Jeśli chodzi o naprawy usterek związanych z instalacją elektryczną, to warto zachować szczególną ostrożność. Nie wszyscy posiadają odpowiednią wiedzę oraz odpowiednie umiejętności do tego typu prac. Jednak usterki instalacji elektrycznej, mogą przytrafić się każdemu. Dlatego w niektórych przypadkach, warto zadzwonić po pogotowie elektryczne 24 h. Dzięki temu specjaliści usuną problem, a instalacja znów będzie działać bezpiecznie. W jakich przypadkach warto skorzystać z takiej usługi?

Elektryk z uprawnieniami jako specjalista

Najczęściej, gdy w efekcie zgłoszenia przyjeżdża pogotowie elektryczne, naprawę przeprowadza elektryk z uprawnieniami. Elektryka jest specyficzną dziedziną, która wymaga eksperckiej wiedzy. Najmniejszy błąd może skutkować porażeniem, a nawet śmiercią. Dlatego nie warto samemu wykonywać tego typu prac i ryzykować. Specjaliści z tej dziedziny posiadają odpowiednie kwalifikacje w postaci kursów oraz doświadczenie. To pozwala im zachować bezpieczeństwo podczas prac związanych z awarią instalacji elektrycznej. Ponadto, niezwykłej precyzji wymaga zawód, którym jest elektryk, Wrocław to miasto, w którym można w razie awarii szybko skorzystać z takiej usługi i szybko pozbyć się problemu. Pogotowie elektryczne w tym mieście jest czynne 24 godziny na dobę. 

Jakie usterki najczęściej obejmuje naprawa instalacji elektrycznej?

Naprawa instalacji elektrycznej prędzej czy później czeka każdego właściciela domu, mieszkania lub innego lokalu. Nie wolno bagatelizować żadnej usterki, aby nie doszło do całkowitego uszkodzenia instalacji lub pożaru. Do najczęściej występujących usterek należą:

  • zwarcie w instalacji elektrycznej
  • spalone bezpieczniki - zbyt mała moc przyłączeniowa w stosunku do wszystkich urządzeń podłączonych do instalacji elektrycznej
  • przegrzanie przewodów ( spękana izolacja zewnętrzna ) - za mały przekrój przewodu           w stosunku do mocy odbiorników
  • źle wykonana instalacja elektryczna jako całość – błędy montażowe
  • nadpalenia w miejscu łączenia przewodów, w tym samodzielne naprawy

Do objawów, które świadczą o awarii instalacji elektrycznej należą: wyraźne syczenie, zapach spalonego plastiku lub iskrzenie przewodów. W takich przypadkach trzeba natychmiastowo podjąć działanie i wezwać - Pogotowie Elektryczne Wrocław - jest miastem, w którym taka usługa jest dostępna 24 godziny na dobę. Dzięki temu można szybko zlikwidować awarię i zapobiec nieszczęściu. Z pozoru proste awarie, mogą wymagać pomocy specjalisty, np. wyrwane gniazdko lub uszkodzone włączniki światła. W przypadku częstego przepalania bezpieczników, elektryk z uprawnieniami sprawdzi przyczynę i w razie potrzeby ją usunie. 

Wymiana bezpiecznika przedlicznikowego jako częsta usterka

Wymiana bezpiecznika przedlicznikowego, który uległ przepaleniu lub uszkodzeniu, wymaga pomocy specjalisty. Najczęściej ,,wyskakuje" jako pierwszy, w przypadku groźnego przeciążenia sieci. Z pozoru taką usterkę może usunąć pracownik zakładu energetycznego, ale najczęściej trzeba na niego długo czekać. Specjaliści z zakładu energetycznego najczęściej nie spiszą się, jeśli nie występuje bezpośrednie zagrożenia życia i zdrowia. Dlatego wiele osób w takich przypadkach wzywa pogotowie elektryczne 24 h/dobę, pracownicy z uprawnieniami elektrycznymi służą pomocą. Bezpieczniki przed licznikiem najczęściej są zabezpieczone plombą, a ich wymiana wymaga odpowiednich umiejętności. 

Awarie instalacji elektrycznej mogą pojawić się w każdym budynku. Nawet z pozoru drobne usterki mogą wymagać pomocy specjalisty. W takich przypadkach może pomóc Elektryk Wrocław jest miastem, gdzie pogotowie elektryczne świadczy usługi 24 h/dobę. Dzięki temu awarie sieci mogą zostać usunięte w szybkim tempie. W razie poważnej awarii, specjaliści zabezpieczą instalację i wykonają profesjonalną naprawę.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


telefon komórkowy

Wersja do druku