Zdrowo się odżywiasz, ćwiczysz i ogólnie dbasz o siebie, ale nie potrafisz pozbyć się tłuszczu z pewnych obszarów ciała? Już cieszysz się ze swojego wyglądu, ale zadowolenie byłoby większe, gdyby można poprawić kilka drobnych mankamentów? A może strapienie jest na tyle duże, że pogarsza twoją samoocenę? Wiedz, że nie jesteś osamotniona w tej sytuacji. Większość kobiet (i mężczyzn) mierzy się z problemem, którym jest magazynowanie tkanki tłuszczowej w konkretnych partiach ciała. Takimi kłopotliwymi obszarami najczęściej są: brzuch i talia, uda czy pupa. Na szczęście rozwój medycyny estetycznej sprawił, że skutecznie poradzisz sobie z tymi mankamentami. Przeczytaj artykuł, a poznasz 3 najlepsze sposoby na modelowanie sylwetki.

   1. Nieinwazyjne modelowanie ciała ultradźwiękami (HIFU)

            Urządzenie HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) wytwarza skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu, które oddziałują na skórę oraz tkankę tłuszczową. To jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, ponieważ jest nieinwazyjny.

            Fale dźwiękowe przenikają skórę i podgrzewają tkankę tłuszczową, która obkurcza się i ulega redukcji. To jeszcze nie wszystko. Fale dźwiękowe oddziałują także na skórę. Pobudzają ją do produkcji kolagenu, czyli substancji, która odpowiada za jej jędrność i elastyczność.

            Jak widzisz, HIFU działa kompleksowo. Z jednej strony redukuje tłuszcz, zaś z drugiej ujędrnia i odmładza skórę.

            Co więcej, nie wymaga od ciebie okresu rekonwalescencji ani żadnych specjalnych przygotowań do zabiegu.

 

         2. Lipoliza iniekcyjna

            Kolejnym nieinwazyjnym zabiegiem medycyny estetycznej jest lipoliza iniekcyjna. Podobnie jak w przypadku HIFU nie wymaga wykonywania żadnych nacięć na skórze ani innych tego typu zabiegów.

            Polega na wstrzyknięciu pod skórę specjalnej substancji (kombinacja roztworu fosfatydylochiny i deoksycholatu), która rozpuszcza tkankę tłuszczową w danym miejscu. Zniszczone w ten sposób komórki tłuszczowe trafiają do wątroby, skąd następnie są usuwane z organizmu.

            Mimo że lipoliza iniekcyjna nie przynosi natychmiastowych rezultatów (naturalne usunięcie tłuszczu chwilę trwa), jest wyjątkowo bezpieczna. Efekty uboczne to co najwyżej opuchlizna i zaczerwienienia.

            Dla kogo jest ten zabieg?

            Przede wszystkim dla osób, u których nadmiar tkanki tłuszczowej nie jest duży. Świetnie sprawdza się w modelowaniu konkretnych partii ciała, np. ud, brzucha, pośladków, etc.

 

         3. Liposukcja laserowa

            Kiedy masz problem z większą ilością tkanki tłuszczowej, najlepszym z mało inwazyjnych zabiegów będzie liposukcja laserowa. W przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji jest o wiele bezpieczniejsza i nie uszkadza innych tkanek przy usuwaniu tłuszczu.

            Na czym polega zabieg?

            Najpierw lekarz wykonuje niewielkie nacięcie na skórze, a następnie wprowadza pod nią światłowód. Przesuwa go tam, gdzie chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej i uruchamia laser. Promieniowanie oddziałuje na komórki tłuszczowe, czyli podgrzewa je i rozpuszcza, przez co przechodzą w stan płynny.

            Ów płyn częściowo odsysa się w trakcie zabiegu, a częściowo jest wchłaniany i wydalany przez organizm w wyniku naturalnych procesów metabolicznych. Co ciekawe, płynny tłuszcz można wykorzystać jako naturalny wypełniacz (np. do usuwania blizn).

            Po skończeniu zabiegu lekarz usuwa sondę.

Liposukcja laserowa jest na tyle bezpieczna, że w większości przypadków możesz od razu wrócić do zwykłej aktywności. Ponadto zabieg nie tylko redukuje tkankę tłuszczową, ale również regeneruje i odmładza skórę. Wiecej o liposukcji laserowej przeczytasz tu: https://michalrozalski.pl/portfolio/liposukcja-laserowa2/


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku