Oświadczyny są wyjątkowym momentem w życiu każdego człowieka, który z pewnością wspominany będzie przez długie lata. Warto więc dołożyć starań, by dzień ten był jak najbardziej niezapomniany. Jak odpowiednio przygotować się do tego wydarzenia? W jaki sposób zaskoczyć swoją drugą połówkę?

 

  1. Jak wybrać idealny moment na zaręczyny?

  2. Wyjątkowy sposób na zaręczyny

  3. Klasycznie i romantycznie – czyli jak?

W poniższym artykule znajdziesz kilka przydatnych porad, które warto wykorzystać.

Jak wybrać idealny moment na zaręczyny?

Wybór odpowiedniego momentu jest kwestią indywidualną – część osób decyduje się na oświadczyny w ważnym dniu dla dwojga, takim jak, np. rocznica. Inni z kolei wybierają terminy ważnych wydarzeń w roku, takich jak Walentynki, urodziny czy też Święta Bożego Narodzenia. Dużą popularnością cieszą się także zaręczyny w noc sylwestrową.

Z pewnością termin oświadczyn powinien wynikać z okoliczności, w jakich chcemy tego dokonać. Najlepszym momentem na zaręczyny nad morzem lub nad jeziorem będą miesiące letnie, zaś zimowa aura może sprzyjać zaręczynom w górach.

Wyjątkowy sposób na zaręczyny

Dzień zaręczyn z pewnością zapadnie w pamięci na zawsze, dlatego też warto odpowiednio się do niego przygotować. Kluczową kwestią jest wybór odpowiedniego miejsca oraz okoliczności. Dla osób aktywnych polecane są oświadczyny podczas lotu szybowcem, balonem lub też podczas skoku na bungee. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Innym sposobem są oświadczyny w kinie – to jednak wymaga sporej dozy odwagi, gdyż na seansie z pewnością będą też inne osoby. Ciekawym pomysłem może być przygotowanie krótkiego filmiku, który wyświetli się na ekranie przed rozpoczęciem właściwego filmu. Aby wydarzenie to było jeszcze bardziej uroczyste, pomocna może być poczta balonowa oraz balon z właściwym zapytaniem.

Klasycznie i romantycznie – czyli jak?

Jednym z często wybieranych sposobów na zaręczyny jest wspólny wyjazd. Wspólny odpoczynek to doskonały sposób, który stwarza wiele możliwości na zrealizowanie swoich pomysłów. Wyjazdy zaręczynowe są świetnym sposobem na oderwanie się od problemów dnia codziennego, pogłębienia relacji oraz spędzenia wspaniałych chwil we dwoje. Zakochani mogą poczuć się tak, jakby nic poza nimi i ich związkiem się nie liczyło.

Oświadczyć się można na wiele sposobów, np. podczas romantycznej kolacji czy podczas wspólnego relaksu w SPA. Wieczorny spacer brzegiem morza lub też wycieczka nad Morskie Oko także może być idealnym momentem na wręczenie pierścionka zaręczynowego.

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku