Urządzając kuchnię wielu z nas chce zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, tak cennego w pomieszczeniu które nie raz staje się sercem całego domu. Miejsce na blacie jest niezbędne do gotowania i szybkiego przygotowywania posiłków każdego dnia. Mając do na uwadze, wielu producentów wyszło na przeciw potrzebom klientów proponując sprzęt do kuchni do zabudowy. Pozwala on nie tylko zaoszczędzić cenną przestrzeń, ale także zachować estetyczny wygląd pomieszczenia. Zabudowane AGD oznacza także mniej trudno dostępnych zakamarków, co znacznie ułatwia codzienne sprzątanie naszej kuchni i pozwala zaoszczędzić czas.
 

Sprzęt AGD do kuchni

Drobne AGD bardzo często okazuje się wcale nie takie drobne, i zajmuje bardzo dużo cennego miejsca roboczego na blatach naszej kuchni. Rzadziej używane sprzęty AGD, takie jak robot kuchenny czy mikser można schować do szafki, ale co z mikrofalą czy ekspresem do kawy? Ekspres do kawy zawsze będzie dumnie stał na blacie i ratował nasze poranki, ale chcąc oszczędzić miejsce w kuchni, małe AGD można zabudować. Sprzęt AGD do zabudowy sprawia, że kuchnia staje się dużo bardziej przestronna i estetyczna, ponieważ wszystkie sprzęty, często pochodzące od różnych producentów, są schowane w tym samym materiale co meble, a także nie zajmują potrzebnego miejsca.

Zabudowane sprzęty do kuchni

Do najważniejszych elementów wyposażenia kuchni należą między innymi piekarnik, płyta grzewcza, kuchenka mikrofalowa, lodówka i okap. Niemal wszystkie te sprzęty AGD można poddać zabudowie w meblach kuchennych. Piekarnik do zabudowy daje możliwość połączenia go z płytą grzewczą, zarówno płytą indukcyjną, elektryczną jak i płytą gazową. Nad płytą nie może też zabraknąć okapu, który będzie pochłaniał intensywne zapachy z gotującej się potrawy. Okapy do zabudowy to świetna inwestycja, ponieważ są eleganckie i estetyczne. Jednym z większych sprzętów jest także lodówka, którą z powodzeniem można ukryć w ścianie tuż obok mebli kuchennych, bez większych dodatkowych kosztów.

Małe AGD w kuchni

Mniejsze sprzęty do kuchni również stają się obecnie niezbędne w codziennym życiu. Większość z nas nie wyobraża już sobie życia bez robota kuchennego, ekspresu do kawy czy kuchenki mikrofalowej. Prawda jest jednak taka, ze to właśnie mały sprzęt AGD zajmuje w naszej kuchni najwięcej przestrzeni na blatach. Kuchenkę mikrofalową na szczęście również można sprytnie ukryć, jeśli wybierzemy model przeznaczony do zabudowy. Mikrofalówka do zabudowy sprawia, że odzyskujemy odrobinę cennej przestrzeni roboczej.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku