Wiele kobiet nie zadowolonych z rozmiaru swojego biustu rozważa poddanie się zabiegowi polegającemu na wszczepieniu silikonowych implantów piersiowych. Niestety tego typu zabiegi bywają bardzo kosztowne i nie każda kobieta może sobie na taki zabieg pozwolić. Operacje plastyczne obarczone są również ryzykiem wystąpienia powikłań pooperacyjnych i wymagają długiego czasu rekonwalescencji. 
 
Rosnącą popularnością cieszą się natomiast różnego rodzaju tabletki na powiększenie biustu bez recepty bazujące na naturalnych i dobrze znanych składnikach. Jak działają tego typu preparaty i przede wszystkim czy mogą stanowić alternatywę dla zabiegów chirurgicznych?

 
W jaki sposób działają tabletki na powiększenie piersi?

Według producentów działanie preparatów na powiększenie biustu polega na podniesieniu poziomu estrogenów, w efekcie prowadzi to do stymulacji gruczołów piersiowych i uzyskania wzrostu rozmiaru piersi najczęściej o 1 lub 2 rozmiary.
W tabletkach na powiększenie piersi nie stosuje się jednak syntetycznych hormonów a ich roślinny odpowiednik - fitoestrogeny. W ten sposób ryzyko wystąpienia skutków ubocznych związanych z estrogenami jest mniejsze. 
Najczęściej w tego typu preparatach znajdziemy również składniki nasilające produkcję kolagenu i elastyny co wpływa na naturalne uniesienie i poprawę jędrności biustu. 
 

Czy suplementy na większy biust mogą zapewnić trwałe efekty?

Pod tym względem poprawa rozmiaru biustu z wykorzystaniem skalpela jest bezapelacyjnym zwycięzcą. Tylko tego rodzaju zabieg może zapewnić trwałe efekty.
W przypadku suplementów diety za poprawę pełności i rozmiaru odpowiada wysoki poziom hormonów. W momencie w którym przestaniemy przyjmować tabletki z fitoestrogenami, poziom hormonów zacznie powoli wracać do punktu wyjściowego a tym samym także rozmiar piersi.
Niektórzy producenci zalecają aby po uzyskaniu satysfakcjonujących rozmiarów przejść na dawkę podtrzymującą, która wynosi najczęściej ½ lub ⅓ dawki podstawowej.
 

Na co zwracać uwagę w trakcie wyboru tabletek?

Przede wszystkim na skład interesującego nas suplementu, nie na cenę czy ładne opakowanie. Oczywiście, cena jest istotnym czynnikiem, szczególnie że pełna kuracja często  wymaga nawet 2-3 miesięcy codziennego stosowania co może znacznie obciążyć nasz budżet.
Jednak to skład odpowiada za skuteczność danego produktu lub jej brak. Podstawowym składnikiem tego typu środków jest kozieradka pospolita, która jest bogatym źródłem fitoestrogenów. Podobnie jak kozieradka, szyszki chmielu oraz koper włoski również obfitują w roślinny odpowiednik estrogenów.
Możemy również posłużyć się dostępnymi w internecie porównaniami znajdujących się na rynku produktów, tj. np. ten na najlepsze tabletki na powiększenie biustu według rankingu medsense. W ten sposób w jednym miejscu sprawdzimy skład poszczególnych preparatów, ich ceny, dostępne promocje a także wady i zalety każdego z nich.
Warto również wybierać te produkty, które objęte są gwarancja pozwalającą na odzyskanie pieniedzy jeśli środek okazał by się w naszym przypadku nieskuteczny. Np. Preparat na powiększenie piersi probreast plus (https://medsense.pl/probreast-plus/) objęty jest gwarancją zwrotu przez 90 dni od zakupu. Obecnie większość produktów w tej kategorii pozwala na zwrot w ciągu 30-90 dni. 
 

Podsumowanie

Naturalne tabletki na powiększenie biustu to z pewnością interesujący i prosty w zastosowaniu sposób, który jak deklarują sami producenci może zapewnić wzrost piersi nawet o 2 rozmiary
Panie które są gotowe za spore wydatki i oczekują natychmiastowego i trwałego efektu bardziej skorzystają na operacyjnym powiększeniu biustu.
Te panie które mają ograniczone środki lub nie chcą poddawać się operacjom plastycznym, mogą skorzystać na stosowaniu preparatów na bazie składników ziołowych. Musimy jednak pamiętać, że w przypadku suplementów na efekty trzeba poczekać dłużej, nawet kilka miesięcy.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku