Jedną z nowych technik, która powoli staje się prawdziwym hitem wśród miłośników DIY, jest malowanie diamentami (haft diamentami). Metoda ta pozwala zyskać wyjątkowy obraz, mieniący się błyskiem maleńkich diamencików.

Chcesz wypróbować swoje umiejętności i stworzyć własne dzieło, ale zupełnie nie wiesz, o co w tym wszystkim chodzi? Podpowiadamy! Przeczytaj, dowiedz się, czym jest malowanie diamentami oraz jakie możliwości daje.

Na czym polega malowanie diamentami?

Jest to nowa technika, która pozwala samodzielnie tworzyć wyjątkowe obrazy trójwymiarowe. Diamentowe malowanie (diamond painting) to alternatywa dla coraz popularniejszego malowania po numerach. Opanowałeś już tworzenie obrazów w oparciu o ponumerowane szkice, na które należy nanosić dopasowane numerycznie farby? Teraz możesz spróbować czegoś zupełnie innego i wypełniać gotowe symbole różnobarwnymi diamencikami. W ten sposób zyskasz błyszczące dzieło sztuki i wyeksponujesz je w salonie, przedpokoju lub innym reprezentacyjnym miejscu, aby zachwyciło wszystkich gości. W praktyce malowanie diamentami łączy technikę znanego haftu krzyżykowego z kolorowaniem i malowaniem po numerach.

Czego będziesz potrzebować do diamentowego malowania?

Potrzebny będzie Ci specjalny zestaw, którego podstawą jest samoprzylepne płótno. Do tworzenia obrazu wykorzystasz dołączone do niego diamenciki (potrzeba co najmniej około 20-30 sztuk w wielu różnych barwach i odcieniach) oraz diamentowy pisak (specjalny aplikator do kryształków). Płótno jest obsadzone specjalnymi symbolami. Każdy z małych symboli odpowiada konkretnemu kolorowi diamentów. Ty musisz jedynie ułożyć odpowiednie diamenciki na przypisanych do nich symbolach i lekko docisnąć je do lepkiego płótna. Do przenoszenia wykorzystaj diamentowy pisak. W ten sposób powstanie trójwymiarowy obraz zachwycający barwami i połyskiem.

Co możesz malować diamentami?

 

Gotowe zestawy zawierają płótna z wieloma różnymi symbolami do malowania diamentami. Możesz wybierać portrety, pejzaże czy martwą naturę i wypełniać je mieniącymi się kształtami zgodnie z oznaczeniami.  Wśród popularnych motywów znajdziesz kwiaty i drzewa, zwierzęta, kolorowe owady, samochody, budynki, plaże, widoki na morze i wiele innych grafik przeniesionych na specjalne mozaiki.

Dlaczego warto zainteresować się diamentowym malowaniem?

Diamond painting to doskonały pomysł na nowe hobby. Chcesz wypróbować swoje umiejętności i tworzyć własne dzieła, ale nie masz wybitnego talentu artystycznego? Nic nie szkodzi! Diamentowe malowanie pozwoli Ci kreatywnie spędzać czas. Jednocześnie nie wymaga wielogodzinnych ćwiczeń, poznawania skomplikowanych technik malarskich i szlifowania umiejętności, aby zyskać perfekcjonizm każdej kreski. W zestawie znajduje się gotowy  szkic  na płótnie, który musisz jedynie wypełnić błyszczącymi kryształkami zgodnie z oznaczeniem. Nie musisz więc samodzielnie rysować czy dobierać kolorów. W ten sposób zyskujesz dostęp do dzieł DIY nawet wtedy, gdy nie jesteś wybitnym artystą.

Malowanie diamentami doskonale wycisza po ciężkim dniu w pracy. Pozwala oderwać się od codziennych obowiązków, stresów i zabiegania, koi nerwy i daje możliwość obcowania ze sztuką. Efektem takiego relaksu będzie piękny obraz, który możesz powiesić w sypialni, salonie, gabinecie czy inny miejscu lub podarować go komuś bliskiemu na dowolną okazję.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku