Catering dietetyczny staje się w ostatnich latach coraz popularniejszy. Wynika to z całą pewnością z kilku czynników. Po pierwsze umiejętność gotowania nie jest już tak powszechna jak dawniej, więc przygotowanie ulubionych i zdrowych dań bywa dla niektórych z nas kłopotliwe. Kolejna kwestia dotyczy tego, że żyjemy w ciągłym biegu, a chcemy się zdrowo odżywiać. Z pewnością brakuje nam czasu na spędzanie go w kuchni i przygotowywanie dań, będących częścią zbilansowanej diety.

Odpowiednia kaloryczność, właściwe półprodukty, konkretna zawartość makroskładników -  te elementy odpowiadają za nasze zdrowie i sylwetkę, kto jednak ma czas, aby idealnie pilnować ich poziomu każdego dnia. Często również mamy problem z dobraniem odpowiedniej diety dla siebie. W związku z tym właśnie catering dietetyczny jest odpowiednim rozwiązaniem.

 

Na czym to dokładnie polega?

 

Na opcję cateringu dietetycznego możemy zdecydować się w porozumieniu z dietetykiem lub samodzielnie. Kluczowe będzie dobranie kaloryczności dziennej posiłków oraz zawartości makroskładników. Oprócz tego dieta musi wykluczać to, czego zwyczajnie nie lubimy. W każdym razie wybieramy odpowiedni dla siebie pakiet z oferty wybranej firmy i zamawiamy na określony czas. Każdego dnia otrzymujemy pakiet gotowych posiłków na dany dzień. Możemy je podgrzać i zjeść, co zdecydowanie oszczędza nasz czas.

 

Co daje nam takie rozwiązanie?

 

Przede wszystkim jemy zdrowo i dokładnie tak, jak potrzebuje nasz organizm. Unikamy sytuacji, w których głodni sięgaliśmy po niezdrowe przekąski lub fast foody, biegnąć z jednego spotkania na drugie. Możemy dokładnie określić sobie pory posiłków, w ciągu naszego dnia, dopasować je do niego, dzięki czemu zatroszczymy się również o nasz metabolizm.

 

Pośród zalet jest oczywiście zdrowie, ale również sylwetka, o którą warto zadbać, a szybkie jedzenie, przetworzonej żywności z pewnością jej nie służy. Nasza dieta nie powinna być przypadkowa, tylko odpowiednio dopasowana do naszych potrzeb, poziomu aktywności. Wybierając profesjonalną i polecaną firmę cateringową, mamy pewność, że tak właśnie będzie.

 

Jak znaleźć odpowiednią dla siebie firmę cateringową?

 

Klienci stawiają przed cateringiem dietetycznym kilka podstawowych wymogów. Przede wszystkim jedzenie musi być smaczne, a porcje skomponowane w taki sposób, aby można się było nimi najeść. Istotna jest również świeżość produktów i niezawodność dostawców. Nie możemy jednak przy tym zapominać o cenie, na którą większość klientów bacznie spogląda, aby mieć pewność, że zdecydowało się na najlepszą opcję na rynku.

 

Szukając cateringu dla siebie często w pierwszej kolejności sprawdzamy opinie klientów, którzy już z niego korzystali. Internet jest pod tym względem bogatym źródłem informacji, pozwala nawet obejrzeć zdjęcia otrzymanych przez innych posiłków. Czasem mamy wśród znajomych osobę, która z takiej opcji korzystała i bazując na jej doświadczeniu jesteśmy w stanie zdecydować się na konkretne rozwiązanie.

 

Czy wszędzie dostępny jest catering dietetyczny?

 

Firmy cateringowe działają we wszystkich, większych polskich miastach, a często nie brakuje ich również w mniejszych miejscowościach. Ich rozlokowanie pozwala jednak również na dostarczanie posiłków na nieco większym terenie, dzięki czemu każdy ma możliwość skorzystania z ciekawej oferty.

 

Możemy z łatwością znaleźć catering dietetyczny w Warszawie - https://www.dietific.pl/warszawa/ , gdzie doświadczone firmy zachęcają klientów cenami i ciekawymi kompozycjami dostępnych dań. W ten sposób codziennie jemy coś innego i jest to naprawdę pyszne. Kolejną lokalizacją, w której łatwo znajdziemy ofertę dopasowanego do naszych potrzeb cateringu dietetycznego są Katowice - https://www.dietific.pl/katowice/ , jednak z możliwością dostarczania posiłków również w okolicach miasta, co może być szczególnie dobrze odbierane przez klientów. Przenieśmy się do jeszcze innej części kraju. Catering dietetyczny, to również ważny element we Wrocławiu – https://www.dietific.pl/wroclaw/.

 

Decydując się na taką opcję dla siebie zyskujemy zdrową żywność każdego dnia, pewność, że zjemy każdy posiłek o wyznaczonej porze i że nie będziemy musieli spędzić wielu godzin w kuchni na przygotowaniach. Warto pamiętać, że taka zbilansowana dieta to nie tylko gotowanie, ale również jej zaplanowanie, co również może być czasochłonne, szczególnie, jeśli jesteśmy w tym temacie początkujący.

 

Jeśli taką opcję dla siebie wybierzesz to szybko dostrzeżesz zmianę w swoim samopoczuciu, stanie zdrowia, wyglądzie, a nawet codziennych nawykach. Jeśli zależy nam na tych wszystkich elementach, to musimy o siebie dbać, a w dzisiejszej rzeczywistości nie musi nam to wcale zajmować zbyt wiele czasu.


Najczęściej zadawane pytania


Czy dostępne są Cateringi dietetyczne dla osób z chorami przewlekłymi?

Odpowiednie zalecenia dietetyczne pojawiają się zwykle przy cukrzycy, chorobach serca, jak i układu pokarmowego. Często samodzielne przygotowywanie odpowiednich posiłków może przerastać. Okazuje się jednak, że wiele dostępnych na rynku cateringów dietetycznych bierze pod uwagę specjalne wymagania żywieniowe związane ze zdrowiem swoich klientów i pomaga w ułożeniu odpowiedniej diety, a następnie posiłki otrzymujemy do domu.

Czy z cateringu dietetycznego mogą korzystać również dzieci?

Jak najbardziej tak. Może to być kwestia naszej wygody i tego że chcemy zadbać o odpowiednie zbilansowanie diety naszych maluchów. Niektóre dzieci cierpią również na schorzenia, które wymagają konkretnego żywienia. Z pewnością jednak warto skonsultować się z dietetykiem, który pomoże w ustaleniu odpowiedniej kaloryczności i makroskładników w takiej diecie, aby faktycznie, posiłki, które dziecko będzie dostawać były odpowiednio zbilansowane.

Czy catering dietetyczny - dieta pudełkowa może być rozwiązaniem na żywienie całej rodziny?

Często jest to optymalne rozwiązanie jeśli zależy nam na zdrowym żywieniu naszych bliskich i pilnowaniu kaloryczności i zawartości dań. W ten sposób każdy otrzymuje swoje określone posiłki na dany dzień. Dodatkowo czas, który spędzilibyśmy na gotowaniu w kuchni możemy spędzić razem.

Czy z cateringiem dietetycznym łatwiej jest schudnąć?

Zdecydowanie tak. Jest to rozwiązanie, które po części programuje nasz mózg. Otrzymujemy pudelka z kolejnymi posiłkami na dany dzień. Wiemy co mamy zjeść i o której godzinie. Nie dopuszczamy do tego, aby zgłodnieć, metabolizm jest na wysokim poziomie, a nam nawet nie w głowie podjadanie czy wycieczki do kuchni.

Czy catering dietetyczny jest drogi?

Ceny są dość urozmaicone, wiele zależy tu od konkretnego miasta. Często w tych większych zapłacimy więcej. Warto więc dokładnie sprawdzić oferty z naszej okolicy i je ze sobą porównać. Pamiętajmy, że znaczenie ma również jakość. Zanim uznamy cenę za wysoką, usiądźmy jednak i rzetelnie spiszmy ile wydajemy na zakupy żywnościowe w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca. Może biorąc pod uwagę to ile czasu zaoszczędzimy, że będziemy zdrowsi i schudniemy, cena nie będzie wcale aż tak wysoka i będzie nam się opłacało zdecydować na taką opcję.


Podobne artykuły:


Wersja do druku