Z roku na rok rośnie liczba osób zmagających się z ciężką chorobą, jaką jest otyłość. Niestety jej leczenie jest trudne. Dlatego też jak najszybciej należy podjąć odpowiednie działania, aby jej zapobiegać. Tutaj kluczowe znaczenie ma oczywiście właściwa dieta. Jednak pamiętajcie, że diety nie należy rozumieć przez pryzmat głodówki, lecz stylu odżywiania, który jest maksymalnie zbilansowany. Pojawia się więc pytanie: jak dopasować styl żywienia do swoich potrzeb i osobistych predyspozycji.

Dieta zdrowa i zbilansowana to dobry wybór dla każdego, dlatego wybierz najlepszy catering dietetyczny! 

Na pewno uniwersalnych jest kilka zasad, które wpisują się w zdrowy styl odżywiania. Każdy z nas powinien bezwzględnie zwiększyć ilość spożywanych warzyw. Warzyw powinno się jeść najwięcej, mniejszą ilość mają stanowić węglowodany złożone, a oczywiście produktów pochodzenia mięsnego bądź samego mięsa jemy jak najmniej. Ponadto dieta powinna być lekkostrawna i tutaj znaczenie ma sam sposób przygotowywania posiłków. Nie należy smażyć na głębokim tłuszczu, a ponadto trzeba zrezygnować z tłuszczów utwardzanych, bo są szkodliwe. Na pewno należy wybierać produkty spożywcze wysokiej jakości, a więc nieprzetworzone i bez konserwantów. Pamiętajcie, że posiłki trzeba spożywać w regularnych odstępach i duże znaczenie ma też ich ilość- minimum to 3, a najlepiej 5. Rezygnacja z kolorowych napojów, jedzenia śmieciowego oraz alkoholu jest niezbędna dla zachowania zdrowego stylu życia. Pewnie wielu z Was zastanawia się, jak ogarnąć dietę i jak przygotowywać posiłki, skoro nie ma się czasu. Ale tak naprawdę nie jest to problematyczne, bo każdy może znaleźć dla siebie najlepszy catering dietetyczny. Zbilansowane posiłki na każdy dzień są zróżnicowane, zdrowe, a do tego bardzo smaczne.


Gdy dużo pracujesz, ćwiczysz bądź gdy zastanawiasz się nad dietą wege


Dieta powinna być dostosowana do stylu życia. Jeżeli dużo pracujecie i to ciężko, to Wasze zapotrzebowanie jest większe niż w przypadku osób wykonujących pracę biurową. To samo dotyczy osób uprawiających sport czy ćwiczących. W takich przypadkach najlepszy catering dietetyczny czy dieta zawierają zwiększoną ilość białka i węglowodanów. Coraz więcej osób nie tylko ze względów zdrowotnych, ale też z miłości do braci mniejszych, czyli zwierząt przechodzi na dietę wege. Czy będąc wege trzeba zażywać suplementy? Oczywiście, że nie! Odpowiednio zbilansowana dieta wegańska nie wymaga suplementacji, a przy tym jest bardzo zdrowa i lekkostrawna. Polecana jest nawet dla osób zmagających się z nadprogramowymi kilogramami. Także w tym przypadku można znaleźć najlepszy catering dietetyczny, a jeżeli macie czas i wiedzę to także możecie gotować.

Głodówka jest szkodliwa

Głodówka jest szkodliwa, podobnie jak dieta sokowa, kapuściana czy inne diety. Dieta to styl życia i zmiana nawyków na dobre. W innym przypadku niestety możecie mieć niedobory, ale też rozregulować pracę jelit czy nawet całego układu trawiennego, a Wasz metabolizm może jeszcze zwolnić, co oznacza, że zamiast tracić, zyskacie kilogramy. Bardzo modne jest niespożywanie glutenu, ale należy zdawać sobie sprawę, że glutenu nie mogą spożywać osoby chore na celiakię lub nietolerancję. W innym przypadku naprawdę szkodzicie sobie i swojemu organizmowi. Oznacza to, że na własną rękę absolutnie nie należy stosować diet redukcyjnych.


A gdy zmagacie się z zespołem jelita drażliwego, zmieńcie nawyki żywieniowe

W przypadku przewlekłej choroby, jaką jest zespół jelita drażliwego, bardzo ważne jest wprowadzenie właściwej diety. Musi być ona zbilansowana i lekkostrawna. Jednak nie ma idealnego jadłospisu, który sprawdzi się dla wszystkich. W tym przypadku każdy musicie obserwować swój organizm i na tej podstawie wybierać produkty. Tutaj znowu musimy przypomnieć, że trzeba jeść zróżnicowane posiłki i właściwe zbilansowane. Jeżeli nadal nieprzyjemne objawy się utrzymują, to konieczna może być farmakologia. Ale nigdy nie stosujcie jej na własną rękę. Z produktów, które można stosować polecamy tylko i wyłącznie probiotyki, które wzmacniają ściany jelit.

Poza dietą bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Absolutnie nie można o niej zapomnieć. Zdrowy styl życia to przecież ruch i zbilansowana dieta, a także dbanie o swoje zdrowie psychiczne.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

sport to zdrowie
dieta

Wersja do druku