Skórę twarzy cechuje niezwykła wrażliwość oraz - bardzo często - podatność na różnorodne przebarwienia czy niedoskonałości. Wiele kobiet zadaje sobie zatem pytanie, co mogłyby zmienić w swoich codziennych nawykach pielęgnacyjnych, aby jeszcze lepiej zadbać o stan własnej cery. Warto poznać kilka prostych wskazówek, dzięki którym zatroszczenie się o twarz będzie na co dzień znacznie łatwiejsze.

Pielęgnacja twarzy - dobre kosmetyki to podstawa

 

Dbanie o zdrowy, promienny wygląd cery wymaga od nas stosowania właściwych kosmetyków. Określenie "właściwe" niekoniecznie musi automatycznie oznaczać "najdroższe". Trudno zaprzeczyć, że drogie preparaty wpływają przeważnie bardzo korzystnie na kondycję skóry, ale tak naprawdę liczy się przede wszystkim właściwy dobór specyfiku pod kątem indywidualnych potrzeb. Pomocą służą liczne strony z produktami kosmetycznymi, w rodzaju https://australian-bodycare.pl. Zawarte tam informacje posiadają często charakter nie tylko marketingowy, lecz są również przydatne w nauce właściwych przyzwyczajeń pielęgnacyjnych.

 

Łatwo popaść jednak także w drugą skrajność: wiele kobiet dokonuje zakupu kremów czy toników do twarzy, sugerując się w pierwszej kolejności ich niską ceną. Takie zachowanie - choć zrozumiałe - na dłuższą metę może okazać się zgubne w skutkach. Tajemnicze mazie ze straganów bywają wprawdzie czasami zachęcająco tanie, ale ich wpływu na skórę nie sposób tak do końca przewidzieć. Zdecydowanie lepiej jest kupować kosmetyki nieco rzadziej, obdarzając jednak zaufaniem znane i uznane marki. Bo one, wbrew pozorom, także wcale nie muszą być nieprzyzwoicie drogie.

Jakich produktów zatem szukać? Odpowiedź wydaje się banalnie prosta: tych dostosowanych do typu naszej skóry. W zależności od tego, czy posiadamy cerę normalną, suchą, wrażliwą, tłustą bądź mieszaną, będzie ona potrzebowała określonego rodzaju codziennej pielęgnacji. Jeżeli z jakichś powodów trudno nam ustalić swój typ cery, należałoby to skonsultować ze specjalistą. Takie rozpoznanie ma bowiem fundamentalną wartość dla podjęcia kolejnych kroków pielęgnacyjnych.

 

Kiedy już prawidłowo zdiagnozujemy potrzeby swojej twarzy, możemy przystąpić do zakupu i stosowania konkretnych kosmetyków. Dobrze będzie pamiętać przy tym, aby nie nakładać ich ani zbyt rzadko, ani przesadnie często. Zarówno niedobór substancji aktywnych, jak i ich nadmiar stanowi potencjalne zagrożenie dla kondycji skóry.

Zbawienna siła nawyku

 

W pielęgnacji twarzy kluczową rolę odgrywa systematyczność... albo wręcz niezłomność naszej wewnętrznej dyscypliny. Konkretne czynności pielęgnacyjne warto wykonywać codziennie o tej samej porze, rano i wieczorem, dbając o ich prawidłową kolejność i odpowiedni czas trwania. Nie musi to być zresztą nic skomplikowanego - oczyszczenie cery połączone z jej pielęgnacją może nam zająć dosłownie kilka minut. Liczy się jednak konsekwencja i dokładność.

 

Podobne zasady dotyczą makijażu - czy też raczej demakijażu, bo to właśnie ten element wydaje się najistotniejszy z punktu widzenia zdrowia cery. Resztki produktów kosmetycznych powinno się usuwać starannie oraz najszybciej, jak to możliwe. Pod żadnym pozorem nie należy zaś sypiać z umalowaną twarzą, gdyż fatalnie odbije się to na stopniu nocnej regeneracji cery. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku