Dawniej kobietom po prostu wypadało nosić nakrycia głowy. Stanowiły one ważny element stroju, gdy opuszczały dom, świadczyły o elegancji, choć nie tylko w takich stylizacjach były wykorzystywane. Dziś raczej ten zwyczaj nieco zanikł, jednak nadal można spotkać wiele kobiet, które chętnie sięgają po piękne nakrycia głowy i uzupełniają nimi swoje stylizację. Warto również zwrócić uwagę, ze co innego nosi się wiosną, a co innego zimą. W tej kwestii pory roku również rządzą się własnymi prawami. Skupmy się więc na wiosennych rozwiązaniach dla pań. Co będzie idealną opcja, która powinna znaleźć się w garderobie?

Wyjątkowe kapelusze na wiosnę


Toczki, bo o nich mowa pasują idealnie do strojów oficjalnych, jak i bardziej codziennych. Według definicji słownikowej, są one damskimi kapeluszami bez ronda, które przylegają do głowy. Nie chronią przed zimnem, raczej stanowią ozdobę, gdyż umieszcza się je na czubku głowy i nie sięgają do uszu. Mogą być wykonane z różnych materiałów i w różnych kolorach. Warto zwrócić szczególną uwagę na jakość ich wykonania i odpowiednie, naturalne wyścielenie wnętrza, tak, aby w cieplejsze wiosenne dni głowa się w nich nie pociła.

W sklepach znajdziemy chociażby ciekawe toczki filcowe idealne na wiosnę. Będą one nieco chronić przed słońcem i chłodem, a jednocześnie pięknie komponować się z różnymi stylizacjami. Przed zakupem zastanówmy się nad kolorystyką naszej garderoby. Czy uda się znaleźć toczek uniwersalny czy raczej potrzebny będzie dodatkowy?

Jak wyglądają toczki?

Toczki prezentują się jako stosunkowo sztywne kapelusze o równomiernym kształcie. Pokrywają jedynie górną część głowy i dodają charakteru naszemu strojowi. Doskonałe są chociażby te, już wspominane wykonane z filcu, który pięknie się układa i jest materiałem uniwersalnym w kwestii dopasowania do strojów. Wiosenny płaszcz z pewnością będzie się idealnie komponował z takim właśnie nakryciem głowy.

Kapelusze w naszych szafach

W dzisiejszych czasach można stwierdzić , że kapelusze nieco straciły na popularności. Jednak nie zniknęło nic z ich elegancji, stylu i dobrego smaku. Odpowiednie wykonanie gwarantują rzemieślnicy doświadczeni w tym fachu i wytwarzający piękne kapelusze od lat. Takie nakrycia głowy są bardzo uniwersalne, mogą sięgać po nie w różnych wersjach zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Choć niekiedy odbierane są jako nieco snobistyczne, to nikt nie odmówi im wygody, praktyczności i wymownej elegancji. Na stronie hatfastory.pl znajdziemy piękne kapelusze, w tym wyjątkowe damskie toczki w różnych odsłonach, które produkowane są w Polsce.

Takie produkty zasługują na szczególną uwagę, gdyż wytwarzane są w naszym kraju, zgodnie z doświadczeniem, jakie od lat zdobywali rzemieślnicy w tej dziedzinie. Dodatkowo możemy liczyć na szybką wysyłkę, zwykle w maksymalnie dwa dni i mamy pewność, że otrzymamy pełnowartościowy produkt najwyższej jakości.

Czemu warto nosić kapelusze wiosną?

Elegancki strój, a wiatr czy deszcz mogą szybko sprawić, że nie będziemy już wyglądać i czuć się tak dobrze jak na początku. Odpowiednio dopasowany toczek ochroni naszą fryzurę, a ponadto się bardzo subtelny i nie będzie specjalnie zwracało uwagi, że nie zdejmiemy go w pomieszczeniu. Pamiętajmy bowiem, że dawniej zgodnie z etykiet kobiety poza domem – w restauracjach, kinach sklepach a nawet u znajomych pozostawały w nakryciu głowy. To od mężczyzny zasady dobrego wychowania wymagały zdejmowania kapelusza.

Z pewnością poza tym każda z pań miała dzień, gdy włosy nie chciały się układać. Zastosowanie również niskiego, wyjątkowo kobiecego upięcia i nałożenie toczka pozwoli uratować wygląd, a na pewno będziemy się w ten sposób czuć bardziej komfortowo.

Toczek można założyć na spacer, na służbowe spotkanie, ale i na wyjście z przyjaciółmi. Przy odrobinie wysiłku doskonale dopasuje się również do mniej oficjalnych strojów i sprawi, że będzie prezentować się bardzo stylowo i nowocześnie, choć wielu może uważać, że nakrycia głowy dawno wyszły z damskiej mody możemy pokazać jak się nią bawić i co można uzyskać przy odrobinie otwartości.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku