Jak przebiega leczenie przy pomocy nakładek ortodontycznych?

Korygowanie zębów i wad zgryzu zwykle kojarzy nam się z wieloletnim noszeniem mało estetycznych i uciążliwych aparatów ortodontycznych. Jednak to już przeszłość. Teraz, aby zadbać o nasz uśmiech możemy wybrać znacznie mniej inwazyjną metodę w postaci tymczasowych nakładek na zęby. Z naszego artykułu dowiesz się więcej na temat tego nowoczesnego sposobu leczenia.
Nakładki ortodontyczne - co warto o nich wiedzieć?
Nakładki prostujące zęby to alternatywa dla doskonale znanych już stałych aparatów ortodontycznych. Metoda ta cieszy się coraz większym powodzeniem wśród pacjentów, którzy chcą jak najszybciej zatroszczyć się o piękny i zdrowy uśmiech. Co odróżnia nakładki korygujące od aparatów?
- Przede wszystkim są one bardziej estetyczne i niemal niewidoczne (są wykonane z przezroczystego termoplastycznego tworzywa).
- Miękki materiał dopasowuje się do zgryzu i jest bezpieczny dla użytkownika – nie podrażnia ust i dziąseł.
- Aparat nakładkowy składa się z jednego elementu, dzięki czemu nie ma możliwości odkształcenia czy odklejenia poszczególnych części.
- Nie ma potrzeby ich systematycznej regulacji w gabinetach lekarskich.
- Nakładki to bardzo wygodna opcja – w każdej chwili można je zdjąć, a następnie ponownie założyć, dzięki czemu łatwiej dbać np. o higienę jamy ustnej.
Leczenie zgryzu nakładkami na zęby
Nakładki ortodontyczne są wykorzystywane do leczenia niektórych wad zgryzu oraz do prostowania zębów. Zastanawiasz się, jak wygląda cały proces? Oto najważniejsze kroki.
- Na początek należy wypełnić formularz i odesłać go, aby specjalista mógł ocenić czy nasz problem nadaje się do tego typu kuracji.
- Jeśli zostaniemy do niego zakwalifikowani – będziemy musieli zrobić skan 3D jamy ustnej (będzie to podstawa do wykonania personalizowanego aparatu nakładkowego).
- Następnie otrzymamy mailem wizualizację efektów i dokładną wycenę leczenia. Po ich akceptacji – zamówienie zostanie przyjęte do realizacji.
- Teraz zostaje nam tylko czekać na zamówiony zestaw i dokładnie zapoznać się ze wszystkimi informacjami dotyczącymi czyszczenia czy kolejności używania poszczególnych nakładek.
- Nakładki ortodontyczne należy zmieniać co dwa tygodnie. A raz w tygodniu warto zrobić zdjęcia zębów, żeby udokumentować cały proces.
- Ostatnim etapem, dla utrwalenia ostatecznego efektu, niezbędne jest noszenie nakładek retencyjnych.
Leczenie ortodontyczne wcale nie musi być problematyczne i kojarzyć się z częstymi wizytami w gabinetach specjalistów. Teraz możemy to wszystko zrobić praktycznie bez wychodzenia z domu. Nie odkładajmy marzeń o pięknym uśmiechu na przyszłość, zadbajmy o niego już dziś!
Najczęściej zadawane pytania
Podobne artykuły:
Wersja do druku
Szukaj
Słońce wrogiem młodej i gładkiej skóry! Dowiedz się co to jest fotostarzenie, dlaczego słońce "topi" kolagen i czy można temu zapobiec.
Lato widać już na horyzoncie. Wszystkie portale, jak co roku o tej porze, obowiązkowo publikują „ABC bezpiecznego opalania”, a w nim nic nowego
Miętowa innowacja od Herbapolu! Nowy wariant smakowy cukierków czyszczących język
Szukasz prostego, efektywnego sposobu na uzupełnienie prawidłowej higieny jamy ustnej? Chcesz zapewnić sobie świeży oddech w każdym momencie dnia? Herbapo
Soczysty arbuz czy słodka mirabelka?
Energetyczne, odświeżające, lekkie, szybko wchłaniające się i poręczne. Do tego wegańskie i z wysokimi indeksami naturalności. Arbuz i mirabelka- to n
PRZEPIS na omlet serowy ze szparagami
Szparagi są warzywem dającym plony stosunkowo krótko – zwykle przez około miesiąc, na przełomie maja i czerwca. Stanowią ceniony przysmak, dl
Najlepsze włóczki
Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się przechodzić obok sklepu z włóczkami i poczuć falę inspiracji? Marzyłeś o własnym projekcie z dzierganiem lub sz