Od pewnego czasu trenujesz siłowo i szukasz suplementów, które pomogłyby Ci osiągnąć lepsze wyniki? Zastanawiasz się, czym są boostery testeronu i czy rzeczywiście działają? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!
Proponowane suplementy podnoszą poziom testosteronu, jednocześnie poprawiają libido. W czasie treningu tracimy cynk i magnez, dlatego warto rozważyć ich suplementację. Wspomniane minerały pomagają przywrócić testosteron do prawidłowego poziomu. Sprawdź, czym warto się kierować, szukając odpowiednich preparatów!

 
Rola testosteronu w organizmie

Testosteron to męski hormon płciowy, który wpływa na libido i płodność. Ponadto wspiera układ mięśniowo-szkieletowy i odpowiada za równowagę hormonalną w organizmie. Niedobór testosteronu prowadzi do wahań nastroju, zmęczenia, spadku gęstości kości             i spowolnionej budowy tkanki mięśniowej. Chociaż starzenie się jest jednym z kolejnych etapów życia, nikt nie chce stracić kontroli nad sprawnością seksualną, witalnością, siłą            i podstawowymi zdolnościami motorycznymi. Warto wtedy rozważyć boostery testosteronu. Jeśli do tej pory ich nie stosowałeś, skontaktuj się wcześniej z lekarzem lub dietetykiem.

Kiedy warto sięgnąć po boostery testosteronu?

Z biegiem czasu organizm będzie produkował mniej testosteronu. Jeśli cierpisz na niedobór tego hormonu, możesz odczuwać lęk, rozdrażnienie, depresję, zmęczenie i spadek libido. Możesz wtedy pomyśleć o włączeniu odpowiednich suplementów do swojej diety. Boostery testosteronu utrzymują wysoki poziom wydajności, dzięki czemu dodają pewności siebie.
Niektóre suplementy zawierają nasiona kozieradki, które poprawiają libido i samopoczucie. Dodatkowo podwyższają poziom testosteronu. Co ciekawe, suplementacja kozieradką sprawi, że mocz i pot pachną syropem klonowym.
Preparaty z witaminą D mogą potencjalnie zwiększyć poziom testosteronu. Potrzebne są jednak dalsze badania, które potwierdziłyby tę hipotezę. Naukowcy sugerują, że wspomniana witamina może być bardzo skutecznym testo-boosterem. Wiadomo, że wspomaga prawidłowe wchłanianie wapnia i fosforu.

Booster testosteronu - skład i działanie

W boosterach znajduje się często kwas D-asparginowy, naturalnie podwyższający poziom testosteronu. Popularne suplementy zawierają czosnek, cynk i ashwagandhę, które chronią przed metabolizmem wspomnianego hormonu do progesteronu lub estrogenu. W ten sposób zapewniają odpowiedni poziom wolnego testosteronu w organizmie. Dodatkowo ashwagandha zapobiega wzrostowi poziomu hormonu stresu, czyli kortyzolu. W ten sposób zmniejsza ryzyko zaniku mięśni, odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicy karku                       i zwiększenia obwodu brzucha. Odpowiednia mieszanka naturalnych składników wspiera prawidłowy i stały przepływ testosteronu, tym samym przyspiesza spalanie tłuszczu                  i budowę mięśni.
Boostery testosteronu budują wytrzymałość i dostarczają więcej energii. Dzięki temu możesz łatwiej osiągnąć swoje cele treningowe. Poszukaj sprawdzonego i skutecznego suplementu, by uniknąć skutków ubocznych. Jeśli masz wątpliwości, jak go stosować, skontaktuj się ze specjalistą.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku