie pokoju lub za szafą. Nawet jak dziecko zacznie się wszystkimi bawić i wysypie to łatwo przywrócimy porządek.

Dodatki do pokoju dziecka - jak przechowywać piłki?

Piłki to ogromne wyzwanie, są okrągłe i zwykle mało elastyczne, więc nigdzie nie pasują, spadają z półki, wpadają pod nogi. Jeśli mamy w domu małego miłośnika takich zabawek, to z pewnością musimy znaleźć odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Czasem wystarczy plastikowy pojemnik, innym razem sprawdzi się sportowy worek zawieszony na ścianie, a czasem przyda się kosz. Musisz zrobić przegląd pojemników i wybrać taki, który pomieści wasze piłki i znajdzie się dla niego odpowiednie miejsce w pokoju Twojego dziecka.


Podobne artykuły:


Wersja do druku