Mały biust jest dla wielu pań dużym problemem. Kompleks ten sprawia, że kobieta czuje się niedowartościowana i mniej atrakcyjna, dlatego często szuka sposobów na powiększenie piersi. A tych jest co najmniej kilka - w tym artykule przedstawimy ci najbardziej popularne oraz najskuteczniejsze, być może dzięki temu podniesiesz komfort swojego życia.
 

Kompleksy małego biustu. Skąd się biorą?

Kompleks małego biustu dotyczy wielu kobiet, które uważają, że jego niewielki rozmiar ma negatywny wpływ na atrakcyjność. Rzeczywistość pokazuje, że jest wręcz przeciwnie - ogromna liczba mężczyzn woli miseczki A czy B i uważa je za prawdziwy symbol seksapilu. Co więcej, małe piersi zapewniają większy komfort, umożliwiają łatwiejszy dobór ubrań i mają pozytywny wpływ na zdrowie, nie wywołując np. problemów z kręgosłupem.
Skąd w takim razie bierze się ten kompleks? Przede wszystkim z mylnego przeświadczenia, że to duży biust jest tym, który uznawany jest za atrakcyjniejszy i który wolą mężczyźni. Tymczasem mają oni bardzo zróżnicowane gusta i zwykle o wiele bardziej liczy się dla nich całokształt. Poza tym można powiedzieć, że panowie... po prostu lubią piersi. Niezależnie od wielkości czy kształtu, działają na nich jak magnes.
Nie bez wpływu na kompleksy wielu osób pozostają też reklamy, filmy, a nawet portale społecznościowe, gdzie eksponowane są obfite biusty i traktuje się je jako symbol kobiecości. Warto jednak oderwać się od rzeczywistości kreowanej przez telewizyjny lub wirtualny świat, bo tylko w niewielkim stopniu pokazuje on prawdziwe życie. Pamiętaj - wszystko jest w twojej głowie i pokochanie siebie takiej, jaką jesteś okazuje się kluczem do sukcesu.
Na szczęście nawet w sytuacji, gdy powyższe argumenty cię nie przekonują, nie musisz do końca życia zmagać się ze swoim kompleksem. Możesz bowiem skorzystać z kilku metod powiększania biustu, które pomogą ci w osiągnięciu takiego rozmiaru, jaki pozwoli ci poczuć się atrakcyjną. Sprawdźmy, które z nich są najlepsze.

Powiększanie piersi – najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Najskuteczniejszymi metodami powiększania piersi są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Pamiętaj jednak, by decydując się na takie rozwiązanie, znaleźć nowoczesną i cenioną klinikę, która zapewni ci pełne bezpieczeństwo oraz najlepsze efekty. Na które z zabiegów warto postawić?

Kwas hialuronowy na mały biust

Obecnie najczęściej polecaną metodą na mały biust jest powiększanie kwasem hialuronowym. Substancja ta naturalnie występuje w ludzkim organizmie, pełniąc bardzo ważne funkcje budulcowe - współtworzy naczynia krwionośne i maź stawową, a do tego chroni skórę przed urazami i usprawnia dystrybucję składników odżywczych do tkanek oraz chrząstek.
Kwas hialuronowy może być dostarczany do ludzkiego ciała z zewnątrz. Według badań, jego kliniczne zastosowanie nie wywołuje działań niepożądanych i - w odpowiednich ilościach - jest w pełni bezpieczne dla zdrowia. Dlatego też wykorzystuje się go w zabiegach powiększania piersi - dzięki jego wstrzyknięciu możliwe jest osiągnięcie natychmiastowego efektu i uzyskanie naturalnego wyglądu biustu. Będzie on nie tylko większy, ale też bardziej kształtny i przyjemniejszy w dotyku.
Za skorzystaniem z tej metody przemawia również fakt, że jest ona bezoperacyjna i mało inwazyjna - w przeciwieństwie np. do powiększania piersi za pomocą implantów nie pozostawia blizn.
Czy w takim razie jest to metoda idealna? Nie, ponieważ nie zapewnia trwałego efektu - po około 1-1,5 roku konieczne jest powtórzenie zabiegu. Co więcej, pozwala na powiększenie biustu o 1 rozmiar, dlatego chcąc osiągnąć bardziej spektakularny efekt, lepiej skorzystać z innych metod.

Powiększanie piersi implantami

Alternatywą dla kwasu hialuronowego są silikonowe implanty, które cieszyły się największą popularnością jeszcze kilkanaście lat temu. Są one wszczepiane podczas zabiegu chirurgicznego i pozwalają na uzyskanie dowolnego rozmiaru piersi, ich podniesienie oraz zyskanie pięknego kształtu. Jest to metoda, która daje spektakularny efekt, jednak wiąże się z kilkoma problematycznymi kwestiami.
Mowa tu przede wszystkim o inwazyjności zabiegu - aby wszczepić implanty, niezbędne jest zastosowanie skalpela, co może pozostawić bliznę. Dodatkowo takie rozwiązanie prowadzi czasami do komplikacji zdrowotnych - przede wszystkim przykurczu torebkowego (Beckera).
Decydując się na tę metodę powiększania piesi, musisz również liczyć się z długim okresem rekonwalescencji, dolegliwościami bólowymi po zabiegu oraz wyższą ceną. W zamian zyskujesz piersi o dowolnym rozmiarze i trwały efekt.

Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową

Ciekawą alternatywą dla wymienionych wyżej metod jest lipofilling, czyli powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową. Na czym polega?
Zabieg składa się z kilku etapów - pierwszym jest liposukcja, a więc odessanie tłuszczu przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym. Pobiera się go z problematycznych miejsc, takich jak biodra czy brzuch, co może być korzystne dla sylwetki. Następnie tkanka tłuszczowa jest odpowiednio przygotowywana i wprowadzana pod skórę piersi - umożliwia to ich powiększenie, a także ujędrnienie i nadanie odpowiedniego kształtu.
Jest to metoda bezpieczna, skuteczna i mniej inwazyjna od wszczepiania implantów, ale niepozbawiona wad. Przede wszystkim pozwala na powiększenie biustu tylko o 1 rozmiar, a chcąc uzyskać lepszy efekt, należy powtórzyć zabieg kilkukrotnie. Co więcej, jest to rozwiązanie, z którego nie skorzystają bardzo szczupłe kobiety - może się bowiem okazać, że w ich przypadku nie będzie możliwości pobrania wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej. Wszczepienie własnego tłuszczu to także rozwiązanie nie dla osób z chorobami autoimmunologicznymi.

Nieinwazyjne, skuteczne metody na powiększenie małych piersi

Jak się okazuje, aby powiększyć piersi nie trzeba korzystać z zabiegu - do twojej dyspozycji są bowiem skuteczne, nieinwazyjne metody. Choć nie zapewnią one tak doskonałego efektu, dadzą ci większe poczucie komfortu i przede wszystkim okażą się o wiele mniej obciążające dla twojego budżetu. Które z nich będą najlepsze?

Tabletki na powiększenie biustu

Na rynku znajdziesz wiele suplementów diety w formie tabletek, które są dostępne bez recepty i nie stanowią jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia. Oczywiście jedne okażą się mniej, a inne bardziej skuteczne, dlatego też warto wybierać takie, które zawierają w swoim składzie wartościowe substancje aktywne. Mowa tutaj przede wszystkim o ekstraktach z kozieradki, kminu rzymskiego, nagietka lekarskiego czy izoflawonach sojowych.
Dzięki nim tabletki działają zarówno od wewnątrz, usprawniając produkcję hormonów, które są odpowiedzialne za rozmiar biustu, jak i od zewnątrz, nawilżając oraz odżywiając naskórek. Regularne stosowanie wysokiej jakości preparatu pozwoli więc nie tylko delikatnie powiększyć piersi, ale również poprawić ich jędrność i stan skóry.
Zestawienie najlepszych produktów w tej kategorii znaleźć można między innymi w serwisie BioCity.pl.

Kremy ujędrniające i powiększające piersi

Alternatywę dla tabletek stanowią kremy - również dostępne bardzo powszechnie i bez recepty. Tworzone są z odpowiednio wyselekcjonowanych substancji aktywnych o naturalnym pochodzeniu, które mają pozytywny wpływ na wygląd biustu.
Czy są skuteczne? Tak, ale również w tym wypadku nie możesz oczekiwać spektakularnych efektów. Regularne, dokładne wmasowywanie w piersi wysokiej jakości kosmetyków wpłynie przede wszystkim na ich estetykę - preparat nawilży skórę, wyeliminuje wszelkie niedoskonałości i sprawi, że twój biust będzie prezentował się o wiele lepiej. Z czasem, zwykle po kilku miesiącach stosowania, możesz też zauważyć różnice w jego rozmiarze.
Jeżeli chcesz uzyskać najlepszy efekt, powinnaś wybierać wyłącznie preparaty o odpowiednio wyselekcjonowanym składzie, które cieszą się pozytywnymi opiniami wśród konsumentek.

Podsumowanie

Jak widzisz, istnieją metody, dzięki którym powiększysz swój biust - nawet bez wychodzenia z domu. Trzeba dodać, że wpływ na jego rozmiar mogą mieć również: dieta, ćwiczenia oraz specjalne masaże, które warto stosować wraz z tabletkami czy kremami.
Pamiętaj jednak, że niezależnie od wielkości piersi jesteś wyjątkowa i pozostaniesz taka bez względu na to, czy zdecydujesz się na zabieg lub stosowanie specjalnych preparatów, czy też nie. Zdecyduj sama!
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku