Coraz częściej kobiety wykonują manicure hybrydowy samodzielnie, we własnych domach. Nawet hobbystki mogą robić dokładne i estetyczne stylizacje. Frezarka do paznokci to urządzenie, które usprawnia ten proces. Z jej użyciem można zdejmować poprzednie warstwy lakieru oraz przygotowywać płytki do nałożenia nowego. Frezarka jest tym urządzeniem, które nie jest konieczne, ale znacząco poprawia komfort pracy, warto ją mieć w swoim zestawie do hybryd.

Jak przygotowywać paznokcie?

Przygotowanie paznokci polega na dokładnym oczyszczeniu i wygładzeniu płytki. Idealnie gładka, czysta i odtłuszczona powierzchnia paznokci sprzyja temu, żeby lakier prezentował się perfekcyjnie, nie tworzył nierówności i bardzo dobrze przylegał. Dzięki temu jest odporniejszy na odpryskiwanie i utrzymuje się długo – aż z czasem pojawi się odrost.

Zabierając się do przygotowanie manicure’u, trzeba najpierw pozbyć się starej warstwy lakieru. Ważne aby nie pozostawić nawet najmniejszych jego fragmentów, zwłaszcza w pobliżu skórek. Pozostałości mogłyby spowodować odpryskiwanie lakieru. Następnie czas zająć się dokładnym wygładzeniem powierzchni płytki, wypolerowaniem i odtłuszczeniem jej. Do oczyszczania używa się nail cleanera. Trzeba zadbać także o skórki – należy je odsunąć i obciąć, a zrogowaciałe miejsca wokół paznokcia muszą zostać wygładzone i zeszlifowane. Można to zrobić szybko, bez acetonu, cążek i polerki, potrzebna jest do tylko frezarka do paznokci.

Czy wykonywanie manicure’u może być łatwe i przyjemne?

Warto kupić frezarkę do paznokci, gdy rozpoczyna się przygodę z paznokciami hybrydowymi w domu. Urządzenie to ułatwia pracę, więc jest mniejsze ryzyko, że zniechęcisz się po pierwszych próbach wykonania stylizacji. Oczywiście, akcesoria ręczne również są przydatne, dzięki nim też można wykonać cały manicure, ale zajmuje to więcej czasu i bardzo męczy ramiona i dłonie. Aby tego uniknąć, należy używać frezarki, która jest urządzeniem elektrycznym, generuje wysokie obroty dlatego nie trzeba mocno naciskać ani szybko poruszać dłońmi, by osiągnąć oczekiwany efekt. Dzięki frezarce bardzo szybko i bez trudu można usunąć lakier, wygładzić płytkę i oszlifować skórki wokół paznokci.

Czy warto kupić frezarkę?

To nieprawda, że kupno frezarki opłaca się tylko profesjonalnym stylistkom, czynnie pracującym w salonach urody. Dobrej jakości frezarka kosztuje co prawda kilkaset złotych, ale jest to kwota, którą byłoby trzeba wydać na kilka wizyt u kosmetyczki. Natomiast urządzenie może służyć przez wiele lat. Osoby hobbystycznie zajmujące się stylizowaniem paznokci robią manicure nie tylko sobie, ale także kobietom z otoczenia. W ten sposób z jednego urządzenia korzysta kilka osób, więc zakup staje się jeszcze bardziej opłacalny. Jeśli planujesz ćwiczyć robienie manicure’u hybrydowego, zakup frezarki to dobry pomysł. Dzięki niej będziesz mogła skuteczniej i szybciej upiększać paznokcie.

Dlaczego tak ważne jest przygotowanie paznokci do nałożenia lakieru hybrydowego?

Zanim nastąpi moment malowania paznokci lakierem hybrydowym, trzeba poświęcić dłuższą chwilę na przygotowanie paznokci. Należy to wykonać szybko i  bardzo precyzyjnie – ma to duże znaczenie dla dalszej pracy. Starannie wygładzona płytka i opracowane skórki są kluczem do bardzo wytrzymałej hybrydy.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

paznokcie hybrydowe

Wersja do druku