Pewna i dobrze płatna praca, to szczególnie dla kobiet ważny aspekt życia. Samodzielność i niezależność dają poczucie bezpieczeństwa. Jedną z najszybciej rozwijających się branż w Polsce w ostatnich latach jest OZE, czyli odnawialne źródła energii. To praca dla kobiet lubiących wyzwania, innowacyjne rozwiązania, ze ścisłym umysłem, które lubią pracować w męskim gronie. W zasadzie to nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości otworzyć własną działalność i być na swoim.

 


Okazuje się, że nowy dobrze płatny zawód wcale nie wiążę się z kilkuletnim kształceniem w szkole wyższej. Zawód można zrobić w 1,5 roku. Jakie są perspektywy pracy i płacy po kursie?
 

Odnawialne źródła energii to przyszłość

Każdy inwestor i mały, i duży musi trzymać się wyśrubowanych norm. To dzięki odnawialnym źródłom energii domy, budynki firm, instytucji, hale produkcyjne mają być samowystarczalne. Nie dotyczy to jednak wyłącznie nowych budynków. Coraz więcej gmin zachęca do wymiany pieców i bycia bardziej eko. I tu jest właśnie przestrzeń dla specjalistów OZE. To stosunkowo młody zawód, bo w Polsce zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii jest od kilku lat. Jednak, co widać po liczbie domów, które mają już panele na dachach, jest to szybko rozwijająca się branża. Natomiast panele to tylko jeden z sposobów pozyskiwania energii z natury. O tym jaki jest boom na OZE więcej przeczytasz na stronie: https://www.viessmann.edu.pl/dlaczego-warto/.

Dla kogo kurs OZE?

Kurs technika OZE skierowany jest do wszystkich, bez względu na płeć i wiek (jedyny warunek 18+). Wymagane jest świadectwo ukończenia szkoły średniej bądź zawodowej. Dużym ułatwieniem jest tryb kursu. Dzięki czemu można połączyć naukę z pracą bądź też wychowaniem dzieci. Viessmann wykorzystuje nowoczesną technologię, dzięki czemu uczysz się online. Opcja nauki przez internet ma mnóstwo zalet dla kobiet. Jest to oszczędność czasu i pieniędzy (na dojazdach, na wyżywieniu). Poza tym nie musisz robić notatek, pliki do pobrania na platformie, wykłady w wygodnej formie, możesz słuchać z dowolnego miejsca, jest też opcja zadawania pytań wykładowcy. Nie ma też specjalnych wymagań systemowych, by łączyć się z platformą. Jednym słowem wygoda. Szczególnie dla zapracowanych kobiet i mam.

Kobiety w branży OZE

Można zaobserwować, że to głównie mężczyźni wypełniają miejsca pracy w OZE, natomiast kobiety równie dobrze sobie w niej poradzą. Szczególnie jeśli masz ścisły umysł, interesujesz się nowoczesną technologią, ekologią, branżą budowlaną. A wszystkiego, co dotyczy odnawialnych źródeł energii nauczysz się na kursie. Więcej na temat umiejętności i możliwości pracy znajdziesz na stronie https://www.viessmann.edu.pl/dla-kandydatow/co-daje-ukonczenie-szkoly/.

Na kurs zapiszesz się online. I kto pierwszy ten lepszy, liczba miejsc ograniczona.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku