Medycyna stale się rozwija, a naukowcy wciąż znajdują nowe sposoby upiększania skóry. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod liftingu jest technologia Hifu. Warto nieco bliżej zapoznać się z jej specyfiką i wyjaśnić, dla kogo jest to rozwiązanie warte uwagi. Kto natomiast nie powinien decydować się na zabieg Hifu? Wyjaśniamy!

Co to jest zabieg Hifu?

Zabieg Hifu polega na emisji ultradźwięków, które wnikają w tkanki skóry. Wykorzystuje się do tego specjalne urządzenie, generujące ultradźwięki o określonej częstotliwości. Warto podkreślić, że jest to metoda bezinwazyjna. Oznacza to, że nie dochodzi tutaj do naruszenia struktury skóry. Co więcej, pacjenci nie odczuwają bólu.

Warto podkreślić, że ultradźwięki od dziesiątek lat są powszechnie wykorzystywane w medycynie. Wystarczy w tym miejscu wspomnieć o USG, czyli jednym z najbardziej podstawowych badań diagnostycznych. Samo Hifu również jest wykorzystywane w innych obszarach medycyny. Generalnie metoda ta jest dobrze znana już od około 20 lat. Jednak dotychczas korzystano z niej głównie w celu usuwania guzów. Z czasem odkryto, że drobne udoskonalenie metody może zapewnić jej skuteczność również w medycynie estetycznej. Jeśli już jesteśmy przy porównaniu USG i Hifu, warto wskazać na kluczowe różnice pomiędzy tymi dwoma technologiami. Ultrasonograf wykorzystuje ultradźwięki na zasadzie radaru, który przenika przez wszystkie tkanki. Zbyt częste powtarzanie zabiegu może być niebezpieczne dla zdrowia. Natomiast zabieg Hifu wykorzystuje bezpieczne dla zdrowia człowieka fale akustyczne.

Dla kogo zabieg Hifu?

Zabieg Hifu jest bezinwazyjną, skuteczną metodą poprawy estetyki twarzy. Istnieje wiele zaleceń do jego wykonania. Do najważniejszych należy zaliczyć:

  • zmarszczki na twarzy oraz szyi i w okolicach dekoltu,
  • utrata elastyczności skóry,
  • opadające policzki lub powieki,
  • podskórne złogi tłuszczu,
  • powstanie drugiego podbródka,
  • chęć zwiększenia witalności skóry,
  • i wiele więcej.

Warto mieć na uwadze, że istnieją pewne przeciwwskazania wobec przeprowadzenia zabiegu. U niektórych pacjentów przeprowadzenie zabiegu nie jest możliwe, natomiast u innych wymaga specjalnego przygotowania. Zabiegu nie można wykonywać między innymi w ciąży oraz u pacjentów z chorobami nowotworowymi i cukrzycą. Ponadto nie powinno się przeprowadzać zabiegu w przypadku występowania aktywnego trądziku lub jakichkolwiek innych zmian skórnych.

 

W jaki sposób Hifu pomaga?

Warto przybliżyć nieco kwestię tego, w jaki konkretnie sposób Hifu pomaga skórze Otóż fale dźwiękowe docierające do tkanki rozgrzewają ja. Dochodzi do kontrolowanego oparzenia, które jednak jest odczuwane jedynie jako przyjemne ciepło. Do przegrzania dochodzi wskutek pobudzenia tarć między tkankami. Tarcia natomiast mają za zadanie pobudzić regenerację skóry oraz produkcję kolagenu.

Warto zauważyć, że w celu podtrzymania efektu zabiegu warto go regularnie powtarzać. Poleca się wykonywać go co kilka miesięcy, jednak nie częściej niż co 4 miesiące. Ważne, aby zabiegowi poddawać się w zaufanej klinice, gdzie pracują wykwalifikowani i doświadczeni fachowcy.

Wsparcia merytorycznego przy tworzeniu artykułu udzieliła klinika Medistica, oferująca zabieg hifu w Krakowie - https://medistica.com.pl/medycyna-piekno/usluga/hifu-sono-queen-fale-ultradzwiekowe/

 Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku