Małe dziewczynki najpiękniej wyglądają w kolczykach dostosowanych do ich wieku. Niewielkie rozmiary i przyjazne wzory są podstawą w projektach biżuterii dziecięcej. Powinno się o tym pamiętać zwłaszcza w sytuacji, gdy kupuje się kolczyki na prezent z okazji urodzin, komunii świętej lub innej uroczystości, ważnej dla dziecka. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wybieraniu biżuterii dla małej dziewczynki?

1. Bezpieczne i antyalergiczne materiały 

2. Wysoka jakość kruszcu

3. Wzory stworzone z myślą o najmłodszych

Biżuteria dziecięca jest tworzona z myślą o szczególnych potrzebach najmłodszych. Kilkuletnie dziewczynki chętnie noszą kolczyki, jednak szalone zabawy w przedszkolu i szkole sprawiają, że ozdoby dla kilkulatek powinny wyglądać nieco inaczej niż biżuteria dla dorosłych. Równie ważne są wzory, które powinny w pełni trafiać w gusta małych dam. Jak wybrać kolczyki odpowiednie na prezent z okazji chrztu, komunii świętej lub innej uroczystości ważnej dla dziecka?

Bezpieczne i antyalergiczne materiały 

Wybierając kolczyki dla dzieci, na początek powinno się zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Konstrukcja biżuterii powinna być w pełni bezpieczna dla dziecka. Najlepszym wyborem są kolczyki na wkrętki, które nie zwisają z ucha i minimalizują ryzyko szarpnięcia za wystające elementy. Zapinanie na wkrętki jest najbezpieczniejsze dla dziewczynek, nawet gdy wesoło bawią się na placu zabaw lub szaleją na lekcjach wychowania fizycznego.

Prócz bezpieczniej konstrukcji w kolczykach dla dzieci ważna jest ochrona przed wystąpieniem alergii. Biżuteria powinna być wykonana z materiałów antyalergicznych, które nie zawierają domieszki np. niklu. Nikiel jest jednym z najsilniej uczulających kruszców, dlatego dzieci powinny mieć z nim ograniczony kontakt. Skóra narażona na działanie alergizujących materiałów pokrywa się bąblami i silnie swędzi, przez co dziecko nieustannie się drapie i kaleczy skórę na uszach oraz wokół nich. 

Wysoka jakość kruszcu

Kolczyki dla dzieci, które oferuje jubiler GOLD MONEY, są wykonane ze złota wysokiej próby. Kruszec jest wytrzymały i pozbawiony domieszki uczulających materiałów. Wysoka jakość złota sprawia również, że biżuteria jest wytrzymała. Złoto nie pokrywa się śniedzią, jest niepodatne na pęknięcia i wyginanie, a jego powierzchnia wykazuje odporność na zarysowania. Dzięki temu kolczyki służą przez wiele lat, zachowując ładny wygląd. Dodatkowo biżuterię po latach można przetopić na inne kolczyki, dostosowane do wieku rosnącego dziecka lub upodobań dorosłej osoby. 

Jakość złota wykorzystywanego do produkcji kolczyków potwierdzają nie tylko opinie zadowolonych klientów. Jubiler GOLD MONEY udziela wieczystej gwarancji na swoje wyroby. Biżuterię uzupełniają dodatki w postaci diamentów, szafirów, rubinów i innych kamieni szlachetnych. Kamienie i diamenty również są objęte gwarancją.

Wzory stworzone z myślą o najmłodszych

W przypadku kolczyków dla dzieci powinno się szczególną uwagę zwrócić na upodobania najmłodszych. Dziewczynki lubią zupełnie inne wzory niż dorosłe kobiety. Na uwagę zasługują między innymi delikatne kolczyki w kształcie gwiazdek zapinane na bigiel oraz kolczyki misie z zapinaniem na wkrętkę. Takie formy przypadną do gustu nawet przedszkolakom.

Nieco starszym dziewczynkom spodoba się za to biżuteria w kształcie delikatnych skrzydeł lub łącząca symbol nieskończoności z ozdobnym serduszkiem i diamencikiem. 

Jubiler wykonuje również wiele innych, atrakcyjnych kolczyków dziecięcych. Ich oferta jest dostępna na stronie internetowej GOLD MONEY.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

prezent od choink

Wersja do druku