Rwa kulszowa to dolegliwość charakteryzująca się ostrym, przeszywającym bólem. Wymaga leczenia przeciwbólowego, przeciwzapalnego, a przede wszystkim rehabilitacji. Te dwa aspekty dają pozytywne efekty i pozwalają na normalne funkcjonowanie, na życie bez bólu. Warto wybrać leczenie w większym mieście. Zapewni ono dobre rezultaty już w krótkim czasie. Rwa kulszowa w Poznaniu może być terapią dobraną prawidłowo do danego pacjenta. Wystarczy trafić na dobrą placówkę medyczną oferującą nowoczesne metody rehabilitacyjne. Takie obiekty mogą zaproponować między innymi kinezyterapię, terapię manualną, masaż, elektroterapię czy fizykoterapię. Przed zastosowaniem odpowiedniej terapii konieczna jest diagnostyka. Przeprowadza się ją skrupulatnie, tak żeby wykluczyć inne choroby charakteryzujące się podobnymi dolegliwościami. 
 
 

Terapie dostępne w nowoczesnych placówkach medycznych w Poznaniu

 
Dobranie terapii rwy kulszowej w Poznaniu jest indywidualną kwestią. Rozpoczyna się od solidnego wywiadu z pacjentem, następnie robi się ocenę kręgosłupa za pomocą właściwych testów, ocenia się także symetryczność kończyn, przykurcze mięśniowe, bada się manualnie stawy, później wykonuje się rezonans kręgosłupa lub tomograf komputerowy. Rwa kulszowa w Poznaniu może być leczona na różne sposoby. Ważne jest, żeby pacjentowi szybko ulżyć w bólu. Do tego zadania służą dobrze dobrane leki przeciwbólowe i przeciwzapalne często podane bezpośrednio w miejsce bólu. Kinezyterapia, czyli leczenie odpowiednim ruchem, jest także często brana pod uwagę w czasie leczenia. Fizjoterapeuta pokazuje pewne partie ćwiczeń, które później powinny być kontynuowane w domu. Równie istotny będzie masaż – ma on za zadanie stworzenie mięśni bez bolesnych przykurczy.
 

Co jeszcze może zaproponować lekarz prowadzący terapię?

 
Do dyspozycji lekarza jest wiele innych technik, wspomaga się nimi leczenie rwy kulszowej w Poznaniu. Do popularnych metod można zaliczyć laser biostymulacyjny, kąpiele siarczkowe, okłady borowinowe, galwanizację, prądy Traberta, prądy diadynamiczne i wiele innych metod fizykoterapeutycznych. Najważniejsza jest profilaktyka – jeśli ból wystąpił raz, z pewnością powtórzy się w przyszłości, dlatego trzeba robić wszystko, żeby ustabilizować swój kręgosłup. Rwa kulszowa Poznań to także leczenie operacyjne, stosuje się je w ostateczności, kiedy inne metody są już nieskuteczne i nie przynoszą zadowalających rezultatów. Operacyjne wprowadza się na przykład elektrodę do wnętrza krążka międzykręgowego lub usuwa się część uciskającego nerw krążka.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku