Wybierając wyposażenie do gabinetu stomatologicznego musimy wziąć pod uwagę wiele różnych rzeczy. Liczy się nie tylko wygoda zamawiania produktów ale również to, czy dany sklep posiada interesujące nas marki i sprzęty.
 

1. Wyposażenie gabinetu stomatologicznego - od czego zacząć?

2. Materiały protetyczne - jakie powinny znaleźć się w gabinecie?

3. Jak wybrać dobry sklep protetyczny?

 

Wyposażenie gabinetu stomatologicznego - od czego zacząć?

Wyposażając gabinet stomatologiczny musimy pamiętać o wielu rzeczach - zarówno dużym sprzęcie, jak fotel pacjenta, konsola do narzędzi czy spluwaczka, aż po małe produkty, jak wypełnienia, drobne narzędzia i tak dalej. Zaopatrzenie do gabinetu, szczególnie w przypadku produktów służących nam do zabiegów protetycznych czy ortodoncji, warto robić w jednym miejscu, dzięki czemu będziemy mieć pewność najwyższej jakości dostarczanych materiałów. Zacząć jednak powinniśmy od największych i najważniejszych elementów wyposażenia: unitu stomatologicznego, konsoli z narzędziami, lamp zabiegowych, autoklawu czy też myjki ultradźwiękowej.

 

Materiały protetyczne - jakie powinny znaleźć się w gabinecie?

Jako stomatolog możemy specjalizować się w wielu różnych dziedzinach. W przypadku protetyki na naszym wyposażeniu muszą znaleźć się niezbędne do tego produkty. Warto zwrócić uwagę aby wybierane materiały protetyczne były najlepszej jakości, ponieważ to od nich zależy, czy nasi pacjenci wyjdą z gabinetu zadowoleni i czy my sami będziemy mieli ułatwioną pracę. Największymi w tej kategorii będą urządzenia protetyczne, jak lupa stomatologiczna, drukarki, lampa polimeryzacyjna czy skaner wewnątrzustny. Ponadto musimy jednak pamiętać również o drobnych produktach, jak formy do modeli, gipsy dentystyczne, środki do dezynfekcji, pojemniki czy też akryle. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://dentalstore.pl/.

 

Jak wybrać dobry sklep protetyczny?

Jeżeli dopiero szukamy swojego dostawcy materiałów protetycznych i wyposażenia gabinetu, warto zwrócić uwagę nie tylko na wachlarz oferowanych produktów, ale również to, czy dana hurtownia działa na terenie całego kraju, czy tylko w ramach konkretnego obszaru. Jeżeli nie mamy żadnego godnego uwagi punktu w pobliżu naszego miejsca pracy, warto rozważyć sklep online, z którego będziemy mogli wygodnie zamówić produkty bezpośrednio do gabinetu. Zwróćmy również uwagę na to, czy dany sklep współpracuje z najlepszymi markami w branży i posiada ich produkty w swojej ofercie oraz czy jest w stanie zaoferować nam atrakcyjne ceny.

undefined

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

stomatologiczny
stomatolog

Wersja do druku