Demakijaż, czyli usuwanie kolorowych kosmetyków, to jeden z bardzo ważnych kroków w codziennej pielęgnacji skóry. Pozwala on na pozbycie się wszystkich kosmetyków, które choć na co dzień służą ozdobie, podczas nocy mogłyby szybko pogorszyć stan skóry. Ich skuteczne usunięcie jest zatem absolutnie konieczne. Jak tego dokonać?
fot. materiały prasowe

Olejki - nowy naturalny trend

Olejki do demakijażu odnoszą triumfy na rynku kosmetyków oczyszczających już od kilku lat. Nic dziwnego, gdyż są to jednocześnie bardzo skuteczne, jak też naturalne kosmetyki, które idealnie sprawdzają się wówczas, gdy zależy nam na szybkim, dokładnym i jednocześnie delikatnym oczyszczaniu skóry. Czym zatem dokładnie są?

Olejki do demakijażu to specjalnie przygotowane mieszaniny olejków kosmetycznych, których zadaniem jest rozpuszczenie kolorowych kosmetyków i usunięcie ich z twarzy. Dzięki swojej budowie są w stanie rozpuszczać te kosmetyki i zanieczyszczenia, które trudno jest usunąć klasycznymi metodami, jak woda z żelem czy pianką do twarzy. Za sprawą naturalnych składników mogą także przyczyniać się do odżywienia i regeneracji skóry.

Jak działa olejek i czy do każdego typu skóry jest ten sam?

Mieszaniny olejków kosmetycznych działają w łagodny i naturalny sposób. Łączą się z sebum, wymywając w niego kolorowe kosmetyki i zanieczyszczenia, które osiadły na twarzy po całym dniu. W ten sposób nie naruszają naturalnej warstwy hydrolipidowej naskórka i nie powodują przerwania bariery ochronnej skóry. Dzięki temu nie narażają jej na szkodliwe czynniki zewnętrzne czy choćby wysuszenie.

Warto przy tym pamiętać, że każdy rodzaj skóry ma swoje własne potrzeby i również olejek do demakijażu warto do niego dobrać pod tym kątem. Cera tłusta, która produkuje znacznie więcej sebum, będzie bowiem potrzebować innego składu olejku niż skóra sucha. W pierwszym przypadku może sprawdzić się olej lniany, z kiełków pszenicy czy jojoba. W drugim z kolei dobrym wyborem może być olej ze słodkich migdałów czy ryżowy. Świetne efekty przynosi oleje również dla skóry wrażliwej, dla której polecane są olej z awokado, różany czy nawet oliwa z oliwek.

Demakijaż i odżywianie w jednym

Na koniec warto zauważyć, że używanie olejków do twarzy to nie tylko sposób na skuteczny i bezpieczny demakijaż, ale także na uzupełnienie skóry o cały szereg witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Olejki posiadają całą masę tych zbawiennych w skutkach substancji, dlatego ich wykorzystywanie pozwala nie tylko na usunięcie zabrudzeń, ale i na dogłębne odżywienie skóry. Substancje odżywcze przenikają bowiem do niej, a dzięki temu, iż znajdują się w olejku, są bardzo dobrze przyjmowane i mogą łatwo posłużyć do na przykład regeneracji skóry.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku