Wśród dostępnych na rynku materiałów wykończeniowych, kamień dekoracyjny zarezerwowany jest dla wnętrz stylowych i oryginalnych, które zyskują dzięki niemu wyjątkowej atmosfery. Pod pojęciem kamień dekoracyjny kryje się jednak wiele różnego rodzaju okładzin ściennych i w zależności od tego, jaką z nich wybierzemy, możemy uzyskać zupełnie inne efekty dekoracyjne. Jaki mamy wybór i dlaczego kamień dekoracyjny tak łatwo nadaje wnętrzom wyjątkowego charakteru.


Kamień dekoracyjny - co się kryje pod tą nazwą?

Szukając sposobów na oryginalne dekoracje wnętrz z pewnością wcześniej czy później natkniemy się na kamień dekoracyjny w postaci stylowych i eleganckich okładzin ściennych. Tego typu produkty dostępne są zazwyczaj w postaci płytek strukturalnych o zróżnicowanej kolorystyce i wzornictwie. Dzięki temu kamień dekoracyjny nadaje się do aranżacji różnego rodzaju wnętrz, zarówno tych w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym czy rustykalnym.

Do producentów okładzin ściennych oferujących niezwykle bogatą ofertę produktową, należy firma Maxstone. Tym, co wyróżnia płytki z kamienia dekoracyjnego Maxstone, jest ich ciekawa kolorystyka oraz nietuzinkowy design - zwłaszcza w przypadku płytek 3D (np. Maxstone Elbrus 2 czy Olimpia 4), które dają wspaniały efekt przestrzenny - zarówno w zastosowaniu zewnętrznym, jak i wewnętrznym.

Płytki cegłopodobne w domu

Kolejną ciekawą ofertą Maxstone są wykładziny ścienne wspaniale imitujące prawdziwe cegły. Producent oferuje swoje cegłopodobne płytki w ciekawej i zróżnicowanej ofercie kolorystycznej - w samej kolekcji Turmalin znajdziemy płytki w kolorze tradycyjnej czerwieni z czarnymi lub białymi fugami, a także w kolorze grafitowym. Ponadto dostępne są płytki cegłopodobne o różnym wzornictwie np. inspirowane wyglądem starej cegły, cegły o nieco gładszej powierzchni lub wprost przeciwnie, cegły o powierzchni bardzo strukturalnej.

Maxstone - kamień dekoracyjny do wnętrz i na zewnątrz

Dostępne w ofercie Maxstone okładziny ścienne, w zależności od ich rodzaju, nadają się do stosowania na zewnątrz, jako kamień elewacyjny lub do wnętrz. Te produkty, które można kłaść również na elewację, nadają się również do użytku wewnętrznego. Tak jest w przypadku efektownych i oryginalnych pod kątem wzornictwa płytek elewacyjnych Cres 1.

Jeśli jednak przy danym produkcie jest zaznaczone jego przeznaczenie wewnętrzne, nie mogą być one stosowane na elewacjach, ponieważ w takiej sytuacji oznacza to, że materiał, z jakiego są wykonane, nie jest odporny na działanie czynników atmosferycznych.

Jak dekorować kamieniem?

Wykorzystując kamień dekoracyjny, zarówno przy aranżacji wnętrz, jak i elewacji, trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, że jest to materiał, który należy używać z wyczuciem i bez przesadności. Świetnie sprawdza się on jako element podkreślający charakter wnętrz lub ścian zewnętrznych, stosowany np. na jedną ścianę, jej fragment lub określoną powierzchnię, eksponując wybraną część pomieszczenia np. drzwi, kominek, strefę wypoczynkową czy element konstrukcji budynku np. strefę balkonową, filary, okna czy cokoły.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

jesie?
wn?trza

Wersja do druku