Kogo rodzice kochają najbardziej? Swoje dzieci! Czego zawsze rodzicom brakuje? Czasu! 


Banał, nieprawdaż? Problem w tym, że z banałów składa się życie. Permanentny brak czasu prowadzi do ciągłego zmęczenia. Jak w takim stanie zapewnić dziecku bezpieczny i zdrowy rozwój w przyjaznej atmosferze?
Czujesz zmęczenie? Działasz na pół gwizdka. Choć generalnie wszystko jest ok, Twoje życie przypomina szkołę przetrwania. A nie musi tak być. Są zabawki, które oszczędzą Twój czas na kilku płaszczyznach jednocześnie. Tablice manipulacyjne z kolorowymi elementami są tego świetnym przykładem.

Edukacyjne tablice sensoryczne to kilka zabawek w jednym.

Pomyśl, co może zrobić z maskotką dziecko, które jeszcze nie mówi? Z jedną może zasypiać. Ale każda kolejna ląduje w kącie. Dlaczego? Ponieważ tabun zabawek zlewa się w umyśle dziecka w bezkształtną masę. 
Maluchom naprawdę niewiele potrzeba do szczęścia. Warunek jest jeden. Trzeba móc coś z tym zrobić. Najlepiej wielokrotnie. A tablice edukacyjne stworzone są właśnie po to. 
Ten prezent jest zawsze trafiony. Zamiast kilkunastu zabawek (wszystkich na jedno kopyto) możesz dać dziecku jedną. Co najlepsze, możesz mieć pewność, że będzie jej używać na okrągło.

Tablice manipulacyjne zajmują czas maluchowi.

Zasuwki, zamki, kółka zębate, przyciski, sznurki czy liczydła. Dla Ciebie to słabe? Cofnij się na chwilę myślami do własnego dzieciństwa. Pamiętasz ekscytację, która towarzyszyła Ci podczas korzystania z kalkulatora? Przypominasz sobie, jaką radość sprawiało Ci proste włączenie światła?
Tak, dzieci to prawdziwi mistrzowie uważności. Buddyjscy mnisi mogliby śmiało uznać je za swoich mistrzów. Gdy Twój brzdąc jest wkręcony w zabawę, Ty możesz wypić w spokoju herbatę. Ten czas nie będzie zmarnowany. Gdy Ty odpoczywasz, Twoje dziecko się uczy.

Zobacz, jak tablica edukacyjna wspiera rozwój dziecka.

Skoro już o nauce mowa, sięgnijmy po kilka ważnych terminów. Integracja sensoryczna. Mała motoryka. Koordynacja ręka-oko. Brzmi skomplikowanie? Nic dziwnego. 
Terminy te zostały wymyślone przez pedagogów i naukowców. Łatwo je zapamiętać, gdy już zrozumie się ich znaczenie. Integracja sensoryczna to stan, w którym wszystkie wrażenia zmysłowe docierające do mózgu są świetnie zorganizowane. Mała motoryka to chwytanie, przekręcanie, przewlekanie, przesuwanie i każda inna czynność, którą brzdąc wykonuje palcami. Koordynacja ręka-oko? Od niej zależy precyzja i trafianie. 

Tablica manipulacyjna pomaga rozwijać każdą z tych umiejętności. A to oznacza, że nie musisz poświęcać swojego czasu na stwarzanie dziecku okazji do ich ćwiczenia. Masz w domu doskonałe narzędzie, które przygotowuje szkraba do kolejnych etapów życia.

Liczenie i czytanie z tablicą? Dziecko szybciej się uczy.

By coś dobrze poznać, trzeba mieć z tym kontakt na co dzień. Na tablicy sensorycznej znajdzie się zaś miejsce na literki i cyferki. 
Zabawkę można ozdobić imieniem dziecka. Stworzysz mu w ten sposób okazję do zapamiętania jego kształtu palcami. Cyferki? Mogą przybrać formę tarczy starego telefonu lub prostego zegara. Dobrym pomysłem jest również zakup tablicy z liczydłem, co wdroży Twojego potomka w magiczny świat matematyki.
Gdzie kupisz tablice manipulacyjne i sensoryczne? Zajrzyj do naszego sklepu Manibox.pl . Znajdziesz tam porcję wiedzy na temat zabawek edukacyjnych podaną w wyjątkowo lekkostrawnej formie. Dzięki temu sprawdzisz, czy to coś naprawdę dla Ciebie i co Twoje dziecko zyska w pakiecie z nową tablicą.

Najczęściej zadawane pytania


Czy tablicę manipulacyjną dla dziecka można wykonać samodzielnie?

Jak najbardziej tak. W sieci znajdziemy całe mnóstwo filmików instruktarzowych i inspiracji. Dowiemy się z nich, co powinno się na takiej tablicy znaleźć i co może przypaść do gustu dzieciom w różnym wieku. Dodatkowo pojawi się satysfakcja z samodzielnie wykonanej zabawki.

Czy można powiesić tablice manipulacyjną na ścianie?

Takie rozwiązanie będzie odpowiednie dla dziecka, które akurat uczy się wstawać, lub już stawia pierwsze kroki. Tablica na ścianie umożliwi mu zabawę samodzielnie, a dodatkowo pojawi się motywacja, żeby wstać i coś na niej zmienić.

Dla dzieci w jakim wieku przeznaczona jest tablica minipulacyjna?

Tak na prawdę wszystko zależy od tego, co na niej umieścimy. Możemy ją dopasować do małego dziecka, jak i do potrzeb starszaka. Z założenia jest to jednak rozwiązanie, które wprowadza się około 3 roku życia. Pamiętaj jednak, że już wcześniej twoje dziecko poznaje świat, więc jeśli masz pomysł na stworzenie tablicy, która będzie dla niego bezpieczna, to do dzieła.

Czy gotowa tablica manipulacyjna spodoba się dziecku?

Po pierwsze gotowe tablice są zawsze wykonane z w pełni bezpiecznych materiałów i zawierają wiele nietypowych i ciekawych elementów. Dzieci potrafią spędzić prze nimi na prawdę dużo czasu. Jeśli więc nie masz zdolności manualnych, lub zwyczajnie czasu, możesz również z powodzeniem postawić na gotową tablicę manipulacyjną, w jednej z dostępnych na rynku opcji. Ciekawe będą np te stojące, świetne dla młodszych dzieci.

Jakie zastosowanie ma tablica minipulacyjna?

Jest ona rozwiązaniem genialnym w swojej prostocie. Znajdują się na niej liczne kabelki, kontakty, wtyczki, klucze czy łańcuchy. dziecko może swobodnie bawić się i sprawdzać takie przedmioty. Jednocześnie nie będzie zainteresowane tymi, które pozostają w użytku i mogłyby być niebezpieczne.


Podobne artykuły:

Tablice manipulacyjne

Wersja do druku