Urządzanie pokoju dla nastolatki może być wyzwaniem. Często musi on pełnić funkcję sypialni, ale również pokoju, w którym dorastająca dziewczyna będzie się uczyła, odpoczywała, czy spotykała ze znajomymi. Tym samym, musimy często na niewielkiej przestrzeni zmieścić wiele mebli, a całość dodatkowo musi być estetyczna i trafiać w gust młodej dziewczyny. Jak to zrobić?

Funkcjonalność i estetyka

Jeżeli urządzamy pokój dla nastolatki, musimy wziąć pod uwagę jej preferencje. Pamiętajmy, że to ona będzie spędzała w pokoju większość czasu i musi czuć się w nim dobrze i komfortowo. Powinniśmy zapytać ją o zdanie – co lubi, jakiego koloru ściany chciałaby mieć. Z pewnością pomoże jej to lepiej poczuć się w nowej przestrzeni.

Jeżeli pokój przeznaczony dla nastolatki posiada niewielki metraż, koniecznie wykorzystajmy go w pełni. Postawmy na wielofunkcyjne meble, które pozwolą połączyć wiele przeznaczeń w jednym. Wówczas możemy postawić np. na meblościankę.

Jeżeli metraż pokoju nastolatki jest nieco większy, świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z mebli dla dorosłych. Meble do sypialni często są na tyle uniwersalne, że z łatwością zaaranżujemy je także w pokoju nastolatki, sprawiając wrażenie, że jest to już bardziej pokój dorosłej osoby, a młodzieży często na tym zależy.

Łóżko

Duże łóżko w sypialni dla nastolatki jest absolutnie obowiązkowe. Pozwoli jej zapewnić sen i odpoczynek, a także przyjmować gości w razie potrzeby. Jeżeli chcemy nadać pokojowi bardziej funkcjonalnej formy, warto wybrać rozkładane łóżko.

Biurko

Biurko jest kluczowym elementem wyposażenia, które pozwoli na naukę, ale także rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Zadbajmy o to, aby było odpowiednio duże, aby pomieściło wszystkie niezbędne rzeczy i przedmioty, które używa młoda dziewczyna na co dzień. Ważnym elementem biurka jest również wygodne krzesło, które pozwoli siedzieć przy nim godzinami.

Szafy

Odpowiednio duża szafa również jest bardzo ważnym meblem w pokoju dla nastolatki. Jeżeli pokój jest niewielki, warto rozważyć szafy pod zabudowę, lub takie, które pozwolą na umieszczenie ich w niestandardowym miejscu. Równie popularne są systemy meblowe, które posiadają nie tylko pojemną szafę, ale także liczne półki i szuflady.

Pokój dla nastolatki – podsumowanie

Urządzanie pokoju dla nastolatki może być wyzwaniem, ale pamiętajmy, że to przede wszystkim ona ma być z tego powodu zadowolona. Dopasujmy pokój do jej potrzeb i indywidualnych wymagań, a z pewnością doceni nasze starania i będzie się czuła w swoim pokoju wyśmienicie.

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku